Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 16-04-2024 21:20

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 515 Następna
Autor Wiadomość
Post: 04-01-2010 10:15 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Podobno do odwołania - ale to chyba koniec. Kolejna linia odchodzi w niebyt.

Treść komunikatu:
Cytuj:
Uwaga Podróżni !!!
Decyzją Organizatora tj. Podkarpackiego Urzędu
Marszałkowskiego
Z dniem 1 stycznia 2010r.
Zawiesza się całkowicie do odwołania
ruch pasażerski na odcinku Jasło-Zagórz/Zagórz-Jasło
Dotyczy to n/w pociągów:
Kierunek Jasło – Zagórz
poc. nr stacja
początkowa
godz.
odj.
stacja
końcowa
godz.
przyj.
7021 Jasło 04:41 Zagórz 06:49
7023 Jasło 05:40 Zagórz 07:50
7025 Jasło 06:40 Zagórz 08:43
7027 Jasło 12:55 Zagórz 14:57
7029 Jasło 13:45 Zagórz 16:09
7031 Jasło 14:43 Zagórz 17:08
7033 Jasło 15:45 Zagórz 17:59
Kierunek Zagórz - Jasło
poc. nr stacja
początkowa
godz.
odj.
stacja
końcowa
godz.
przyj.
7020 Zagórz 03:54 Jasło 06:13
7022 Zagórz 04:42 Jasło 07:13
7024 Zagórz 05:45 Jasło 08:08
7026 Zagórz 10:24 Jasło 12:28
7028 Zagórz 12:57 Jasło 15:15
7030 Zagórz 13:53 Jasło 16:19
7032 Zagórz 15:07 Jasło 17:21
Podkarpacki Zakład

całość w pdf:
http://www.pr.pkp.pl/img_in/regiony/pod ... zm.108.pdf

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 04-01-2010 13:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
no i tak zaje.... transwersalkę :cry: :cry: :cry:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 04-01-2010 14:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
o rzesz kobieta lekkich obyczajów... :( jednak będę zmuszony zrobić prawo jazdy, z wielu powodów, ale... ten przeważył... :(

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 04-01-2010 14:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2009 08:29
Posty: 63
Lokalizacja: Zagórz
W grudniu już nie było tablicy odjazdów, a pasażerów woził... autokar.

Z http://www.rzeszow24.pl/aktualnosci/1/7291 :

"To dopiero początek walki o kolej.
- Dobra kolej to nie tylko stabilna praca, ale zainteresowanie inwestorów i turystów. Dlatego też trzeba zrobić wszystko, by zmodernizować nasze torowiska. To nasza sprawa, bez podziałów – zapewniała Elżbieta Łukacijewska.
Że podziałów nie będzie zapewniali wszyscy
– Nam wszystkim przyświeca jeden cel. Apelujemy do Rządu o przekazanie środków z rezerwy celowej. Prosimy o wyznaczenie terminu spotkania z ministrem infrastruktury, podczas którego chcemy przedstawić mu znaczenie naszych linii kolejowych dla ruchu międzynarodowego Polski, Słowacji i Ukrainy. Wnioskujemy też do Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz władz spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., o zintensyfikowanie rozmów z partnerami Słowackimi i Ukraińskimi, mających doprowadzić do wspólnych inwestycji w infrastrukturę dróg żelaznych, przy pozyskaniu środków z funduszy na współpracę transgraniczną – podsumował postulaty burmistrz Bogusław Jaworski."

Zobaczymy, ale myślę, że to nie koniec. Choć początek zapewne będzie z innymi ludźmi, niż obecni, szczególnie na pkp.

"Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; [najemnik ucieka] dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach."

_________________
Jedzenie zamiast bomb, taniec zamiast walki.
Wid fanky-malanky :D
http://www.youtube.com/watch?v=th2NnVZvwgw


Na górę
Post: 04-01-2010 14:49 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Na linii Rabka-Nowy Sącz nic kursowego nie jeździ już 6 lat.... między Dobrą, a Tymbarkiem nawet nie da się przejechać... Więć żale po Transwersalce troche spóźnione ;(
Teraz tylko czekać na odcinek Stróże-Jasło...

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 04-01-2010 15:05 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
HM pisze:
Na linii Rabka-Nowy Sącz nic kursowego nie jeździ już 6 lat.... między Dobrą, a Tymbarkiem nawet nie da się przejechać... Więć żale po Transwersalce troche spóźnione ;(
Teraz tylko czekać na odcinek Stróże-Jasło...


Stróże - Jasło już nie działa od dwóch lat, a pociągi ze Stróż dojeżdżają tylko do Biecza (aż 2) :twisted:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 04-01-2010 15:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2009 08:29
Posty: 63
Lokalizacja: Zagórz
Oczywiście dziadostwa nie ma co żałować i nikt nie żałuje: pijani kolejarze, niepunktualność, złodziejstwo. Bo czasy świetności o którym panowie :) wspominają, to były baaardzo dawno temu, i jak na ironię losu, "źli" okupanci ten blichtr zbudowali a "przyjaciele" go podtrzymywali (ciągnące nocami na wschód składy z przyczepami autosanu) :lol:. Ten "skład" musiał się rozbić niczym w 1944 na Przełęczy łupkowskiej. Czas na nowe, nowoczesne, bo nie może tak być, że człowiek latem nie może dojechać do własnego domu z powodu korków w Bieszczady, chyba że brodem, przez Osławę lub San :x

_________________
Jedzenie zamiast bomb, taniec zamiast walki.
Wid fanky-malanky :D
http://www.youtube.com/watch?v=th2NnVZvwgw


Na górę
Post: 04-01-2010 17:43 
Offline

Rejestracja: 22-07-2008 16:53
Posty: 189
Lokalizacja: Jasło
sdmk pisze:
a pasażerów woził... autokar.

Miałem raz przyjemnośc jechać takim 'pociągiem'. Podjeżdżał taki autobus na przystanek, wychodził konduktor i krzyczał 'pociąg osobowy Jasło - Rzeszów !' Miny ludzi - bezcenne ;)


Na górę
Post: 04-01-2010 21:20 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
Kolejna linia w plecy a tymczasem w Sudetach po malutku, po cichutku linie które umierały powoli są przywracane do życia. Może w Karpatach też muszą obumrzeć żeby za kilka lat się odrodzić.
P.S Zagórz - Łupków mimo wszystko ma w wakacje jeździć - podobnie jak w roku poprzednim po 2 kursy w weekendy


Na górę
Post: 05-01-2010 07:34 
Offline

Rejestracja: 03-10-2008 16:12
Posty: 2
Lokalizacja: Podkarpacie
sdmk pisze:
- Dobra kolej to nie tylko stabilna praca, ale zainteresowanie inwestorów i turystów.


mode ironia on
Witam, ciekawe, czy tylko ja, w retrospektywie poruszanych na forum wątków, mam dziwne wrażenie że wielu obrońców zielonego, bezludnego, zacofanego Beskidu Niskiego ta informacja niesamowicie ucieszy? :-/
mode ironia off

Wszystkiego Najlepszego i Najciekawszego w 2010!


Na górę
Post: 05-01-2010 10:59 
Offline

Rejestracja: 02-05-2009 08:29
Posty: 42
Mam tylko nadzieję że w przyszłości, aby dostać się na moje ukochane tereny, szeroko pojęte okolice Uścia Gorlickiego :), nie będę musiał dreptać na piechotę z Tarnowa.


Na górę
Post: 05-01-2010 14:02 
Offline

Rejestracja: 19-08-2008 16:26
Posty: 47
Czasy PKP na wielu trasach minęły z powodów ekonomicznych bezpowrotnie.
Że o dziadostwie i innych sprawach nie wspomnę.
Czy żałuję ? Tak, ale na takiej zasadzie jak żałuję że minął wiek pary albo że automobile w kształcie dorożki nie toczą się po ulicach. Szkoda ale co zrobić.
Cieszę się że absurd ekonomiczny który w przypadku PKP sięgnął dna , powoli odchodzi w przeszłość.


Na górę
Post: 05-01-2010 16:28 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Gilma pisze:
mode ironia on
Witam, ciekawe, czy tylko ja, w retrospektywie poruszanych na forum wątków, mam dziwne wrażenie że wielu obrońców zielonego, bezludnego, zacofanego Beskidu Niskiego ta informacja niesamowicie ucieszy? :-/
mode ironia off


ojojojoj, Galicyjska Kolej Transwersalna, nie była i nie jest poprowadzona przez teren Beskidu Niskiego - co zresztą bardzo łatwo sprawdzić. Owszem, linia kolejowa nr 107 będąca niegdyś odcinkiem Pierwszej Węgiersko-Galicyjskiej Kolei Żelaznej wije się na odcinku przeszło 30 kilometrów wschodnią granicą Beskidu Niskiego. Zresztą - co ma kolej do wiatraków? :wink: Istnieje ona na terenach przyległych od niespełna 150 lat i uwagi jak w cytacie powyżej wydają mi się spontaniczną i nieprzemyślaną prowokacją, wobec tych, którym nie podoba się galopujący, beskidzki progres, brak zunifikowanego programu ochrony krajobrazu itd, itp...
Możesz spokojnie taki komentarz wstawić jeszcze pod tematem o redukcji autobusów kursowych dogorywającego pekaesu gorlickiego. Tak dla kompletu. :D - w końcu, one bardziej deflorowały Beskid, niż nasza poczciwa Transwersalka :wink:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 05-01-2010 20:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
...a zastanawiałem się, kto nie wytrzyma tego paranoicznego komentarza :?: , bo mi zabrakło siły, pisać z Nowicy (z Przysłupem) - jakie zacofanie :?:, jakie bezludzie :?: - w której powstało w ciągu ostatnich 20 lat 14 nowych domów, z których prawie połowa jest na stałe zamieszkana (zniknęło zaś 6 nie zamieszkanych); do której w ciągu ostatnich 20 lat powstały 3 asfaltowe drogi; w której w prawie każdym gospodarstwie stoi auto, w niektórych po 2, a nawet 3 (pominąwszy osiedleńców) włącznie z Hummerami H2; korzystamy od ponad roku (niektórzy dłużej) - co widać - z internetu; zamiast dwóch we wsi telefonów (dawniej u sołtysa i w szkole) ma go każdy, kto tego potrzebuje i go stać (komórki pomijam); od miesiąca w środku wsi palą się lampy przydrożne (nie wiem po co, mam zabawne swoje domysły, ale za to może być kłopot z kasą na odśnieżanie dróg do nas :shock:...) etc etc, że o innych zmianach w bliższej i dalszej okolicy nie wspomnę, a owszem jeszcze mniejsza ilość pekaesów na Magurę bardzo mnie martwi, bo to najbliższy mi przystanek i ważny środek transportu nie tylko dla mnie... a w ogóle to czy ktoś z tych obrońców pisał tu o konieczności likwidowania komunikacji, dróg, sieci energetycznej, zburzeniu miast wokół :?: :?: :?:
Mylisz byty Glima (że nie wspomnę o geografii)... żeby beskid był zielony nie musi być ani bezludny ani zacofany, co nie zmienia faktu, że można wiele rzeczy rozsądnie poukładać, o czym wspomniał jarek wyżej..., na czym zależy nie tylko obrońcom przyrody, ale także obrońcom zwykłego rozsądku, mimo, że rozsądki bywają różne, ale nie wątpię, naiwne :?: , że można znaleźć dobre rozwiązania...
Pytasz "czy tylko ja [...] mam wrażenie", zdaje się, że tylko ty..., chociaż :?: może cieszy się jeszcze ktoś mieszkający blisko torów, ale to inny powód niż te wskazane przez ciebie...

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 06-01-2010 00:28 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
Szymon - naprawde czytając to forum można odnieść wrażenie takie jak Glima. Tobie też się zdażyło reagować tutaj czasem w nerwach zbyt impulsywnie co nie zmienia faktu że Twoje wypowiedzi należą do najbardziej rozsądnych i wyważonych , więc myślę że nie do Ciebie pił Glima i nie Twoje wypowiedzi miał na myśłi - ale to tylko mnie sie wydaje.

Życzę przystanku PKS w Nowicy :)

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 515 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl