Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-04-2024 23:38

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Na narty!
Post: 16-01-2005 17:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
Cóż, wydaje się, że wszędzie jest jesiennie, szaro i ponuro. Nie jest to jednak prawdą bo w BN i Bieszczadach leży śnieg i można pojeździć na nartkach. Stoki są dobrze przygotowane, tylko jednego brak - narciarzy. W piątek do godz. 15 na Magurze jeździło kilkanaście osób, stok równiutki, idealnie przygotowany. Jeździli narciarze z Gorlic, którzy byli zaskoczeni tym, że wyciąg wogóle chodzi. Tymczaem na Magurze od początku stycznia utrzymują sie świetne warunki narciarskie. W piątkowy poranek byłem w Karlikowie, nie było ani jednej osoby! Wyciąg ruszył o 12 - jeździło kilka osób. Weremień hulał od godz. 11 - do 13 szusowały trzy osoby, potem aż do 15 nie było nikogo. Wydaje się, że narciarze po prostu nie wiedzą, że wyciągi są czynne, myślą, że skoro w mieście nie ma śniegu to podobnie jest w górach. Dlatego informuję, że nie jest aż tak źle i zapraszam wszystkich na narciarskie stoki. I jeszcze wiadomość z ostatniej chwili: najprawdopodobniej w środę ruszy krzesełko w Puławach.


Na górę
Post: 20-01-2005 21:40 
Jadę na tydzień do Iwonicza i nie mam pojęcia gdzie trafić na narty. Informacje na stronie jakieś są, ale brak obrazków, cen i informacji co ze śniegiem. Wyciąg o dł.m i różnicy wzniesień to chyba dla b. malutkich.
Ta Magura Malastów to chyba już jest Ok, ale trochę daleko od Iwonicza,
POLECCIE COŚ !!!


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 21-01-2005 01:42 
Offline

Rejestracja: 08-01-2005 20:33
Posty: 118
Lokalizacja: LG
Karlikow Ci chyba tylko pozostaje. nie orientuje sie tam dokladniej ale z Iwonicza bedziesz mial pewnie blizej tam niz na Magure.
http://www.wyciag-karlikow.pl/

a co do Magury nie wiecie jak tam warunki?? i czy duzo ludzi?? slyszalem ze cena wzrosla do 28zl... :(
na tej ich stronce nie za bardzo mi dzialaja aktualne dane ;(

_________________
mateo


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-01-2005 13:02 
Offline

Rejestracja: 21-12-2004 10:02
Posty: 69
Lokalizacja: Gorlice
Po ostatnich opadach śniegu warunki narciarskie są dobre na Magurze jest około 50cm śniegu. Działają wszystkie wyciągi w Małastwie, Sękowej i jeszcze zapowiadają następne opady śniegu. Zima już chyba na dobre zagościła w BN.
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-01-2005 14:12 
Z jednej strony dobrze....z drugiej zle....no ale coz


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 23-01-2005 18:01 
Offline

Rejestracja: 08-01-2005 20:33
Posty: 118
Lokalizacja: LG
hej Kornut, dzieki.
no bylem w domq, przekonalem sie ze zima faktycznie sie pokazala /choc tu w Kraku nie gorsza po intensywnych popoludniowych opadach - znow paraliz/ ale mnie rozlozylo i stracilem glos wiec nie poszusowalem ;( pozostaje mi wiec tylko nadzieja ze do konca lutego nie nadejdzie odwilz...
pzdr.

_________________
mateo


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-01-2005 18:01 
Offline

Rejestracja: 08-01-2005 20:33
Posty: 118
Lokalizacja: LG
hej Kornut, dzieki.
no bylem w domq, przekonalem sie ze zima faktycznie sie pokazala /choc tu w Kraku nie gorsza po intensywnych popoludniowych opadach - znow paraliz/ ale mnie rozlozylo i stracilem glos wiec nie poszusowalem ;( pozostaje mi wiec tylko nadzieja ze do konca lutego nie nadejdzie odwilz...
pzdr.

_________________
mateo


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-01-2005 00:11 
Offline

Rejestracja: 13-01-2005 19:11
Posty: 30
Lokalizacja: Zagórz
od 22.01.2005 działa wyciąg w Puławach Górnych... http://www.kiczerapulawy.pl/
warunki są świetne, chociaż wszystko jest w powijakach... na razie nie ma żadnej gastronomi jednak w tym tygodniu firma kateringowa zajmie się tą niedogodnością... Z góry świetne widoki (ciekawie prezentuje się Tokarnia)... Naśnieżanie poprzez lance. Miły rodzinny stok, który ma swoje orginalne "smaczki".


Na górę
Post: 24-01-2005 19:40 
To przykre, ale mam takie wrażenie jakby właścicielom wyciągów nie zależało na frekwencji. Taki prosty przykład ze stroną wyciągu na Magurze Malastowskiej. Brak konkretów, informacje nieaktualizowane, po prostu dno. A gdzie można dowiedzieć się na temat AKTUALNYCH warunków śniegowych na wyciągach w Małastowie???


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-01-2005 20:34 
Offline

Rejestracja: 08-01-2005 20:33
Posty: 118
Lokalizacja: LG
sprobuj tam:
http://www.skionline.pl/pogoda/index.ph ... srodek=354
pzdr.

_________________
mateo


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-01-2005 20:48 
Offline

Rejestracja: 21-12-2004 10:02
Posty: 69
Lokalizacja: Gorlice
Można jeszcze sprawdzić na stronie GOPR. Są codzienie nowe wiadomości o pogodzie z Magury.
http://www.gopr.pl/
Pozdrawiam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-01-2005 19:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
obywatel pisze:
od 22.01.2005 działa wyciąg w Puławach Górnych... http://www.kiczerapulawy.pl/".

byłem dzisiaj, nawet pojeździłem (25 razy, od godz. 9 do 13.30, karnet pięciogodzinny kosztował 36zł.). Stok bardzo przyjemny, może trochę za płaski i za krótki, ale i tak nie jest źle. Wreszcie pojawiła się konkurencja dla Karlikowa.
obywatel pisze:
Z góry świetne widoki (ciekawie prezentuje się Tokarnia

dzisiaj widoczność była bardzo słaba, wiał strasznie silny wiatr, szalała zamieć, nawet Skibców nie było widać.
Ogólnie wrażenia pozytywne, chociaż dalej nie ma żadnego punktu gastronomicznego, na dole postawili juz duży namiot Żywca ale nic w nim jeszcze nie ma. Widziałem, że dzisiaj przywieźli jakiegoś grila, więc pewno na weekendzie będzie już można coś zjeść. O 9 rano na parkingu były 3 samochody, a jak wracałem około 14 to stało ich mniej niż 40, a więc tłoku nie było.
Trasa zjazdowa jest fajnie poprowadzona, równolegle do szlaku czerwonego prowadzącego na Bukowicę. Kilkadziesiąt metrów obok znajduje się cerkwisko i cmentarz łemkowski, można dojechać na nartach bezpośrednio z trasy zjazdowej. Do zobaczenia na stoku!


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-01-2005 11:40 
Offline

Rejestracja: 13-01-2005 19:11
Posty: 30
Lokalizacja: Zagórz
Reaktywacja Komańczy: http://www.bieszczady24.pl/pl/59/59/art72.html


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-01-2005 13:37 
obywatel pisze:

Raczej dobry przykład na to, że Radio Erewań w pewnych rejonach nigdy nie umrze. Tekst kopiowany bezmyslnie z serwisu na serwis, gdzie podaje sie jako źródło siebie wzajemnie (a niektórzy jako info wlasne), nieznacznie przestawiając slowa, przy czym w każdym oczywiście "ożywi INFLASTRUKTURE turystyczną" :) Tymczasem wyciąg nie ruszył ani dziś, ani wczoraj - to samo info wisi na stronie Urzędy Gminy od conajmniej póltora miesiąca. Wyciąg nie ruszył po kilku latach przerwy, bez przesady. Równiez informacja jakoby "Kapitalny remont fachowa obsługa rokuje nadzieję że ten jeden z pierwszych wyciągów narciarskich w Bieszczadach ożywi infLastrukturę turystyczną tej malowniczej okolicy". jest nieładna, poniewaz sugeruje jakoby wczesniej kiedy wyciąg dzialał obsługa była niefachowa - to moze by jeden z drugim ruszył d.. do Komańczy i sie dowiedział, kto wczesniej obsługiwał wyciąg, skoro twierdzi, że teraz_to_będzie_fachowa? To czy wyciąg dziala czy nie - nigdy nie miało większego znaczenia (i raczej mialo nie bedzie) w kontekście ruchu turystycznego zimą w samej Komańczy.
Warto o tym pamiętać - a i do Komańczy oczywiście przyjechać warto, choć trasa to dla nowicjuszy raczej.
Zdrowia.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 28-01-2005 21:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
p pisze:
To czy wyciąg dziala czy nie - nigdy nie miało większego znaczenia (i raczej mialo nie bedzie) w kontekście ruchu turystycznego zimą w samej Komańczy.Warto o tym pamiętać - a i do Komańczy oczywiście przyjechać warto, choć trasa to dla nowicjuszy raczej.
Zdrowia.

Zgadzam się w całości. Wyciąg w Komańczy już na początku lat osiemdziesiatych nie robił dobrego wrażenia, trasa krótka, płaska, zupełnie nie przygotowana. Zajeżdżaliśmy tam tylko wtedy gdy były problemy w Karlikowie (awarie, brak prądu). Minęło 20 lat, a tam nic się nie zmieniło, trasa dalej krótka (chyba około 400 metrów), pojedyńczy orczyk, brak zaplecza. Dlatego nie sądzę żeby jakiś narciarz jechał do Komańczy specjalnie po to żeby pojeździć na deskach, zwłaszcza, gdy w pobliżu działają inne, o wile lepsze wyciągi.
Za to dzisiaj byłem w Puławach, warunki doskonałe, stok przygotowany, wyratrakowany.Było mroźno ale słonecznie, ze szczytu widziałem Tokarnię. O 9 rano jeździło kilkanaście osób, jak wyjeżdżałem o 14, to na parkingu stało około 100 aut, robił się tłok. Pojawiła się też mała gastronomia, na razie tylko kiełbaski, kawa, herbata. W weekend pewno będzie bardzo tłoczno.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl