Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 01:05

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: UFO nad BN
Post: 21-06-2006 08:57 
Offline

Rejestracja: 22-02-2006 21:10
Posty: 25
Lokalizacja: Gorlice
Witam!
Chciałem założyć ten temat ponieważ pojawiły się ostatnio informacje (Super Expres) iż 15 czerwca (Boże Ciało) nad Gorlicami pojawił się niezidentyfikowany obiekt latający. Mam tą gazete i jest tam zdjecie na którym widać ów obiekt. Pamiętam było to dość dawno temu byłem jeszcze w podstawówce pewnej nocy (zima, ferie rok chyba 1993, godzina ok 19:30-20 leciały wtedy wiadowmości) nocą w Zagórzanach widziałem nisko lecący obiekt wielkości księżyca w pełni i podobnego koloru. Pamiętam ze tak sie w tedy wystraszyłęm ze nie mogłem odezwać sie tego wieczoru ani słowem. Dopiero na drugi dzień powiedziałem o wszystkim rodzinie. Obiekt był duży i leciał na wysokości może z 10 m nad ziemią. Wszystko było by ok gdyby nie to że ok 2 lat temu rozmawiałem z kolegami i zeszlismy na tematy nadprzyrodzone. Co ciekawe jeden z nich zaczoł opowiadać jak jego ojciec wracając z okolic Krygu wraz z kolegą widzieli coś dużego co przeleciało dokładnie nad ich samochodem. Od innej osoby (ok 40 letniej-poczytalnej-żeby nie było :) ) słyszałem ze widziała bardzo dziwną kulę z mieszkania na ul Słonecznej nad parkiem miejski w Gorlicach. Co ciekawe wszystkie te wydarzenia miały miejsce własnie w okolicach tamtych lat. Musze dodac ze nie ja ciągnjołem informacje na ten temat od ludzi ale zupełnie przypadkowo dowiadywałem sie od nich takich rzeczy.
Ciekaw jestem czy ktoś z Was miał tego typu przygody? Temat myśle ciekawy i można podzielić się z innymi swoim zdanie.
Pozdrawiam

_________________
Tutaj chce żyć-tylko trzeba mieć za co :(


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-06-2006 18:11 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Od con. 15 lat włóczę się regularnie po Beskidzie Niskim pieszo (w zimie na rakietach) , rowerem i samochodem (w przeważającej części samotnie), przy czym najczęściej w czasie takich wycieczek odwiedzam miejsca uznawane za „nawiedzone” tj. cmentarze, cmentarzyska, opuszczone doliny i miejsca po cerkwiach i nie stwierdziłem na sobie występowania zjawisk „nadprzyrodzonych”...

Masz niesamowite szczęście co do relacji z takich zjawisk (albo też mieszkańcy Zagórzan, Kobylanki i Krygu w jakiś sposób „przyciągają” do siebie UFO :wink: ) – tak się bowiem składa że także żaden z moich znajomych nie może pochwalić się podobnymi „spotkaniami”.

Poza wszystkim zadziwiające jest iż obiekt widoczny na zdjęciu od którego zaczęła się dyskusja umiejscowiony jest na tle wzgórz otaczających dolinę Ropy, poniżej wysokości komina elektrociepłowni a zatem na tyle nisko że musiały go widzieć inne osoby (np. pracownicy Fabryki Maszyn, Elektrociepłowni, Kuźni i wiele innych osób przebywających w tym czasie w tychże okolicach mimo Bożego Ciała). A jednak takich świadków nie ma. Być może więc „widział” obiekt tylko aparat „sprawcy zamieszania” ? Mógł to być jakiś odbłysk, wada optyki czy wreszcie skaza filmu – jak rozumiem zdjęcie zostało wykonane aparatem analogowym...

Co ciekawe z relacji właściciela zdjęcia (tych które ja znam) wynika także, iż on sam obiektu nie widział – dowiedział się o nim dopiero oglądając odbitkę. Jak to możliwe, że skoro wybrał się na wycieczkę celem oglądania krajobrazu nie zauważył tak istotnego elementu jak UFO ?

Sezon ogórkowy dla prasy, widać ,należy uznać za otwarty.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł: UFO nad BN
Post: 22-06-2006 07:03 
Offline

Rejestracja: 22-02-2006 21:10
Posty: 25
Lokalizacja: Gorlice
No faktycznie zbieg okolicznosci ze słyszałem opowiadania oraz sam "coś" widziałem-mineło już koope lat i sam teraz niewiem co widziałem. Nie zmienia to faktu że coś bardzo dziwnego i nie dziwie się osobą które niewieża takim opowiadaniom. Dopiero jak same coś dostrzegą chcą innym o tym powiedzieć ale nie mając dowodów to w sumie bez sensu? Jeśli obiekt poryszał się szybko i bezsłośnie (a z analizy zdjecia dokonanej przez ekspertów wynika że tak było) to mógł go nikt niezauważyć. Zdjęcie wykonane było akurat w czasie trwania procesji Bożego Ciała na tym osiedlu wiec 80 % mieszkańców lazła dookoła osiedla ale w przeciwną stronę niż położenie obiektu względem komina natomiast na fabryce chopy miały wolne :D. Możę jednak warto czasem looknąć w niebo...[/url]

_________________
Tutaj chce żyć-tylko trzeba mieć za co :(


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-07-2006 01:46 
od blisko półwiecza mieszkam w tym nawiedzonym regionie i jak do tej pory jedyne nadprzyrodzone i inne tego typu zjawiska, stwierdziłem że owszem, wystepują, ale tylko wtedy, jak sobie tęgo popiję, co się rzadko zdarza (a i to nie zawsze)... nie wiem, może dlatego że jest tu przeraźliwie cicho to niektórym zaczyna szajba odbijać... ludzie, nie przejmujcie się takimi ***, jest wiele rzeczy którym staramy sie podołać i wcale nie jest to ufo czy sąd ostateczny nad tą przeklętą ziemią... i nie piszcie że panikuję, po prostu ja tu mieszkam...


Na górę
   
Post: 06-07-2006 12:20 
co do zdarzenia z 1993 to moja żona opowiadała, że widziała dziwny obiekt w Gliniku. Nie wiem czy to ten sam okres, ale mniej więcej zgadza się.
A teraz znowu zrobiono już dwa razy zdjęcia jakiegoś dziwnego pojazdu. Moje podejście jest lekko sceptyczne do UFO, ale coś musi w tym być.


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl