Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 10:39

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor Wiadomość
Post: 25-05-2018 10:47 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Postanowiłem się po kilku latach tu "reanimować". Zniknąłem z braku czasu, obawiam się że nadal będę tu b. rzadko pisał (bo czytam regularnie).

Wiadomość o śmierci dotychczasowego forum "Austro-Węgry" jest niestety prawdziwa. Faktycznie, administrator zrobił coś takiego, uznając że forum to on, jemu niebiosa powierzyły prowadzenie forum i nie w ludzkiej mocy jest przekazanie tegoż forum komukolwiek :wink: (a chętni byli). Niemniej istnieje spora nadzieja na zbudowanie nowego forum pod dosyć zbliżonym adresem. Myślę, że będzie nie mniej beskidzkie od poprzedniego.

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 26-05-2018 08:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
task pisze:
Czy tytułowa reanimacja jest konieczna?
Myślę, że tak. Ale bardziej portalu niż forum.
task pisze:
dziś żywot skończyło bardzo poczytne forum Austro-Węgry, mocno powiązane z Beskidem Niskim. Administrator tamtejszy (zdaje się Franz ) zamknął ten projekt przy ogólnym niezadowoleniu (to delikatnie) wielu forumowiczów. Zapowiadał to (pisał, że zamknie po 20 V), jakoś to uzasadniał, ale zakończenie nastąpiło niezgodnie z sugestiami zainteresowanych, zaangażowanych i najbardziej aktywnych forumowiczów. Forma, styl też nie był akceptowany.
Szkoda tego forum. Zaglądałem.
Potrafię jednak zrozumieć też tego administratora. Nie wiem jak uzasadniał, bo napisałeś "jakoś to uzasadniał". Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Mogę zatem przypuszczać, że poszło o koszty utrzymania. Do prowadzenia forum (przejęcia) chętnych jest cała masa, ale gdy pojawiają się pieniądze, które trzeba wyłożyć z własnej kieszeni i oddać hostingowi tudzież za domenę, to pozostają już tylko nieliczni. Jakoś podejrzanie niezbyt często pojawiają się wtedy na forum. Mogła to być jedna z przyczyn.
tom1915 pisze:
Niemniej istnieje spora nadzieja na zbudowanie nowego forum pod dosyć zbliżonym adresem. Myślę, że będzie nie mniej beskidzkie od poprzedniego.
Kolejne forum?
A tak jest przecież źle z forami...8)

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 26-05-2018 17:41 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
O śmierci forum "Austro-Węgry"
Alan pisze:
Potrafię jednak zrozumieć też tego administratora. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Mogę zatem przypuszczać, że poszło o koszty utrzymania. Do prowadzenia forum (przejęcia) chętnych jest cała masa, ale gdy pojawiają się pieniądze, które trzeba wyłożyć z własnej kieszeni i oddać hostingowi tudzież za domenę, to pozostają już tylko nieliczni. Jakoś podejrzanie niezbyt często pojawiają się wtedy na forum. Mogła to być jedna z przyczyn.

Źle przypuszczasz, pieniądze, koszty nie były przyczyną, ani jedną z przyczyn.
Byli tam chętni do finansowania forum, byli chętni do przyjęcia forum z wszelkimi bieżącymi i przyszłymi skutkami finansowymi. To było forum wybitnych znawców tematu ( z zawodu i wykształcenia) oraz pasjonatów.
Alan, piszesz "Potrafię jednak zrozumieć też tego administratora", chyba źle rozumiesz, bo jak to się ma do tego, że tamtejsi najbardziej zaangażowani forumowicze nie rozumieją decyzji administratora?
Nie ogłaszał zbiórki na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem forum. Gdyby taką zrzutkę ogłosił, to przypuszczam, że przelano by mu z dużą nadwyżką.

A trochę obok tematu reanimacji:
istnieją koszty utrzymania forum, tego nikt nie podważa. Tu też administrator nie ogłasza zrzutki. Myślę, gdyby taką ogłoszono chętni znaleźli by się.
Jak to więc jest z tymi forami? Zakładają je pasjonaci nie liczący się z kosztami? Pasja to pasja, która zawsze coś kosztuje. Do moich pasji nikt nie dokłada. Jeżeli nie stać kogoś na coś, co lubi, to może z tego zrezygnować, odstąpić, odsprzedać lub zmienić zainteresowania.
(Chociaż znam fora, gdzie zrzutka jest ogłaszana).


Na górę
Post: 26-05-2018 20:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Pewnie masz rację. Nie znam do końca tamtejszych relacji admin-forumowicze. Przypuszczenia.
Wracając do tego forum, bo o nim tu mowa...
Jak wspomniałem kiedyś ostatnio większy ruch, ciekawe tematy.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 01-06-2018 06:37 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Nowe forum będzie działać pod adresem austro-węgry.eu. Pewnie potrzeba trochę czasu na jego rozruszanie, niemniej spora część "starej gwardii" już się tam zdążyła pojawić.

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 02-06-2018 22:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-04-2007 23:44
Posty: 32
Lokalizacja: Nowe Rybie
Moja forumowa aktywność jest odzwierciedleniem aktywności życiowej (jestem już starym schorowanym dziadem).
Nie mogę łazić po górach/górkach, nie prowadzę już auta, nie bywam na zlotach to o czym pisać? Ale sentyment pozostał i pozostanie!
Pozdrawiam wszystkich +Pastor ręką własną

_________________
Człowiek narodzony z niewiasty dni krótkich jest i pełen kłopotu! Hi 14.1 BG


Na górę
Post: 10-06-2018 18:54 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Jest na forum wątek "Dojazd w Beskid Niski" i tam info prawie identyczne z Twoim można znaleźć. Zerknij tam. Przeglądaj forum przed pisaniem, aby nie dublować tematów lub info. Plus mały dla Ciebie za aktywność, chociaż nie wiem, czy dla Ciebie istotny. Minus, że tylko kopiujesz, a nic od siebie nie wrzucasz.


Na górę
Post: 10-06-2018 19:11 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Leuthen, niby jesteś kumaty, więc pytam w czym masz problem, że powtarzasz info z innego, tym razem świeżego wątku? Przeglądaj wątki. (Przepraszam za powtórzony apel identyczny z umieszczonym na innm wątku. Więcej tego apelu nie powtórzę.)


Na górę
Post: 10-06-2018 20:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
Task - zanim zaczniesz pouczać innych, jak się mają zachowywać, spójrz lepiej na własną działalność.
10 maja o 16.29 wrzuciłeś na forum NPM kompilację dwóch informacji z Polskiego Radia Rzeszów o interwencjach GOPR w Bieszczadach.
http://npm.pl/forum/viewtopic.php?t=75&start=1350
Tak się składa, że to ja wykopałem te informacje o poranku tamtego dnia i wrzuciłem na forum bieszczadzkie
http://forum.bieszczady.info.pl/showthr ... post173508
Cóż za zadziwiający zbieg okoliczności :!: Możesz wyjaśnić, czemu na NPM przemilczałeś, gdzie przeczytałeś to info i kto je upowszechnił w sieci :?: "Niby jesteś kumaty"...

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 10-06-2018 20:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
task pisze:
Jest na forum wątek "Dojazd w Beskid Niski" i tam info prawie identyczne z Twoim można znaleźć. Zerknij tam. Przeglądaj forum przed pisaniem, aby nie dublować tematów lub info. Plus mały dla Ciebie za aktywność, chociaż nie wiem, czy dla Ciebie istotny. Minus, że tylko kopiujesz, a nic od siebie nie wrzucasz.

Miałem z tym polemizować, ale uznałem, że nie warto. Napiszę tylko - śmieszny jesteś. Idź przyznawać swoje plusiki i minusiki komu innemu...

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 11-06-2018 08:05 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
> Przeglądaj forum przed pisaniem, aby nie dublować tematów lub info.
> Minus, że tylko kopiujesz, a nic od siebie nie wrzucasz.


tez pisalem o tym kilka dni temu, ino mod sie chyba zbytnio wczul i juz tego wpisu nie ma.
ale moze forum to nie forum, a miejsce do kopiowania niusow?

swoja droga, panie lutynia - nie traktuj forumowiczow jak idiotow, ktorzy nie potrafia znalezc informacji na portalach informacyjnych - jesli ktos sie bardzo interesuje bn to i tak do niego wiekszosc informacji dotrze, bo najprawdopodobniej i tak przeglada lokalne media. a jesli tylko pobieznie sie interesuje czy tez zajrzal przypadkowo - to mu takie info zupelnie niepotrzebne.
przy okazji - ile razy w tym roku byles w niskim?

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 12-06-2018 16:16 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Oj Leuthen, Leuthen, nie dość, że nie kumaty, to jeszcze nie czytaty.
Przecież nie pisałem o przekazywaniu info z jednego forum na inne fora, powielaj to nawet na słupach ogłoszeniowych. Prosiłem grzecznie jedynie abyś nie pisał, powielał na tym forum tego co jest już tu do przeczytania. To tak, jakbyś info z twojego ulubionego Radia Rzeszów przekazał do Radia Rzeszów. Też by ci zwrócili uwagę: u nas już to jest.

Zamiast tu przeprosić żeś gapa oraz za robienie bałaganu na forum przez powielanie info, to brak ci honoru i cudujesz wrzucając argumenty przeciw sobie (skróty task) :
Leuthen pisze:
(...) spójrz lepiej na własną działalność.
10 maja o 16.29 wrzuciłeś na forum NPM kompilację dwóch informacji z Polskiego Radia Rzeszów o interwencjach GOPR w Bieszczadach.
Tak się składa, że to ja wykopałem te informacje o poranku tamtego dnia i wrzuciłem na forum bieszczadzkie

Cóż za zadziwiający zbieg okoliczności :!: Możesz wyjaśnić, czemu na NPM przemilczałeś, gdzie przeczytałeś to info i kto je upowszechnił w sieci :?: .

Ja ostatni raz dyskutuję z tobą zniżając się do twojego poziomu, korzystając z twojego wzorca/cytatu.
06-06-2018 21:12 wrzuciłeś na forum info o śmierci Teodora Gocza podając źródło Radio Rzeszów.
Tak się składa, że tamtego dnia też igi wykopał te informacje i przed tobą wrzucił na forum, na to forum, a nie inne.
autor: igi » 06-06-2018 16:19
https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci ... yndranowej

Pytam więc w twoim stylu:
Cóż za zadziwiający zbieg okoliczności :!: Możesz wyjaśnić, czemu przemilczałeś, kto je przed tobą prawie 5 godzin upowszechnił w sieci, a dokładniej na tym forum :?

Na tym kończę tu dyskusję. Na kolejne zaczepki nie będę odpowiadał.


Na górę
Post: 13-06-2018 07:40 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
a ja przy okazji sie przywale troche do moderatora.
posty uzytkownikow z dlugim stazem znikaja (np. moje "pyskowki" z lojtenem), a konta zalozone w ewidentnym celu spamowania zyja sobie w najlepsze, exemplum:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=10518
a tutaj najnowszy:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=10532
widze w tym maly brak konsekwencji.
maly ;)

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 13-06-2018 08:19 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Moderatora to tu nie ma od dawna.
Nie jestem od oceniania intencji piszącego - post albo literalnie spełnia warunki regulaminu albo nie.

BTW, przenosze to do wątku z reaktywacją.

edit: I połączyłem zdublowane wątki.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 03-09-2021 11:34 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Z przykrością zauważam (od dawna), że to forum zeszło już "na psy" vide informacja o psach gończych, która wisi od pewnego czasu.
Z litości zamieściłem dziś dwa posty, ale już od dawna mam przekonanie, że forum zdechnięte już. Nie mam ochoty być ostatnim mohikaninem ani zamykającym wrota, lecz jeśli tak ma trwać to basta!
P.S. A Beskid Niski, choć coraz mniej kultowy, (o czym się nieustannie przekonuję podczas "rowerowania" po nim) i bez forum się obejdzie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl