Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 09:39

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Izby
Post: 06-08-2015 12:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
Dawno tu nie zaglądałam, ale gdzie mam zapytać jak nie tutaj.
Tak mnie zastanawia co to jest za straszydło, które się buduje w Izbach przy wejściu do doliny Bielicznej ?
Wie ktoś może coś ?


Na górę
 Tytuł: Re: Izby
Post: 06-08-2015 16:21 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Jeśli to miałaś na myśli...
Obrazek
...to królestwo dla koni, które coraz bardziej się rozrasta.
A konie miały tarło (rybokonie czy co?), bo gdy jechałem do Bielicznej i z niej wracałem w żaden inny sposób nie dały się sfotografować i obojętnie traktowały to co za nimi.
P.S. Ciąg dalszy nastąpi, bo mi się jakieś amerykańskie dziewuszki miast drugiego zdjęcia ukazały. Ładne, ale "nie w temacie".


Na górę
 Tytuł: Re: Izby
Post: 06-08-2015 18:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
O to mi chodzi, ale nadal nie wiem co to jest.


Na górę
 Tytuł: Re: Izby
Post: 06-08-2015 22:39 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
To miał być jakiś duży i szumny projekt o nazwie "Końska Dolina", niegdyś nawet strona internetowa funkcjonowała do tego całego przedsięwzięcia, ale obecnie już jej nie ma. Było o tym dawno temu tu na forum, nawet mapkę ktoś zapodał jakie tereny miało to obejmować. W Bielicznej już nawet zaczęto słupki stawiać, myślałem że nawet zamkną dojście do cerkwi i cmentarza :), ale na szczęście na słupkach się skończyło. Choć okolice Izb ogrodzono dość znacznie, co widać idąc w kierunku przeł. Beskid. Działa tu na pewno jakiś luksusowy pensjonat, o którym nawet jest u Bartka na stronie: http://www.beskid-niski.pl/index.php?po ... egi&ID=351
Nawiązując do zapodanego zdjęcia przez starego zakapiora, to nie chce mi się sprawdzać na swoich zdjęciach, ale coś mi się zdaje, że zaczęto budować te budynki widniejące na zdjęciu i jakoś nikt nie chce ich ukończyć. Więc albo mi się wydaje że tak jest, albo cały rozmach tego projektu nieco spowolnił...

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
 Tytuł: Re: Izby
Post: 06-08-2015 22:57 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
To są ślady Minonej Cywilizacji - coś jakby zabytki Majów na półwyspie Jukatan, tyle. że porazta je łozina a nie liany i pdgryzają bobry, a nie jaguary.


Na górę
 Tytuł: Re: Izby
Post: 06-08-2015 22:58 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
To są ślady Minonej Cywilizacji - coś jakby zabytki Majów na półwyspie Jukatan, tyle. że porazta je łozina a nie liany i pdgryzają bobry, a nie jaguary.
No i w tle nieodmiennie widnieje Cergowa, a ne Maczu-Pikczu.


Na górę
 Tytuł: Re: Izby
Post: 07-08-2015 06:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
turpin pisze:
No i w tle nieodmiennie widnieje Cergowa, a ne Maczu-Pikczu.


Tam to Lackowa.


Na górę
 Tytuł: Re: Izby
Post: 07-08-2015 07:38 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
To zdjęcie próbowałem wczoraj umiescić:
Obrazek
Jak widać owieczkom wcale te budowle nie przeszkadzają.
W Izbach poprzednio byłem jeszcze w XX w. i zapewne tych budynków wtedy nie było. Niewiele z tej wizyty pamiętam, prócz betonów między Izbami a Mochnaczką bo jechaliśmy wówczas z Wysowej na Słowację. Z przygodami jak zwykle. Teraz podążałem w odwrotna stronę tj od Tylicza przez Izby i dalej i zjechawczy z "betonów" po skręcie w lewo dotarłem do tego miejsca:
Obrazek
To brama do owego "końskiego ośrodka". Pamiętam, że obok była informacja, iż ośrodek nieczynny. Od kiedy nieczynny, nie wiadomo. Dziwiłem się tylko, że sezon w pełni a to zamknięte na cztery spusty. Pewnie przeinwestowane albo i coś gorszego.
Ale widok tej inwestycji niespecjalnie mnie zbulwersował. Przypuszczałem bowiem, że to "inwestycja w toku". Gorszy widok to zakład przeróbki drewna w Izbach znajdujący się za skrętem na Bieliczną. Nawet nie próbowałem się zatrzymać, bo mogłyby mnie "skosić" jakieś gigantyczne ciężarówy, na które i w dalszej drodze przez Izby musiałem zważać. Przy nim "koński ośrodek" to prawie niewinne cacko.
A i w Bielicznej "drewniane zniwa" były w pełni. Ale o Bielicznej przy innej okazji.


Na górę
 Tytuł: Re: Izby
Post: 07-08-2015 09:03 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
Bywam w Izbach, Bielicznej i na Lackowej regularnie co roku i niejaka, jak ją nazywacie, Końska Dolina stała i stoi niezmiennie. Tak jakby się zatrzymała w półrozwoju...niby budowa, niby część użytkowana (np. stajnie). Na terenie, który jest czasem otwarty, parkowałem auto idąc na Lackową...wokół kręcili się ludzie, rżały konie...ale w części hotelowej (otwarte drzwi) żywego ducha...


Na górę
 Tytuł: Re: Izby
Post: 07-08-2015 09:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Turpin zagalopował się nieco z tą Cergową, chyba, że pozostał jeszcze przez chwilę w śnie o Maczu-Pikczu. 8)

Z dedykacją z marca od przedstawiciela Państwa Inków:

Obrazek

Po prawej ukryty z tej perspektywy Jaguar - na parkingu stadniny. :)

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
 Tytuł: Re: Izby
Post: 07-08-2015 22:52 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Basia Z. pisze:
turpin pisze:
No i w tle nieodmiennie widnieje Cergowa, a ne Maczu-Pikczu.


Tam to Lackowa.


O żesz, jak mogłem, Basiu, pomylić?...

No, naprawdę mi głupio,

Weź tylko na me usprawiedliwienie, ża ja za jedyne góry mam tu ciągle Malvern Hills.
Nie żal Ci takiego, jak ja?


Na górę
 Tytuł: Re: Izby
Post: 09-08-2015 20:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
turpin pisze:
Weź tylko na me usprawiedliwienie, ża ja za jedyne góry mam tu ciągle Malvern Hills.
Nie żal Ci takiego, jak ja?



No żal.
Ja na razie też niestety z dala od gór, ale w tych tropikalnych upałach to mi nawet specjalnie nie żal.
Poczekam na jesień.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl