Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 16:03

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 12-04-2007 11:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-04-2007 11:03
Posty: 283
Lokalizacja: Rzeszów
Witam, przeczytałem zarządzenie dyrektora Parku z 2.01.2007 i mam pytanie: wstęp na "niektóre obszary" parku jest płatny. Gdzie można dowiedzieć sie, które to są obszary "niektóre". Rozumiem, że opłaty i ograniczenia np. poruszania się rowerem tylko po drogach publicznych i szlakach rowerowych dotyczy tylko OBSZARU parku? Mylę się? Będziemy w okolicy Gładyszowa, czy to prawda, że aby kupić bilet należy objechać cały park wokół aż do Folusza i tam nabyć bilety?
Czy mogę poruszać się rowerem w okolicach np. Krzywej, Gładyszowa, Wołowca, Bartnego po szlakach (niebieski, zielony, żółty) ew. ścieżkach zaznaczonych na mapach? To nie jest teren parku... Czy te szlaki nadają się wogóle do jazdy rowerem (rodzinnie, żadne ekstremum), czy ew. rower będzie przeszkadzał nam i innym użytkownikom?

Nie wiem, czy tylko ja mam wrażenie, że to jeden z nielicznych parków, który nie jest "user friendly" dla turysty...
Zwiedziliśmy już sporo parków od Pomorza, po ścianę wschodnią i góry, ale wszędzie planowanie wycieczek i pobytu było łatwiejsze.

pozdrawiam
Arjano


Na górę
Post: 12-04-2007 15:18 
Offline

Rejestracja: 12-02-2007 15:13
Posty: 52
Arjano pisze:
Witam, przeczytałem zarządzenie dyrektora Parku z 2.01.2007 i mam pytanie: wstęp na "niektóre obszary" parku jest płatny. Gdzie można dowiedzieć sie, które to są obszary "niektóre".


Wogóle sie tymi opłatami nie przejmuj. Jeżeli będziesz gdzieś gdzie takie opłaty pobierają to zapłacisz za wstęp w innym przypadku nawet o tym nie myśl bo szkoda urlopu

Arjano pisze:
Rozumiem, że opłaty i ograniczenia np. poruszania się rowerem tylko po drogach publicznych i szlakach rowerowych dotyczy tylko OBSZARU parku? Mylę się?

Tak chodzi tylko o obszar parku

Arjano pisze:
Będziemy w okolicy Gładyszowa, czy to prawda, że aby kupić bilet należy objechać cały park wokół aż do Folusza i tam nabyć bilety?

Tak jak pisałem wcześniej nie zaprzątaj sobie tym głowy. Nawet jeżeli pojedziesz specjalnie do Folusza kupić sobie bilet to nie będziesz miał pewności czy znajdziesz kogoś kto Ci go sprzeda....


Arjano pisze:
Czy mogę poruszać się rowerem w okolicach np. Krzywej, Gładyszowa, Wołowca, Bartnego po szlakach (niebieski, zielony, żółty) ew. ścieżkach zaznaczonych na mapach? To nie jest teren parku...

Tak, możesz sobie tam jeździć do woli


Arjano pisze:
Czy te szlaki nadają się wogóle do jazdy rowerem (rodzinnie, żadne ekstremum), czy ew. rower będzie przeszkadzał nam i innym użytkownikom?

Z tymi szlakami to jest różnie. Nawet dla dobrego rowerzysty górskiego nie wszystkie szlaki są przejezdne. Także dokładnie przestudiuj poziomice na mapie zanim zabierzesz całą rodzinne na luźną wycieczką rowerową.

PS. Pod koniec kwietnia ruszy strona rowerowa z opisami wszelkich tras rowerowych w Beskidzie Niskim, także jeżeli planujesz wczasy dopiero na wakacjach to okolice Gładyszowa będą się na niej znajdowały ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-04-2007 00:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-04-2007 23:11
Posty: 32
Lokalizacja: Slowakia-Bardejov
Nierozumie.O jake bilety chodzi?
Śmigalem Nieznajowa-Wolowec po źóltym szlaku.To potrzebno jakiegoś biletu? :?:
A jak niema takiego biletu,ani zlotuwke?To co bedzie?


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-04-2007 12:01 
Offline

Rejestracja: 12-02-2007 15:13
Posty: 52
Biker pisze:
Nierozumie.O jake bilety chodzi?

Bilety wstępu do Magurskiego Parku Narodowego

Biker pisze:
Śmigalem Nieznajowa-Wolowec po źóltym szlaku.To potrzebno jakiegoś biletu? :?:
A jak niema takiego biletu,ani zlotuwke?To co bedzie?

Nie, nie potrzeba zadnego biletu. Jeżeli nawet nie bedziesz mial biletu a wjedziesz do MPN to nic nie bedzie. NIC.


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-04-2007 18:32 
Offline

Rejestracja: 03-11-2005 00:59
Posty: 548
Lokalizacja: STOLICA małopolski ;-)
Prawdopodobnie chodzi znowu o czerwony szlak "beskidzki", niebieski graniczny i wejście od Folusza. Pamiętam kiedyś było na stronach parku coś o poruszaniu się końmi od Rozstajnego do Nieznajowej, ale to jest droga publiczna i se mogą...

A co do szaków wokół Bartnego, to część z nich należy do MPN (np. szlak na Wątkowską)


Na górę
Post: 24-04-2007 08:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-11-2006 16:10
Posty: 232
Lokalizacja: jasło
Arjano pisze:
Nie wiem, czy tylko ja mam wrażenie, że to jeden z nielicznych parków, który nie jest "user friendly" dla turysty...
Zwiedziliśmy już sporo parków od Pomorza, po ścianę wschodnią i góry, ale wszędzie planowanie wycieczek i pobytu było łatwiejsze.
Arjano

...14. Wykonywanie zdjęć i filmów dla celów komercyjnych wymaga uzyskania zgody Dyrektora Parku i wniesienia opłaty....
....15. Zwiedzanie parku po sezonie turystycznym (12.11.2007-25.04.2008) jest możliwe pod warunkiem zgłoszenia wejścia na szlak turystyczny u konserwatora obrębu ochronnego (warunek ustanawia się ze względu na konieczność zachowania bezpieczeństwa zwiedzających w górach)....
...
1. Wstęp na piesze szlaki turystyczne i ścieżki przyrodnicze w okresie od 28.04.2007 r. o 12.11.2007 r.
Bilety wstępu jednorazowego:
• Bilet wstępu jednorazowego, opłata normalna za 1 dzień - 4,00 zł
• Bilet wstępu jednorazowego, opłata ulgowa za 1 dzień - 2,00 zł...
To tylko fragmenty nowego regulaminu Bieszczadzkiego Parku Narodowego


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-04-2007 09:25 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
A o planowanym zamknięciu (ponoć) na sezon turystyczny Tarnicy nic tam nie wspomniano?


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-04-2007 09:34 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Jak widać dyrektor dr Tomasz Winnicki, nie zapomniał o uczestnikach Drogi Krzyżowej. :)
Po pierwsze - zgoda dyrektora na organizację imprezy masowej.
Po drugie - każda grupa pow. 10 osób z przewodnikem (to chyba wymagane przepisami)
Po trzecie - każda z 4 (słownie: czterech) tysięcy osób zmuszona będzie uzyskać zgodę na wejście na szlak, bowiem jakby nie było, Wielki Piątek przypada przed 25 kwietnia 2008 r.
Najpierw dyrektor policzył (podobno co do sztuki), a teraz wymyślił takie coś. Chyba to on w radiu pwiedział, że nie może byc tak, że impreza masowa się odbywa (droga krzyżowa), a on nie wie nawet, kto jest organizatorem.
PS. Wiem, że Bieszczady to nie Niski, ale skoro ktoś wywołał diabła... :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-04-2007 11:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 18:22
Posty: 265
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Cytuj:
każda grupa pow. 10 osób z przewodnikem (to chyba wymagane przepisami)


Przewodnik jest wymagany przy górach powyżej 1000 m n.p.m. Ale nie jestem pewien czy powyżej 10 osób... Nie pamiętam :oops:

_________________
::: www.beskidgorlicki.pl ::: Beskid Niski w pigułce :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-04-2007 12:53 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Z tego co wiem, to każda grupa powyżej 10 osób musi mieć przewodnika powyżej 1000 m.n.p.m. :) W 9 osób można iść bez niego, a w 10 już nie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-04-2007 13:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 18:22
Posty: 265
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Być może, wywietrzało mi jakoś :lol:

_________________
::: www.beskidgorlicki.pl ::: Beskid Niski w pigułce :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-05-2007 20:22 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
[quote="buber_krosno"] Z tego co wiem, to każda grupa powyżej 10 osób musi mieć przewodnika powyżej 1000 m.n.p.m. :) W 9 osób można iść bez niego, a w 10 już nie [/quote]

Każda grupa zorganizowana na terenie górskim wg rozporzędzenia musi mieć przewodnika i nie ma tu żadnego znaczenia wysokość gór


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-05-2007 20:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 18:22
Posty: 265
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Jesteś pewien? Mnie uczyli ze 2 lata temu, że powyżej 1000 m n.p.m.

_________________
::: www.beskidgorlicki.pl ::: Beskid Niski w pigułce :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-05-2007 12:10 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
[quote="Przemek"]Jesteś pewien? Mnie uczyli ze 2 lata temu, że powyżej 1000 m n.p.m.[/quote]
W rozporządzeniu nie ma słowa o jakowyś granicach metrowych. Przewodnik górski wymagany jest na każdym terenie górskim opisanym w rozporządzeniu


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-05-2007 19:02 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
A przy klasach przewodnickich wysokość też nie gra roli?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl