Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 21:23

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 26-02-2006 21:43 
Offline

Rejestracja: 19-02-2006 22:47
Posty: 16
Lokalizacja: nadmorski kwiatek
karolina pisze:
chyba że o to właśnie chodzi najpierw niszczyć i brać za to pieniądze a za pare lat naprawiać i brać za to pieniądze. jeśli o mnie chodzi to stanowcze NIE dla głupoty.

Głupota głupotą - ale jak sama zauważyłaś - interes sie kręci. A komu chce się zatrzymać interes na którym można dobrze zarobić?


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-03-2006 18:25 
.......może zależy tym którzy do tego interesu dokładają ,czyli podatnikom.

o!!!


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 16-03-2006 17:39 
ciekawe .ale z tych wszystkich notatek ze stron oeicjalnych niemoge sie doczytać jaki faktycznie byłby to zalew ? choć faktem jest że pewnie każdy w takim miejscu niema logicznego wytłumaczenia.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 16-03-2006 22:13 
Offline

Rejestracja: 03-11-2005 00:59
Posty: 548
Lokalizacja: STOLICA małopolski ;-)
Przeczytaj uważnie Program Małej Retencji. Gdzieś wcześniej powinien być link. Tam wszystko jest, tylko trzeba się ostro wczytać. Taki zbiorniczek - kilkanaście hektarów.


Na górę
Post: 17-03-2006 15:02 
Już napisałem, w innym miejscu tego serwisu:
Cały program retencji jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego: http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/ ... %20344.htm UCHWAŁA Nr XXV/344/04 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO z dnia 25 października 2004 r. w sprawie przyjęcia Programu Małej Retencji Województwa Małopolskiego. Dziwi mnie, że mały potok stanowi takie zagrożenie, że zbiornika nie zaplanowano np. w Ropicy, gdzie łączy się on potokiem z Małastowa, przecież większym (!) od tego potoczka z Bartnego.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 17-03-2006 17:15 
Offline

Rejestracja: 03-11-2005 00:59
Posty: 548
Lokalizacja: STOLICA małopolski ;-)
Ja to tam jestem ogólnie przeciw zalewom i się z tym raczej nie kryję. Denerwuje mnie przypisywanie takim zbiornikom funkcji rozwoju bioróżnorodności, bo to, że zniszczy się stabilny ekosystem i na jego miejsce wprowadzi sztuczny, no to nawet jeśliby było więcej gatunkóe, a w to wątpię, to to nadal jest sztuczny ekosystem. Już nie mówię, o tym, ze taki zalew trzeba czyścić, odmulać itd. - czyli znowu robić rewolucję w ekosystemie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-03-2006 09:37 
temat rzeczywiście w dalszym ciągu na topie:

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,3238279.html


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 28-03-2006 07:24 
http://www.gorlice.info.pl/forum/viewtopic.php?t=58


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 04-04-2006 11:24 
Temat jest już nieaktualny, po wczorajszym zebraniu z mieszkańcami oraz z władzami zaprzestano definitywnie budowy zbiornika wodnego w Bartnem.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 04-04-2006 14:50 
No, nie do końca. Nie zaniechano budowy, tylko zapowiedziano rozpoczęcie procedury wykreślania go z miejsowego planu zagospodarowania przestrzennego wojewodztwa malopolskiego. :)


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 04-04-2006 20:46 
BRAWO !!!


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 21-06-2006 16:55 
Rysiek pisze:
http://um.wrotamalopolski.pl/Archiwum/Pliki/mala_retencja.pdf

Tutaj znajdziecie szczegóły.
Ma to być zbiornik tzw. małej retencji.
A tu tekst który mi się najbardziej spodobał:

Generalnie można wymienić w odniesieniu do wszystkich
zbiorników zaporowych następujące oddziaływania ujemne na środowisko:
* w okresie ich budowy: naruszenie naturalnych warunków związane z prowadzeniem badań geologicznych, następnie budowy obiektów (hałas, pylenie, transport dużych mas ziemnych itp.), wycinka drzew i krzewów, zniszczenie lub naruszenie na pewnym obszarze naturalnych warunków bytowania fauny i flory;
* w okresie eksploatacji: przerwanie ciągłości cieku uniemożliwiające swobodne poruszanie się organizmów wodnych i zniszczenie na pewnym odcinku doliny roślinności znajdującej się w obrębie zalewu zbiornika.
Jako oddziaływanie pozytywne można wymienić dla okresu eksploatacji: wzbogacenie walorów krajobrazowych poprzez stworzenie zbiornika wodnego, wzbogacenie
bioróżnorodności środowiska
(sic!), a także stworzenie warunków do aktywizacji terenów w rejonie zbiornika, szczególnie możliwości rozwoju turystyki i wypoczynku co ma szczególne znaczenie dla obszarów wiejskich w których daje się odczuć brak miejsc pracy.
Ogólnie można stwierdzić, że w okresie eksploatacji zbiorników oddziaływania pozytywne
przeważają nad ujemnymi.


Wypas! :D


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl