Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 13:43

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29-08-2005 18:52 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
O zoltym szlaku z Dukli przez Piotrus do....... no wlasnie....gdzie???
Mam na mysli szlak (zolto-bialy kwadracik), ktory prowadzi z Dukli przez Cergowa i Piotrusia do Stasianego...tylko czy faktycznie on sie tam konczy?? tak pokazuja wszystkie dostepne mapy lacznie z najnowszym Compassem...
Jak sie okazalo...szlak odnalazl sie na kilku drzewach w okolicach Czerwonego Horbu.
Wydawac by sie moglo ze prowadzi on przez Tokarnie do Lipowca. (na mapie tego nie ma..ani na Compassie, ani na WZKart ani na bardzo dokladnej mapie Wojtka Krukara "Dukla i okolice")
Natomiast na mapie Compassu...pojawia sie zolty szlak w Lipowcu...i przez Kamien prowadzi do Posady (z adnotacja "oznakowanie szlaku zniszczone")
- Czy ktos zna historie tego szlaku?? (w koncu nie jest to szlak administrowany i znakowany przez PTTK)
- czy szlak z Dukli do Stasianego i z Lipowca na Kamien to to samo??

Bede wdzieczny za wszelki informacje

Bartek


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-08-2005 19:52 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
1. szlak Dukla - Stasianie: to wiemy.
2. szlak Lipowiec - Kamień - Posada: szlak "prywatny" tfu ;) gospodarstwa agro.
3. No i pewnie ktoś (leśnictwo, agro...) zrobił łącznik Stasianie - Lipowiec. O tym szlaku jest mowa w Przewodniku Rewasza,

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-08-2005 19:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
ten szlak to najprawdopodobnie szlak wyznakowany przez gospodarstow agroturystyczne z Lipowca, przechodzi stokami Kamienia ale nie wchodzi na szczyt. Wyznakowany jest kwadratami, bo istnieje jeszcze żółty szlak "normalny" z Jaślisk do granicy wzdłuż drogi. Chyba, że coś pochrzaniłem...


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-08-2005 20:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
o widzę, że w międzyczasie już Wojtek - HM odpowiedział w zasadzie tak samo jak ja, czyli chyba się nie myliłem.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-08-2005 20:13 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
HM pisze:
2. szlak Lipowiec - Kamień - Posada: szlak "prywatny" tfu ;) gospodarstwa agro.


Dla mnie znakowanie dojscia do gospodarstwa mialoby sens...gdyby pod ich dom nie dochodzil zolty PTTK-u z Jaslisk... w koncu z Posady do Jaslisk tylko dwa kilometry...wiec zadne ulatwienie przez Kamien

Bartek


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-08-2005 20:46 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
Dla mnie znakowanie dojscia do gospodarstwa mialoby sens...gdyby pod ich dom nie dochodzil zolty PTTK-u z Jaslisk... w koncu z Posady do Jaslisk tylko dwa kilometry...wiec zadne ulatwienie przez Kamien

Myśle, że w zamyśle właścicieli agro z Lipowca było wyznakowanie ciekawego szlaku w okolicy, bo do ich gospodarstwa i tak każdy dojdzie drogą.
i tak goście tegoż mogą za szlakiem wyjść na Tokarnie, zobaczyć najbardziej efektowny kamieniołom na stokach Kamienia, lub Zrobić dwie ciekawe pętle. Czyli uatrakcyjnić sobie pobyt i dać zarobić, czyli wyznakowanie tego szlaku wcale nie trąci bezsensem ;)

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl