Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 18:21

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29-01-2006 00:22 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Co jeszcze można zniszczyć w okolicy? Ratusz w Jaśliskach komuś :twisted: się udało i z tego co pamiętam nie spotkało się z jakimiś protestem. Dzięki temu mamy teraz w Jaśliskach piękną stodołę z czerwonego pustaka, która miała w założeniu przypominać dawny ratusz. Ale za to jaką - z zabytkowymi piwnicami :!: :!: :!:
Który następny :?:

A podawanie piwnic w wykazie zabytków to już hipokryzja......

http://dukla.bip.otd.pl/upl/195.05.doc , s.15



IV. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego, zabytków, dóbr kultury współczesnej i krajobrazu kulturowego

§ 27.
1. Prawnej ochronie dóbr kultury na podstawie przepisów szczególnych podlegają obiekty zabytkowe wpisane do rejestru zabytków:
1) Zespół Pałacowo-Parkowy w Dukli ( nr rej. A-276/92),
2) Zespół Dworski wraz z pozostałościami parku w Cergowej (nr rej. A-153/89),
3) Kościół parafialny pod wezwaniem Świętej Marii Magdaleny w Dukli
(nr rej. A-6/48),
4) Kościół i klasztor OO Bernardynów w Dukli (nr rej. A-89/68),
5) Kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Jasionce( nr rej. A 7/48),
6) Kościół parafialny pod wezwaniem Świętej Katarzyny w Jaśliskach( nr rej. A-72/52),
7) Kościół parafialny pod wezwaniem Świętego Archanioła Gabriela w Wietrznie( nr rej. 16/48),
8) Cerkiew pod wezwaniem Świętej Paraskewii w Daliowej ( nr rej. A-150/89),
9) Cerkiew pod wezwaniem Matki Boskiej Opieki wraz z cmentarzem przycerkiewnym w Chyrowej (nr rej. A-75/85),
10) Cerkiew w Olchowcu (nr rej. 301/93),
11) Cerkiew wraz z cmentarzem przycerkiewnym w Trzcianie (nr rej. A-81/85),
12) Cerkiew wraz z cmentarzem przycerkiewnym w Tylawie( nr rej. A-80/85),
13) Cerkiew pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Woli Niżnej (nr rej. A-162/89),
14) Cerkiew pod wezwaniem Opieki Najświętszej Marii Panny w Zawadce Rymanowskiej (nr.rej A-323/94),
15) Synagoga w Dukli ( nr rej. A-187/89),
16) Ratusz w Dukli ( nr rej. A-247/91),
17) Ratusz w Jaśliskach ( nr rej. A-291/72), (część podziemna dawnego ratusza tj. piwnice obiektu),
18) Plebania w Jaśliskach ( nr rej. A-93/2004),
19) Zabytkowa kamienica w Dukli, Rynek 2 ( nr rej. A-89/86),
20) Zabytkowa kamienica w Dukli, Rynek/ 3 Maja 2 ( nr rej. A-251/91),
21) Dom przy ul. Pocztowej 13 w Dukli ( nr rej. A-47/84), (Dom pod Lipami),
22) Komora Celna w Dukli ( nr rej. A- 148/89),
23) Zabytkowy dom nr 126 w Jaśliskach ( nr rej. A- 169/72),
24) Zabytkowy dom nr 26 w Jaśliskach ( nr rej. A-166/72),
25) Zabytkowy dom nr 28 w Jaśliskach (nr rej. A-167/71),
26) Zabytkowy dom nr30 w Jaśliskach ( nr rej. A-168/71)
27) Zabytkowy dom nr 24 w Jaśliskach ( nr rej. A-165/72),
28) Dom nr 23 i spichlerz w Olchowcu (nr rej. A-94/86),
29) Zabudowa gospodarcza w Zyndranowej (nr rej. A-35/83),
30) Cmentarz Żydowski w Dukli ( nr rej. A- 157/89),
31) Pozostałości parku w Wietrznie ( nr rej. A-242/91)
32) Założenie parkowe w Dukli ( nr rej. A –153/89).


Ostatnio zmieniony 29-01-2006 14:08 przez jarek surowiczny, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 29-01-2006 01:23 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
http://forum.pttk.pl/index.php?co=nowa1 ... =9544&g=14


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-01-2006 01:29 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Następny monolog - podobnie jak z zalewem Myscowa - Kąty (tu wstrzemięźliwość jeszcze mogę zrozumieć :cry: - bo to zbiornik retencyjny ma być.......). Widzę, że wszystkim uczestnikom forum niszczenie zabytków wisi........ :cry: :cry: :cry: ( nie dotyczy urulokiego :D i paru innych ). Nikogo nie wnerwia wystrój wnętrza cerkwi w Zawadce Rymanowskiej.... :?: .................itp :?: :?: :?: :!: :!: :!:

pozdr


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-01-2006 14:02 
Offline

Rejestracja: 03-11-2005 00:59
Posty: 548
Lokalizacja: STOLICA małopolski ;-)
Lepiej byś się pan skupił i wypisał obiekty, które powinny się znaleźć na powyższej liście 8)

PS. Zabytki i przyroda to przeżytek. Liczy się postęp/rozwój.

No nie podoba Ci się ratusz w Jaśliskach? A ten parking z kostki bauma? Jesteś staroświecki. Chyba za dużo czasu w młodości na jakimś zadupiu spędziłeś, że takie sentymenty masz. Zadupiu = np. Radocyna, Czarne ;)


Na górę
 Tytuł: Do Ryśka
Post: 04-04-2006 23:17 
Stary ty to swój kuper rusz po świecie to zobaczysz co to piękno. Takich ludzi jak Jarek S. to twój zrogowaciały mózg nie jest w stanie ogarnąć. My Polacy to już tak mamy, że jak idzie nowe to stare trzeba zadeptać.
"ALE NIE DEPCZCIE PRZESZŁOŚCI OŁTARZY CHOĆBYŚCIE MIELI SAMI DOSKONALSZE WZNIEŚĆ.................
Ale po co Ci to mówię ty i tak nie wiesz o co chodzi. Gdy już kiedyś w swoim nudnym życiu uda Ci się dogonić ten twój postęp to zatrzymaj się na chwilę i spójrz za siebie czy aby nie zadeptałeś czegoś co pomogłoby Ci zrozumieć kim jesteś i skąd przychodzisz.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 04-04-2006 23:40 
Offline

Rejestracja: 03-11-2005 00:59
Posty: 548
Lokalizacja: STOLICA małopolski ;-)
TOMI. Spójrz na Zachód. Autostrady szybko i bezpiecznie przenoszą ludzi. NIkt tam nie płacze z powodu jakich tanich sentymentów typu las, zwierzęta, kościół czy inne bzdety. To jest cywilizacja.
Spójrz na Warszawę. Nowe 200 metrowe biurowce lśnią w słońcu i zaskakują przechodnia (tfu, jakiego przechodnia - kierowcę w samochodzie) swoją śmiałą architekturą. I nikt nie płacze, że wcześniej tam był skwer, nikt nie płacze, że budynki zasłaniają światło. Taka jest niestety cena postępu. Mamy za to miejsca pracy i rozwój. Rozwój przedewszystkim! Doganiamy europę.

Spójrz teraz na Beskid Niski. Kilka cerkiewek na których dużo się nie zarobi i mnóstwo ziemii, która powoli osiąga swą wartość. Niedługo na szczęście Beskid Niski obudzi się z marazmu - tak jak Bieszczady. Będzie droga ziemia, ale całkowicie wysprzedana. Piekne wille z basenami będą lśniły na stokach. Każdy się bezpiecznike skryje za dwumetrowym murkiem. W łikend będzie można pojechać swoim niskozawieszonym, sportowym samochodem nad zalew. Niskozawieszonym, bo będzie wszędzie gładziutki asfalt z Wytwórni Mas Bitumicznych ze Strzeszyna, koło Biecza. Będzie można popływać żaglówką, potem wypić kilka bezalkoholowych europejskich piwek za 12 zł 0,3 l przy akompaniamencie współczesnej, europejskiej muzyki.


A ty się przejmujesz jakimiś rynkami, zabytkowymi ratuszkami, cerkiewkami. CZŁOWIEKU, spójrz w przyszłość!!!!!!!!!!


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-04-2006 18:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-03-2006 19:33
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Witam
Ryśku, nie podkręcaj Tomiego bo wybuchnie :twisted:
Jarku,masz rację że się nie dyskutuje bo w zasadzie jak?
Nie jesteśmy stroną w sensie prawnym więc wszystcy decydenci mają nas w dupie.Między sobą się pewnie zgadzamy a więc co to za dyskusja...
Polecam dyskurs na forum bieszczadzkim o strefie ciszy nad soliną oraz o PAN Parksie,tam też wątki powoli zdychają.Na preclu o kolejce na Kasprowy też.Tematy jakby trochę inne ale się łączą z tym o czym piszesz.
Trza by się po tych górkach przejechać,ale nie z dobrym słowem tylko z kałachem i troszkę posprzątać :evil:

_________________
Pozdrav


Na górę
 Tytuł: Postęp
Post: 06-04-2006 22:56 
Spoko spoko Browar taki wybuchowy to ja nie jestem. Ale jak czytam o autostradach i 200m "pieknych" budyneczkach to mam po prostu odruch wymiotny. Postęp ? Czemu nie jak najbardziej ale nie ślepa gonitwa za zachodem. Ja wcale nie mówię że opinia Ryśka jest ZŁA, ona jest po prostu INNA od mojej. Ciekaw jestem jaki byłby odzew miłośników betonu gdybym na jakimś Warszawskim forum zaproponował wyburzenie np. jakiegoś 200metrowca aby odzyskać ruiny XVw zamku które są pod nim ? Mieszkam w Beskidzie od urodzenia, nie mam zamiaru nigdzie emigrować, na niskozawieszony sprzęt na pewno mnie nie stać ale mój światopogląd pozwala mi cieszyć się z każdej chwili tu przeżytej. Mam grupę przyjaciół z którymi wieczorowa porą przy karkóweczce i ze szklaneczką czegoś dobrego w ręce upajamy się czymś co wielu jest dane tylko gdy wyjadą na swoją działkę o pow. 5a ( można też na balkonie :-) PS. Zaraz otworzę okno i posłucham ciszy............


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 07-04-2006 13:32 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
:D :D :D

TOMI - poczytaj dokładnie wszystkie posty Ryska (np zalew myscowa - katy), a zobaczysz...... czym się zajmuje :D

pozdrawiam

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl