Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 20-04-2024 00:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: mapy MPN
Post: 24-03-2005 21:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
mam króciutkie pytanko, czy ktoś moze mi podać ile łacznie ukazało się wydań mapy Magurskiego Parku Narodowego OPGK Rzeszów (z którego roku ostatnie) i czy ukazały się takie mapy innych wydawnictw (samego Parku a nie całego Beskidu Niskiego). Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł: Mapy MPN
Post: 26-03-2005 12:24 
Z tego co ja wiem, to do tej pory ukazało się cztery wydania mapy
Cytuj:
Magurski Park Narodowy
, wyd. OPGK Rzeszów. Te cztery na 100%, może są jeszcze nowsze wydania, choć wątpię.
Pierwsze wydanie to czerwiec 1996; drugie wydanie - lipiec 1997; trzecie wydanie - 1999 i czwarte wydanie bliżej nie określone, bowiem wydawca nie zadał sobie trudu, aby taką informację umieścić.
Ostatnie i przedostatnie wydanie nie różni się niczym, poza jednym. Na stronie głównej okładki nowszego wydania, zamiast napisu, że mapę wydano w tym i w tym roku, wrzucono kod kreskowy ISBN.

Jeśli chodzi o inne mapy MPN, to niestety nie spotkałem się z taką. Ale jeśli istnieje to może ktoś o tym napisze.

Pozdrawiam Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-03-2005 15:03 
Dementi do tego co napisałem wyżej.
Po dokładnych oględzinach organoleptycznych :wink: mapy MPN, niby z czwartego wydania, muszę stwierdzić, że nie jest to czawrte wydanie :oops:.
Obie mapy, o których pisałem wyżej - ostatnia i przedostatnia z 1999 roku - są takie same dlatego, że są to te same mapy z tego samego roku wydania, czyli 1999. Tyle tylko, że na te mapy, które sprzedawne były w poźniejszym okresie, naklejano naklejkę z kodem kreskowym w miejscu, gdzie widniał rok wydania mapy i został w ten sposób zasłonięty.
Więc wynikałoby z tego, że ostatnie wydanie tejże mapy to 1999 rok.

Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-03-2005 17:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
dziekuję Darku za odpowiedź, potwierdza to moje przypuszczenie, że OPGK Rzeszów wydało mapę MPN w 3 wydaniach, mam te same co Ty, czyli: wydanie I czerwiec 1996, wydanie II lipiec 1997 i wydanie 1999 (nie zaznaczono które oraz z jakiego miesiąca). Z ciekawości porównałem przebieg szlaku czerwonego na Kamieniu, na każdej z nich inny ale raczej na dany czas aktualny, potwierdza się to co pisałeś w dyskusji, którą prowadziliśmy w tym przedmiocie tzn. że poczatkowo, po wyznakowaniu zielonej trasy oba szlaki wchodziły na szczyt (mapa z 1997), a dopiero później przerzucono je bardziej na wschód (mapa 1999). Mnie wydawało sie, że przebieg szlaku czerwonego zmieniono przy okazji znakowania trasy zielonej.
Jeżeli chodzi o inne mapy MPN, to posiadam pierwszą, wydaną przez Piotra "Pitera" Kamińskiego w 1995r. Ale może ktoś posiada jeszcze jakąś inną.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-06-2005 10:59 
Dzisiaj zobaczyłem w księgarni czwarte wydanie mapy Magurski Park Narodowy Wyd. OPGK Rzeszów z 2004 roku. Pobieżnie patrząc, chyba nic nowego na niej nie naniesiono, ale za to Wydawnictwo Compass szykuje nam taka samą mapkę, w tej samej skali. Zobaczymy jak się ukaże, czy będzie lepsza od tej z OPGK.

Pozdrawiam Darek


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 60 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl