Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 10:36

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 07-06-2016 21:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Cytuj:
Od 11 czerwca do końca października br. Magurski Park Narodowy udostępnia do przejścia zorganizowanego z pracownikiem MPN lub uprawnionym przewodnikiem (tj. posiadającym aktualną licencję wydaną przez MPN) trasę przez dolinę Ciechani. Przejścia takie odbywać się będą w soboty i niedziele, w grupach zorganizowanych, na zaplanowanej trasie. Obowiązują wcześniejsze zapisy – liczba miejsc ograniczona.

mpn.pl

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 08-06-2016 09:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Ktoś się wybiera?
Chętnie dołączę w lipcu lub w sierpniu.
Jedyna taka okazja. :)

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 08-06-2016 20:53 
Offline

Rejestracja: 29-09-2014 18:47
Posty: 42
o matko moja! a cóż to za atrakcja z uprawnionym przewodnikiem, w grupie zorganizowanej, jeszzce wczesniej się zapisywać itd. do d.


Na górę
Post: 08-06-2016 21:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Hanula pisze:
a cóż to za atrakcja z uprawnionym przewodnikiem, w grupie zorganizowanej, jeszzce wczesniej się zapisywać itd. do d.

Skoro legalnie nie można (a nie można), więc niewątpliwie jest to atrakcja i okazja, aby zobaczyć to miejsce.
Ja wiem, że niektórzy mają gdzieś uregulowania prawne.
Ja tak nie mam.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 11-06-2016 21:37 
Offline

Rejestracja: 02-11-2009 13:01
Posty: 160
Decyzją dyrektora MPN cerkwisko oraz cmentarz w Dolinie Ciechani można legalnie zwiedzić 3 razy w roku:
- podczas trwania Kermeszu w Olchowcu
- Łemkowskiej Watry w Zdyni
- w okresie Wszystkich Świętych

Czyli najbliższy termin "legalnego" wejścia 22-24 lipiec.


Na górę
Post: 12-06-2016 19:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Legalnie już było, w miniony weekend.
A o powyższych trzech terminach przyznam, nie wiedziałem.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 12-06-2016 21:54 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
morganghost pisze:
Decyzją dyrektora MPN cerkwisko oraz cmentarz w Dolinie Ciechani można legalnie zwiedzić 3 razy w roku:
- podczas trwania Kermeszu w Olchowcu
- Łemkowskiej Watry w Zdyni
- w okresie Wszystkich Świętych

Czyli najbliższy termin "legalnego" wejścia 22-24 lipiec.


Tym razem "legalność" dotyczy całej doliny,przejście od Hajstry/ Zimnej Wody do drogi na Żydowskie i z powrotem. Co weekend, za wcześniejszym zapisem. Czyli najbliższy termin legalnego wejścia to 18 lub 19 czerwca.

@ Hanula - dotąd można było, jeśli ktoś się chciał koło tego zakręcić, i legalnie ale nie wgrupie, tylko indywidualnie, wykupiwszy stosowny glejt w dyrekcji Parku za te same pieniądze, czyli 10 zeta. Pisano o takich okazjach i na tym forum. Choć jak teraz organizują coweekendowe przejścia to pewnie indywidualne wycieczki zostaną skasowane :/

@Alan - planuję spędzić w okolicy większość lata, to będę dawał znać na forum jeśli się zdecyduję (jak powiedziałem mojemu dzieciakowi że może go w tym roku wreszcie zabiorę do Ciechani, bo już można, to powiedział że na legalu to żadna zabawa, wolałby uciekać przed parkowymi :D - dziewięciolatek, psiakość)


Na górę
Post: 16-06-2016 07:31 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
> to powiedział że na legalu to żadna zabawa, wolałby uciekać przed parkowymi
zaczynam widziec przyszlosc w tym narodzie - rosnie kolejne pokolenie partyzantow.
Obrazek

pogratuluj sobie syna.
calkiem serio.

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 04-07-2016 23:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Jak informuje Magurski Park Narodowy: "niestety w niedzielę kilka osób zawróciło z trasy z powodu braku odpowiedniego obuwia". :P

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 18-06-2018 21:14 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 18:46
Posty: 37
Lokalizacja: Krosno
http://www.magurskipn.pl/index.php?d=ak ... i&art=1404

Zmiany i ustalenia Rady Naukowej Magurskiego Parku Narodowego


Podczas spotkania dyskutowano na temat przywrócenia szlaku niebieskiego im. Kazimierza Pułaskiego przez dolinę Ciechani. Marian Stój, Dyrektor MPN, przypomniał, że wpłynęło dużo wniosków od mieszkańców i turystów, którzy chcą ponownego udostępnienia tego szlaku. Obecnie jest on udostępniany w soboty i niedziele, pod przewodnictwem pracownika Parku za opłatą w wysokości 10 złotych. Wniosek o przywrócenie szlaku, bez pozytywnej opinii Rady Parku, jest wykreślany corocznie z zadań ochronnych przez Ministra Środowiska. Za przeniesieniem tego szlaku na granicę państwa przemawiał argument konieczności pozostawienia na terenie Parku jednej doliny, gdzie nie będzie ludzi, natomiast mogą się tam swobodnie paść jelenie, jest tam strefa wilcza, występują niedźwiedzie, są też piękne bobrowiska. Zagrożenie dla szlaku stanowić mogą głównie turyści, nie stosujący się do regulaminu dla zwiedzających. Dyrektor dodał, że zwiększono obsadę Straży Parku, z 4 do 6 osób, i dzięki temu Dolina Ciechani będzie dobrze pilnowana.

Adam Pawluś, Starosta Jasielski, opowiedział się za przywróceniem historycznego szlaku w wersji „skorygowanej”, to znaczy po drodze powiatowej. Argumentował, że stanowi ona otwartą przestrzeń i pozwala w pełni podziwiać przepiękne widoki. Ostatecznie, na wniosek Starosty, w głosowaniu członkowie Rady opowiedzieli się za przywróceniem szlaku na Ciechani, bez żadnych ograniczeń, w wersji historycznej.


Na górę
Post: 18-06-2018 21:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
mańka pisze:
Ostatecznie, na wniosek Starosty, w głosowaniu członkowie Rady opowiedzieli się za przywróceniem szlaku na Ciechani, bez żadnych ograniczeń, w wersji historycznej.
Niestety nie dla wszystkich jest to dobra wiadomość. :?

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 19-06-2018 06:24 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Alan - możesz rozwinąć swą wypowiedź?


Na górę
Post: 19-06-2018 07:25 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
mysle, ze o to mu idzie:
viewtopic.php?f=18&p=47342&sid=19b5f59818cd277fac2c2c031f5c5ee8#p45403
;)

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 19-06-2018 20:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Dlugi pisze:
Alan - możesz rozwinąć swą wypowiedź?
mazeno, pozwolisz...
Jestem konserwatystą, czyli przeciwnikiem wpuszczania tam turystów. Jeszcze mi tam jakiś na quadzie wjedzie...
Niech Beskid Niski pozostanie dziki, przynajmniej ta jego część.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 20-06-2018 05:17 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Mam przeciwne zdanie. Nie lubię ograniczeń i nie rozumiałem, dlaczego ta dolina jest objęta zakazem. Tym bardziej, że dawało się ją zwiedzić mając odpowiedni glejt z parku a później nawet wprowadzili weekendowe zwiedzanie. Mam wrażenie, że określanie Beskidu mianem dzikości sprawia, jakoby on przez to stawał się jeszcze modniejszy. W weekend przejechałem się m.in. od Nowicy na Oderne - górka coraz bardziej zabudowana - to bardziej mnie boli.
Co do Ciechani - po jej zamknięciu dla turystów stała się jakby mityczną doliną, wiele razy spotykałem się z wyrażaną chęcią jej odwiedzenia nawet przez osoby, które za bardzo zamiłowania do wędrówek nie mają - park niechcący wykreował modę na nią. Mam nadzieję, że po otwarciu jej dla turystów, po początkowym zachłyśnięciu, ruch turystyczny nie będzie duży. No bo skąd miałby być? Włóczę się dość często po granicznym i przeważnie nikogo tam nie spotykam.
A co do qadów - mają zakaz poruszania się po szlakach, w gesti właściciela jest wyegzekwowanie tego, a sposobów na to jest sporo, nie musi być osobiście zatrzymany.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl