Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-03-2024 11:21

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna
Autor Wiadomość
Post: 04-01-2013 21:29 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 19:50
Posty: 16
Lokalizacja: Łysogóry
Zbiegowisko już za chwileczkę, już za momencik :P i nie mogę odpuścić mojego ulubionego sposobu na siniaki. Tym razem jednak mam pytanie, czy ktoś będzie jechał do Radocyny w piątek, albo w czwartek z Gorlic i mógłby mnie zabrać? A może ktoś się wybiera z bardziej odległych okolic np. z Krakowa?


Na górę
Post: 05-01-2013 05:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-11-2009 09:22
Posty: 262
Lokalizacja: Uście Gorlickie
Na Zbiegowisku planuje pojawić się w sobotę rano (przed wyjściem na trasy). Gdyby brakło miejsc noclegowych w Ośrodku w Radocynie to zapraszam http://www.debowyjar.pl
Pozdrawiam
Lukasz

_________________
Drzewo jest mocą, która powoli wznosi się ku niebu- Antoine de Saint-Exupéry Dębowy Jar


Na górę
Post: 05-01-2013 13:45 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 341
Lukasz_konrad pisze:
Na Zbiegowisku planuje pojawić się w sobotę rano (przed wyjściem na trasy). Gdyby brakło miejsc noclegowych w Ośrodku w Radocynie to zapraszam http://www.debowyjar.pl
Pozdrawiam
Lukasz


Dobrze zrobiona strona!


Na górę
Post: 06-01-2013 13:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
A co @turpin masz na myśli, mówiąc:
turpin pisze:

Dobrze zrobiona strona!
- czy zaproszenie @ Lukasza_Konrada do swego ośrodka "Dębowy Jar" ? czy cenę, jaka trzeba zapłacić za pobyt w w/w Ośrodku ?

Życzę wszystkim uczestnikom (Z)biegowiska takiego choćby śniegu, jaki ja miałem w końcu grudnia roku 2010, idąc z Wapiennego na Ferdel.


Obrazek

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 06-01-2013 16:17 
Offline

Rejestracja: 29-01-2012 15:34
Posty: 109
Po rezygnacji naszych przyjaciół ze Słowacji w Zbiegowisku mamy 7 wolnych miejsc w jednym pokoju. Dzisiaj sprawdziliśmy warunki na trasach. Jest dobrze, a jak dosypie będzie jeszcze lepiej. Tradycją już jest, że przed Zbiegowiskiem mamy spore opady. W roku ubiegłym, tylko dzięki przejechaniu tras skuterem, mogliśmy prowadzić po nich uczestników. Dwa lata wcześniej w przeddzień imprezy o godzinie 22 mieliśmy sporą ulewę. Lało jak z cebra. Poranek przywitał nas jednak 20 cm świeżego śniegu.


Na górę
Post: 07-01-2013 08:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-11-2009 09:22
Posty: 262
Lokalizacja: Uście Gorlickie
Dzięki Turpin za opinie :)
Andy500 pisze:
A co @turpin masz na myśli, mówiąc:
turpin pisze:
Dobrze zrobiona strona!
- czy zaproszenie @ Lukasza_Konrada do swego ośrodka "Dębowy Jar" ? czy cenę, jaka trzeba zapłacić za pobyt w w/w Ośrodku ?

Zrobię osobny wątek w innym miejscu, bo post nie dokońca związany z tematem. Chętnie poznam Wasze opinie na temat osady Dębowy Jar i strony internetowej. Odnośnie pytania Andy500 podaję link do Księgi Gości z kilkoma wpisami (działamy dopiero od paźdzeirnika 2012), gdzie jest poruszona sprawa ceny:
http://ksiega.4free.pl/ksiega.php?uid=511365
Prognoza długoterminowa dla Radocyny jest bardzo dobra. Trochę opadów i lekki mróz. Sprawdzałem na norweskiej stronie, z mojego doświadczenia, mają bardzo dużą sprawdzalność:
http://www.yr.no/place/Poland/Lesser_Poland/Radocyna/long.html
Pozdrawiam
Lukasz

_________________
Drzewo jest mocą, która powoli wznosi się ku niebu- Antoine de Saint-Exupéry Dębowy Jar


Na górę
Post: 07-01-2013 23:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Byłem dziś na Śnieżnych trasach - wysiadłem w Małastowie, traktem węgierskim wspiąłem się na Przełęcz Małastowską i na "kijach" do Banicy; sporo śniegu - ok.40 cm starego + ok.5 cm świeżego i przez cały czas lekko sypało,temp. ok.-5 st C . Próbowałem zjeżdżać od przystanku w Banicy szosą ale śniegu było zbyt mało, aby swobodnie jechać - przez Pętną pieszo pomaszerowałem do Małastowa, aby tam wsiąść do autobusu p.Marysa.


Obrazek

Obrazek

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 08-01-2013 21:57 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 19:50
Posty: 16
Lokalizacja: Łysogóry
Jaka szkoda, że Słowaków nie będzie! Kto tak jak oni pięknie będzie śpiewał? Z rodakami to tylko te tańce i tańce, aż mi się w głowie kręci. Andrzej może jednak się pojawisz i pośpiewamy? ( o ile ja dojadę...)


Na górę
Post: 13-02-2013 22:11 
Offline

Rejestracja: 22-11-2009 20:33
Posty: 100
Poszukuję towarzyszy do pobiegania (rekreacyjnego) w niedzielę na trasie Moszczaniec-Jasiel-Wola Niżna.
Możliwość dojazdu autobusem (bez konieczności powrotu po auto) z Krosna o 6:18.


Na górę
Post: 17-02-2013 20:31 
Offline

Rejestracja: 22-11-2009 20:33
Posty: 100
Uwaga na niewidoczne pod pierzyną śniegu stawy p.poż na Jasielu. Jakiś kozak (lub nieświadomy ich istnienia) przeszedł na narcie przez taflę jednego.


Na górę
Post: 24-03-2013 16:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Witam - chociaż za oknem wymarzona pogoda do wędrówek narciarskich, wspominam dwie wycieczki, które odbyłem na Śnieżnych Trasach w BN.
13-go marca, po dojechaniu do Małastowa, wspiąłem się na Przełęcz Małastowską, aby tam rozpocząć bieg.


Obrazek

Na Przełęczy widać było ślady drzewiarzy, więc dopiero po kilkuset metrach przypiąłem "kije" i, ponieważ był mokry śnieg przy plusowych temp., posuwałem się wolno grzbietem Wierchu Wirchnego. Minąłem punkt węzłowy Śnieżnych Tras nr 2 (skąd zielony szlak Śnieżnych schodził do Pętnej) i ostrożnie posuwałem się w kierunku Banicy.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Następnego dnia przyjechałem wcześniejszym autobusem, aby zrobić małą "wyrypę" do Wołowca. Śniegu przybyło przez noc ok.10 cm, poza tym było ok.- 5 ' C.
Narty przypiąłem tuż za przystankiem autobusowym i zjechałem do startu/mety tras biegowych wokół pensjonatu "Banica", mijając cm nr 62.


Obrazek Obrazek Obrazek

Zaczął padać drobny śnieg - posuwałem się w kierunku "na Kanadę" (okr.ŚT). Oto jeden z mostków, który mi to umożliwił -


Obrazek

Po przekroczeniu potoku, żółtym turystycznym a wł.zielonym szlakiem ŚT posuwałem się naprzód. Droga była nieprzetarta - ledwo było widać ślady poprzedników. Zaczęły się przeszkody wodne - raczej do przebycia, chociaż ostatnia... ale nie uprzedzajmy faktów.


Obrazek Obrazek

Szlak nieprzerwanie wiódł brzegiem strumienia, chociaż zdarzało się, że wspinał się do góry po czym znowu opadał w dół czyli zbliżał się strumienia.


Obrazek Obrazek

Na koniec mej wyprawy do Wołowca czekała mnie nielada przeprawa - otóż znak szlaku był po drugiej stronie strumienia a potężna kłoda zachęcała do przeprawy; rzuciłem więc narty na drugą stronę a sam, z duszą na ramieniu, podpierając się kijkami jakoś przeszedłem. Uff, ciężko było.


Obrazek

Teraz jeszcze ok.15 minut i byłem pod tablicą Śnieżnych Tras. No, jeszcze nie koniec mej wędrówki - ok.6 km do przystanku w Pętnej (a zaczynała się zawierucha śnieżna) i z uczuciem ulgi usiadłem w fotelu autobusu p.M.

Obrazek

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 27-03-2013 12:25 
ale super, cudownie po świetach wybire sie jeszcze raz


Na górę
   
Post: 10-01-2014 18:15 
Offline

Rejestracja: 29-01-2012 15:34
Posty: 109
Rozmawiałem dzisiaj z "prawdziwym" góralem. Zima w BN ma wrócić w najbliższy wtorek. Potwierdzili to podobno nawet amerykanie!
Zapraszam zatem od 14 do 16 lutego na IV Zbiegowisko do Radocyny.
Szczegóły na www.snieznetrasy.pl z zakładce "Imprezy".
W zeszłym roku miejsca noclegowe skończyły się przed oficjalnym podaniem imprezy do publicznej wiadomości.
W tym roku penetrujemy tereny przygraniczne.


Na górę
Post: 08-02-2014 20:36 
Offline

Rejestracja: 08-02-2014 20:20
Posty: 5
Wybieram się niebawem w okolice Smerekowca i ujścia Gorlickiego czy są w pobliżu jakieś trasy do biegówek i czy w ogóle są warunki


Na górę
Post: 09-02-2014 11:54 
Offline

Rejestracja: 29-01-2012 15:34
Posty: 109
O trasach jest wszystko na stronie: www.snieznetrasy.pl
Dokładna mapka w zakładce: Trasy - Mapa szlaków.
Obecne warunki trudne. Jeszcze tydzień temu w pasmach przygranicznych można było śmiało pojeździć. Należało jedynie omijać pola o południowej wystawie. Dzisiaj śnieg znajduje się jedynie w lesie i to od wysokości 600-700m.
Tras z założonym śladem w chwili obecnej brak.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl