Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 18-04-2024 13:45

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 515 Następna
Autor Wiadomość
Post: 28-01-2010 20:59 
Offline

Rejestracja: 31-08-2005 20:34
Posty: 277
http://www.przewozyregionalne.pl/aktual ... 0,313.html


Na górę
Post: 10-02-2010 18:30 
Offline

Rejestracja: 31-08-2005 20:34
Posty: 277
Niezła bonanza dla ludzi chcących wrazeń :lol:

http://rynek-kolejowy.pl/14370/14370_Po ... ach%22.htm


Na górę
Post: 10-02-2010 19:33 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
jarek surowiczny pisze:
Średnio poważny pomysł. Wiadomo przecie że chyrowski przemytnik np z Ustrzyk odjeżdża pomiędzy 21.30 a 23. Trzeba pana Rynasiewicza postawić na przystanku przykładowo w Widaczu i niech sobie czeka, kiedy przemytnika wypuszczą z Krościenka :twisted:


Nowiny pisze:
Podkarpackie: Pociąg po "przejściach"

Od 1 lutego, międzynarodowe pociągi zaczynające bieg w Sanoku, kursują w wydłużonej relacji z Jasła do Chyrowa. Niestety, jak informuje portal "Nowiny24.pl", nie dość że kursują w godzinach, które nikomu nie pasują, są mocno opóźnione, to jeszcze po kontroli celnej, wagony są po prostu zdewastowane.

Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć - mówią kolejarze z Jasła. Pociągi jadące z Ukrainy do Polski, na stacji granicznej w Krościenku są „rozbierane” przez polskich celników, którzy mają za zadanie udaremnianie nagminnego przemytu alkoholu i papierosów. Widok jest szokujący. Porozrywane siedzenia, podarta tapicerka, "wyprute” na wierzch gąbki, wyrwane osłony na grzejniki, poodrywane listwy, okładziny na ścianach, ze świetlówek na suficie zwisają kable ... zdewastowane wszystko co się da - czytamy na portalu "Nowiny24.pl".

- Kontrola prowadzona przez funkcjonariuszy celnych w pociągach polega między innymi na otwieraniu tych przestrzeni składu, w których ukryte są towary, najczęściej papierosy - mówi Małgorzata Eisenberger, rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu. - Ale czynności funkcjonariuszy są wtórne, bowiem otwierają oni te miejsca, w których ktoś wcześniej ukrył towar, a więc musiał naruszyć w tym celu konstrukcję. Mówiąc o zniszczeniach należałby najpierw sprawdzić stan techniczny składu zanim weszli funkcjonariusze celni - podkreśla pani rzecznik.

Jak twierdzi Piotr Olszewski, rzecznik Przewozów Regionalnych, za każdym razem pracownicy sporządzają raporty szkód i przy okazji spotkań z celnikami starają się zainteresować ich tym problemem. Przyznaje jednak, że w tej chwili jedyne co można zrobić, to szukać sposobów na zminimalizowanie szkód. W odpowiedzi rzecznik Izby Celnej tłumaczy, że czynności funkcjonariuszy celnych podlegają ubezpieczeniu i w razie wystąpienia faktycznej szkody, wyrządzonej bezsprzecznie przez funkcjonariusza, strona pokrzywdzona może wnosić odszkodowanie.


prorok :?: :twisted: :wink:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 01-03-2010 22:23 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
jarek surowiczny pisze:
czynności funkcjonariuszy celnych podlegają ubezpieczeniu i w razie wystąpienia faktycznej szkody, wyrządzonej bezsprzecznie przez funkcjonariusza, strona pokrzywdzona może wnosić odszkodowanie.


Skoro funkcjonariusze celni podlegają obligatoryjnemu ubezpieczeniu od wyrządzonych przez nich szkód to roszczenie odszkodowawcze jest łatwe do wyegzekwowania przez kolei. Tylko naprawiać i wystawiać rachunki dla ubezpieczyciela który wziął składkę niech teraz płaci za szkody.


Na górę
Post: 10-03-2010 10:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Restauracja Stary Dworzec na stacji Gorlice Zagórzany otwarta.

Restauracja Stary Dworzec na stacji Gorlice Zagórzany jest już otwarta. Restauracja nawiązuje do kolejowej historii tego miejsca. Pamiątki oraz sam budynek dworca tworzą niepowtarzalny klimat.


27.02.2010 r. odbyło się uroczyste otwarcie restauracji na stacji Gorlice Zagórzany. Wystrój przypomina czasy cesarza Franciszka Józefa, który w 1881 roku podjął decyzję o budowie tej linii tzw. Galicyjskiej Kolei Transwersalnej. Dworzec został wybudowany w 1886 roku.

Wśród pamiątek, które w dalszym ciągu są zbierane przez właścicieli restauracji znajdują się m. in. obligacje na budowę kolei, zdjęcia pierwszego właściciela oraz odkryta cegła ściany budynku dworca z XIX wieku.

PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Krakowie wynajmuje komercyjnie powierzchnię dworca Gorlice Zagórzany. PKP S.A są otwarte na tego typu inicjatywy ze strony prywatnych inwestorów

http://www.pkp.pl/node/3672

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 10-03-2010 21:11 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
jarek surowiczny pisze:
Restauracja Stary Dworzec na stacji Gorlice Zagórzany otwarta.

Koncepcja ciekawa - szkoda tylko że dotarcie tam pociągiem jest z lekka utrudnione, że tak to delikatnie nazwę.


Na górę
Post: 12-03-2010 23:00 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
Gar pisze:
dotarcie tam pociągiem jest z lekka utrudnione


Dotarcie powiedziałbym jest fatalne. Czekałem kiedyś na autobus miejski w Gorlicach, żeby dojechać do stacji PKP w Zagórzanach. Czekałem pewnie ze 3 kwadransy i w końcu dojechałem, ale tylko do krzyżówki, skąd 1km na piechotę biegiem. Nie zdążyłem, pociąg odjechał 5 minut wcześniej, zgodnie z rozkładem jazdy. Dziwi mnie bardzo dlaczego kolej nie dojeżdża do Gorlic. Może ktoś wie, czemu piękne,ciekawe i lubiane przez turystów miasteczko tak okrutnie zostało "upokorzone" przez odcięcie od sieci kolejowych?


Na górę
Post: 13-03-2010 11:35 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
[quote="figmar"]Może ktoś wie, czemu piękne,ciekawe i lubiane przez turystów miasteczko tak okrutnie zostało "upokorzone" przez odcięcie od sieci kolejowych?[/quote]
Może dlatego że:
1. Nie zauważyłem aby Gorlice były przez turystów wybitnie lubiane
2. Priorytetowym klientem linii kolejowych (poza pewnymi trasami) nie jest turysta. Pomijam fakt że dla PKP żaden klient nie jest priorytetem


Na górę
Post: 13-03-2010 12:04 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
http://starydworzec.info.pl/

Jestem pod wrażeniem menu i przystępnych cen. Trzeba to sprawdzić organoleptycznie... i mam nadzieję, że nie będę juz mówił, że Gorlice to Grossar, pizza i mikrofalówki.

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 13-03-2010 18:06 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
Bartek Wadas pisze:
http://starydworzec.info.pl/

Jestem pod wrażeniem menu i przystępnych cen. Trzeba to sprawdzić organoleptycznie... i mam nadzieję, że nie będę juz mówił, że Gorlice to Grossar, pizza i mikrofalówki.

BW

Ceny rzeczywiście bardzo przystępne. A kawa czy herbata za 2 zł to ceny jak w barze mlecznym. Trzeba będzie zahaczyć o to miejsce.


Na górę
Post: 14-03-2010 23:46 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
Gar pisze:
1. Nie zauważyłem aby Gorlice były przez turystów wybitnie lubiane


Wiesz Gar, jak to jest ,żeby było widać to musi być miłość obustronna. Turyści kochają bez wzajemności a Gorlice , mam na myśli władze miasta, traktują turystów na dystans i nie chcą się do nas zbliżyć.


Na górę
Post: 15-03-2010 00:12 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
Menu na Starym Dworcu "oczarowało" mnie również . Już mi ślinka leci na tanie i dobre jedzenie, bądź co bądź, w restauracji.


Na górę
Post: 28-03-2010 20:03 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Dziś, wracając z Komańczy, trasę zaplanowałem tak by zatrzymać się na (w) "Starym dworcu".
Dojazd raczej samochodem, oznaczony koło przejazdu kolejowego. Klimat w środku całkiem fajny i jedzenie za naprawde niewielkie pieniądze. Bardzo zachęcające desery, na które już nie miałem czasu.
Dziś około 15.30 było dużo ludzi ale nie ma się co dziwić - niedziela.

Jeden niewyobrażalny minus - NIE SPRZEDAJĄ PIWA !!

Ciekawe dlaczego...

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 28-03-2010 20:56 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Tośmy sie minęli :wink: Bitą godzinke wcześniej jadłem tam z dużą częścią familii. Potwierdzam dobrą opinię, choć trzeba zaznaczyć, że porcje nie są za duże (czyt. raczej małe). Opłaca się tzw. danie dnia za 9 PLN.

Cytuj:
Jeden niewyobrażalny minus - NIE SPRZEDAJĄ PIWA !!
Ciekawe dlaczego...


Może dlatego, że chcą utrzymać jakiś poziom i nie mieć rzeźni... Jakby przy piwie był ten sam poziom cenowy co przy daniach to by było za 3,50 ...
Dużo ludzi przychodzi całymi rodzinami, praktycznie każda rodzina z dziećmi. Mają nawet specjalny stolik-krzesełko dla najmniejszych mikrusów. Przy tych udogodnieniach można ścierpieć brak piwa (też cierpiałem Bartek, ale przeżyłem i nawet mam w planach powrót). Może dlatego.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 29-03-2010 09:45 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
otworzyła to Pani , która jest żywą legendą gotowania i pieczenia na weselach w okolicach Gorlic od około 30 lat więc jedzonko powinno być pyszne.

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 515 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl