Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 09:03

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24-03-2005 11:41 
Witam!!!

Mam taką gorącą prośbę. Mieszkam w Krakowie i w kwietniu przyjeżdżają do mnie znajomi z Francji, którym chce pokazać Beskid Niski. Czy mógłbym prosić o podanie najciekawszych, najpiękniejszych wg Was miejsc w Beskidzie Niskim? Mamy tylko 5 dni na zwiedzanie, a nie wiem co wybrać.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!!!


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-03-2005 14:01 
Pokaż im Krynicę-Zdrój, później gminę w której /Polany, Berest, Czyrna, Piorunka, Mochnaczki, Tylicz, Muszynka/ wszędzie znajdziesz zabytki kultury łemkowskiej włącznie z Muzeum Nikifora. Możesz przez Muszynkę/Kurow pojechać do Bardiowa, a potem do Bardiowskich Kupeli /tam jest piękny skansen i wody mineralne/. Kolejna Trasa to Krynica-Stary Sącz Doliną Popradu. Różne kultury i widoki. :roll:
vlado


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-03-2005 17:03 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
"którym chce pokazać Beskid Niski. Czy mógłbym prosić o podanie najciekawszych, najpiękniejszych wg Was miejsc w Beskidzie Niskim?"

No a dlaczego chcesz im pokazać Beskid Niski?
Bo jeżeli dlatego, że Ciebie coś w BN urzekło, zafascynowało, pociąga - to pokaż im właśnie to.
A jeżeli dlatego, że słyszałeś, że Beskid jest fajny - daruj im. Najpierw sam sie wybierz - wtedy, jak Ci sie w BN spdoba, będziesz wiedział co Ci sie spodobało i właśnie TO będziesz chciał pokazać swoim gościom. Ale wydaje mi się, że wtedy nie będziesz zadawał takich pytań - tylko zapatrzony w "ten swój Beskid" właśnie tam zabierzesz swoich przyjaciół...

gorąco pozdrawiam.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-03-2005 08:31 
Drogi Gościu dziękuję, to bardzo ciekawa trasa.

Jezeli chodzi o HM to w BN byłem kilka razy, w okolicach Barwinka, ale wiem, że jest masa miejsc, masa zabytków, masa panoram, ciekawych szlaków turystycznych, które jeszcze nie zwiedziłem. Sam dopiero zauroczony BN poznaję go, ale chciałbym pokazać te tereny również moim znajomym.

Z góry dziękuję za wszelkie posty !!!!


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 25-03-2005 17:48 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 20:57 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 25-03-2005 22:32 
A może jako baza Dukla (klasztor, fara pałac ) potem Bóbrka - muzeum i I kopalnia nafty no i magiczna góra Cergowa a potem Zyndranowa - skansen no i pełno w okolicach pieknych cerkwi ale to najlepiej w niedzielę w połączeniu z prawosławnym nabozenstwem. Jak Cie zainteresuje to pytaj o szczegóły. Pozdrwiam Pielik :roll:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-03-2005 20:24 
W Beskidzie Niskim jest wiele ciekawych rzeczy i obiektów do zobaczenia. Jednak każdy ma swój sposób i różne preferencje przy jego zwiedzaniu. Dla jednych BN to cmentarze wojenne, dla innych cerkwie, jeszcze dla innych to obcowanie z przyrodą. Są zapewne i tacy, którzy przemierzają tylko szlaki do bicia kolejnych rekordów w kilometrodniówkach oraz bywalcy beskidzkich uzdrowisk. Ale co tam, wszystko jest przeceież dla ludzi.
Jeśli interesuje Cię i Twoich znajomych cisza, spokój i obcowanie z "dziką" przyrodą a zarazem kulturą odwiecznych mieszkańców tych terenów, to polecam jednego dnia zwiedzić którąś z przepięknych dolin po nieistniejących już wsiach: Bieliczna, Radocyna, Ciechania, Czeremcha czy Jasiel.
Oczywiście trzeba zaplanować to w odpowiednim czasie, w długie weekendy i tam może być tłoczno i gwarno.

Pozdrawiam Darek


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl