Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 13:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1015 Następna
Autor Wiadomość
Post: 29-01-2014 08:32 
Offline

Rejestracja: 21-02-2011 21:58
Posty: 54
Lokalizacja: Rzeszów/Rymanów
Zakapiorze! w planach swoich wycieczek rowerowych nie bierz pod uwagę szynobusu, bo w tym roku będzie kolejna faza remontów i przez kilka miesięcy znowu owe szynobusy nie będą jeździć.


Na górę
Post: 29-01-2014 09:11 
Offline

Rejestracja: 27-11-2011 10:54
Posty: 102
Lokalizacja: Rzeszów
Ongiś miałem takową nieprzyjemną sytuację latem, że planowaliśmy z kolegą porowerować po Niskim, i z Rzeszowa wyjazd był do Jasła szynobusem. Dzień wcześniej pytałem się na dworcu PKP czy ten szynobus pojedzie, pani w okienku zapewniała, że tak. Rano nie mogłem oczu przetrzeć ze zdumienia, gdy zamiast szynobusu przyjechał trochę większy bus, a my z rowerami, hmmm. Szliśmy na ostro, i zapytaliśmy kierowcę czy można by z rowerami? Szczęście w nieszczęściu, że był miły i wpakował nam rowery do bagażowego. Ech... także z PKP to nic pewnego, aż do odjazdu :D


Na górę
Post: 29-01-2014 21:06 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
W ub. roku, mimo iż szynobus nie kursował, byłem w BN 6 razy. Mam nadzieję, że i w tym roku pobędę w nim trochę. Niegdyś, jak mi w duszy grało, wyruszałem rano międzynarodówką z Rzeszowa na Słowację i z powrotem po piwo, przy okazji penetrując zakamarki z cerkiewkami a wieczorkiem spożywałem w domowych pieleszach com przywiózł. Teraz mi trochę czasu szkoda na bezsensowne dojazdy a i kondycja nie ta, a nawet żadna. Ale jestem dobrej myśli skoro przy żadnej kondycji zobaczyłem w ub. roku co nieco. A zdjęć ponad tysiąc.


Na górę
Post: 29-01-2014 21:18 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
Informacje o tym, że linia kolejowa nr 106 Rzeszów-Jasło zostanie czasowo zamknięta pojawiły się podczas rozmów pasażerów z pracownikami kolei. Obawy pasażerów okazały się uzasadnione. Liczyli oni jednak, że przynajmniej zostanie zorganizowana komunikacja zastępcza tak jak bywało to do tej pory, gdy PKP PLK realizowało dotychczasowe inwestycje.

Wielu pasażerów tak jak Łukasz Nowak korzysta z połączeń kolejowych do Rzeszowa, by na godzinę 7.00 dotrzeć do pracy. Sytuacja staje się jednak skomplikowana, kiedy zamknięcie linii będącej jedynym środkiem transportu nie zostanie zastąpiona inną jego formą. – Od dwóch lat korzystam z szynobusu. Pomimo tego, że remontują tę trasę zawsze było jakieś połączenie. Teraz wpadł ktoś na genialny pomysł, żeby to zawiesić lub całkiem zlikwidować po pewnym czasie. Innych połączeń nie ma, żeby zdążyć do pracy na 7. Autobus PKS jest po 7-ej, ale przeważnie się spóźnia, a prywatne firmy są przed 8. w Rzeszowie – mówi pan Łukasz żołnierz pełniący służbę w jednostce wojskowej. - W tych godzinach do Rzeszowa jechało około 20-30 osób, a czasami jedzie pełny szynobus – dodaje.

Jak poinformowała portal Jaslo4u.pl Monika Konopka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego od 1 kwietnia do 31 sierpnia br. nie będą organizowane przewozy pasażerskie relacji Rzeszów-Jasło i Jasło-Zagórz.

- Zostało to podyktowane pracami rewitalizacyjnymi, które będą prowadzone przez zarządcę infrastruktury PKP PLK S.A. w ramach projektu pn. „Poprawa dostępności linii kolejowej poprzez przebudowę niektórych elementów infrastruktury na odcinkach linii kolejowej nr 106 Rzeszów - Jasło w ramach RPO WP na lata 2007-2013 – podkreśla Monika Konopka. - We wrześniu br. ruch pasażerski na liniach nr 106 i nr 108 zostanie przywrócony – zapewnia.


jaslo4u
http://www..pl/plk-od-kwietnia-zamykaja ... aslo-16262

Oby nie było tak: jest popyt znajdzie się przewoźnik. Ludzie się przyzwyczają, a we wrześniu po zrewitalizowanej linii już mało kto będzie chciał jeździć szynobusem.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 12-05-2014 14:35 
Offline

Rejestracja: 01-04-2012 22:38
Posty: 14
Przepraszam że ładuje się w nie swój temat, ale jest on trochę powiązany, a nie chciałem tworzyć (czy słusznie?) nowego. Przyznaję się też, że nie przeczytałem jeszcze wszystkiego co zostało tutaj umieszczone.

Myśle o 3-4 dniowej wycieczce rowerowej w Niskim, najchętniej bym przejechał cały wzdłuż jakby było więcej czasu (Wysowa - Krempna - Jaśliska ...), z sakwami. Zmierzam do tego w jakie przystanki PKP powinienem celować, jaką zacząć trasę - jak już dojadę "w góry" to dalej chyba sobie poradzę? Z tego co patrzyłem do tej pory to celowałbym: Tarnów (najszybszy pociąg to 10h jazdy z Poznania) i Rzeszów (powrót 9-12h). Z obu stacji trzeba dojechać ok 60km, przewyższenia z 1km.


Na górę
Post: 10-06-2014 12:29 
Offline

Rejestracja: 21-02-2011 21:58
Posty: 54
Lokalizacja: Rzeszów/Rymanów
Nie wiem jak jasielskim, ale krośnieńskim PKSem w niedziele nigdzie w Beskid nie dojedziemy. Nie jeździ już nic w stronę Rymanowa, Królika, Jaślisk czy Dukli.


Na górę
Post: 10-06-2014 13:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
bobik314 pisze:
Zmierzam do tego w jakie przystanki PKP powinienem celować, jaką zacząć trasę - jak już dojadę "w góry" to dalej chyba sobie poradzę? Z tego co patrzyłem do tej pory to celowałbym: Tarnów (najszybszy pociąg to 10h jazdy z Poznania) i Rzeszów (powrót 9-12h). Z obu stacji trzeba dojechać ok 60km, przewyższenia z 1km.

Trochę późno zauważyłem ten temat.
Ale jeśli do tej pory nie zrealizowałeś planu, to myślę, że lepiej Ci będzie ruszyć z Grybowa lub z Krynicy. (PKP: Tarnów-Krynica/Tarnów-Nowy Sącz).


krzychu pisze:
Nie wiem jak jasielskim, ale krośnieńskim PKSem w niedziele nigdzie w Beskid nie dojedziemy.

PKP (patrz wyżej) lub stopem.

Z innych rozwiązań:
Voyager z Krakowa przez Tarnów najdalej do Gorlic, także w niedzielę.
Mają teraz bilety za 1 zł (promocja). :wink:

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 10-06-2014 15:31 
Offline

Rejestracja: 21-02-2011 21:58
Posty: 54
Lokalizacja: Rzeszów/Rymanów
Alan chodzi o to, że z Krosna zlikwidowano lokalne autobusy do miejscowości, z których można by zacząć wędrówkę we wschodniej części Beskidu Niskiego. Z dojazdem z Krakowa, Warszawy, Rzeszowa do samego Krosna, Jasła czy Gorlic nie ma najmniejszego problemu, jest w srocz prywatnej komunikacji.


Na górę
Post: 10-06-2014 16:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
krzychu pisze:
Alan chodzi o to, że z Krosna zlikwidowano lokalne autobusy do miejscowości, z których można by zacząć wędrówkę we wschodniej części Beskidu Niskiego.

Nie wszystkie.
"Miś" z Krosna przez Duklę do Cergowej -> start z Krosna godz. 6.00 i 13.55 w każdą niedzielę (Dukla, powrót godz. 17.05, 20.55).

8)

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 10-06-2014 19:06 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Alan, wiesz co? Do Dukli to na piechotę dojdę. Najbardziej szkoda Moszczańca - znajdź tam jakąś komunikację.


Na górę
Post: 10-06-2014 19:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Dlugi pisze:
Alan, wiesz co? Do Dukli to na piechotę dojdę.
No ja nie.

Długi,
odniosłem się do wypowiedzi krzycha o "likwidacji autobusów do miejscowości, z których można by zacząć wędrówkę we wschodniej części Beskidu Niskiego".

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 10-06-2014 19:27 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
Dlugi. A po co tam jakakolwiek komunikacja (do takiego Moszczanca)?. No chyba ze w czasie grzybobrania.
Dzisiaj jadac do Moszczanca i dalej do Jasiela spotkalem po dordze 4 samochody i kilku zaledwie ludzi.
Pustynia - rzec by mozna.
Dla kogo wiec mialaby kursowac i kto mialby za to placic?
Najpierw musi sie cos zmienic w tym kraju.
Boje sie jednak ze ja tego nie dozyje.

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
Post: 11-06-2014 05:21 
Offline

Rejestracja: 22-11-2009 20:33
Posty: 100
Wniosek z tego taki,że PKS "wspiera" turystykę pieszą. Szkoda zwłaszcza Jasiela na biegówki.


Na górę
Post: 11-06-2014 07:04 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Sobotni poranny kurs do Moszczańca był czasami przeze mnie wykorzystywany do "wbicia" się w głąb Beskidu i stamtąd kierowałem sie na cywilizację z większą ilością kursów. Czasami również wracałem z Moszczańca, ale to trochę szkoda dnia było - kurs ok. 16. Rzeczywiście mało ludzi w tym autobusie jeździło i można było się domyślić, że w końcu go "zoptymalizują". Szkoda również, że czasami z kierowcą musiałem się użerać co do przewozu psa - nie znali swego regulaminu i mimo pustki w autobusie nie chcieli zarobić?
W PKS Krosno źle się dzieje, kursy popularne obsługiwane sa również przez prywatnych przewoźników i oni zabierają wielu klientów PKS-owi a kierunki mniej popularne już tylko PKS robił - sytuacja wydaje sie bez rozwiązania.
Może sie mylę, ale teraz nie ma żadnej komunikacji w soboty w okolice Jaślisk/Moszczańca?
Dukla to dla mnie dopiero "przedmieścia" Beskidu.
Pozostaje własny transport i kręcenie pętelek...


Na górę
Post: 11-06-2014 07:08 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
Jasiel dla jakiegokolwiek ruchu kolowego zamkneli juz dawno.Zeby tam dotrzec posilkujac sie transportem publicznym i tak trzeba bylo dralowac z 8-10 kilometrow w zaleznosci od drogi ktora sie wybralo.
Zlosliwcy mowia , ze z pomoca publicznej komunikacji do Jasiela mozna najlatwiej dostac sie od strony slowackiej.Tam podobno do Kalinova dojezdza komunikacja , a stamtad to bagatela 3 km.

Jest jednak taki jeden dzien w roku , kiedy do samego serca Jasiela na pole namiotowe mozna dojechac samochodem bez problemow , pomimo ze jest to rezerwat.

Taki dzien byl wczoraj...

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1015 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl