Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 14:20

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4
Autor Wiadomość
Post: 20-01-2020 17:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
Dawno mnie na tym forum nie było. Starzy bywalcy wiedzą czemu, nowych nie ma (zatem nie ma też potrzeby tłumaczyć). Skoro indywiduum zwane mazeno przestało się tą "agorą" interesować, ja mogę tu wrócić :mrgreen:

Cieszy mnie niezmiernie, że jedna informacja o polskim volkssturmie dzielnie biorącym pieniądze za bieganie po lesie z broną (pardon - z bronią) w ręku wzbudziła tak ożywioną (3 strony) dyskusję.

task pisze:
Już w 1939 roku "dostaliśmy" od Anglików zagwarantowaną umowami pomoc.

Nie od dziś wiadomo, że Anglia walczy do ostatniego sojusznika. Skoro politycy sanacyjni tego nie wiedzieli, tym gorzej dla nich. Ale to nie oni ginęli we wrześniu '39 na polach bitew, tylko prości żołnierze i oficerowie niższych rang. Dyplomaci bohatersko zwiali za granicę.

A WOT? Cóż, harcerstwo biegające z bronią. Co poniektórzy członkowie Hitlejugend w 1945 r. mieli większe doświadczenie bojowe niż oni. Jak ktoś chce spać w namiocie, kopać latrynę, szkolić się z pierwszej pomocy, uczyć Morse'a itd., niech się do harcerstwa zapisze. Ja byłem. Rodzice płacili za moje obozy harcerskie, nie państwo. WOT nadaje się do zamiatania liści (a do tego nie trzeba składać przysięgi wojskowej), bo nawet zaginionych szukać nie potrafią (to terytorialsi nie znaleźli Dawida Żukowskiego w lipcu 2019 r., kiedy przeszukiwali miejsce, gdzie ojciec ukrył zwłoki).

Teraz dostają coraz to nowe zabawki - drony, a ostatnio czytałem o psach
https://www.money.pl/gospodarka/wot-dos ... 6545a.html
W razie czego (wojny) mają tropić dywersantów. Tylko że w razie wojny to WOT będzie tropiony. Skutecznie i nie przez psy.
Chyba podeślę im pomysł rodem z DWS - psy można wyszkolić na biegające miny przeciwpancerne. Tak Rosjanie robili pod Kurskiem (autentyk!).

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 21-01-2020 08:19 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
mylisz sie, cwoku, jestem.
a swoje politykowanie to se wsadz.
juz pomijam, zes se wygrzebal watek sprzed wiekow - chyba po to, zeby znowu zaistniec.
z niecierpliwosccia czekamy na kolejne cytaty z wiadomosci sieciowych.

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 21-01-2020 17:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
O, mazeno jednak jest. "Semper idem" :mrgreen: To z czystym sumieniem ustępuje takiemu specowi pola. Do zobaczenia za półtora roku :lol:

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 21-01-2020 20:23 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Leuthen pisze:
Dawno mnie na tym forum nie było(...) Skoro indywiduum zwane mazeno przestało się tą "agorą" interesować, ja mogę tu wrócić
Znając pewne dyskusje i deklaracje z innych forów, tego powrotu się spodziewałem. Ucieszył mnie ten powrót i liczyłem na ciekawe, merytoryczne dyskusyje.
ziewałem.Leuthen pisze:
O, mazeno jednak jest(...)To z czystym sumieniem ustępuje takiemu specowi pola.
Zawiodłem się. Tak walkowerem, bez podjęcia rękawicy? Tak dyplomatycznie? Skądś to znam.
Leuthen pisze:
Dyplomaci bohatersko zwiali za granicę.
W tym przypadku na inne fora. A mogło forum ożywić się bez szkody dla Beskidu Niskiego. Szkoda.


Na górę
Post: 22-01-2020 21:05 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
task pisze:
Leuthen pisze:
Dawno mnie na tym forum nie było(...) Skoro indywiduum zwane mazeno przestało się tą "agorą" interesować, ja mogę tu wrócić
Znając pewne dyskusje i deklaracje z innych forów, tego powrotu się spodziewałem. Ucieszył mnie ten powrót i liczyłem na ciekawe, merytoryczne dyskusyje.
ziewałem.Leuthen pisze:
O, mazeno jednak jest(...)To z czystym sumieniem ustępuje takiemu specowi pola.
Zawiodłem się. Tak walkowerem, bez podjęcia rękawicy? Tak dyplomatycznie? Skądś to znam.
Leuthen pisze:
Dyplomaci bohatersko zwiali za granicę.
W tym przypadku na inne fora. A mogło forum ożywić się bez szkody dla Beskidu Niskiego. Szkoda.



...no nie kłóćcie się.

Staszko - póki co w Officer Training Corps - ma na wiosnę ostatni etap rekrutacji do Sandhurst. Po Beskidzie łaził twardo tego lata z 35kg plecakiem ('a wiesz, tata, nie chciałem stracić formy'). Mam nadzieję, że się dostanie. Na poprzednim etapie byli mile zaskoczeni jego znajomością cyrilicy :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl