Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 11:24

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 8 Następna
Autor Wiadomość
Post: 13-10-2013 15:34 
Offline

Rejestracja: 22-05-2007 18:48
Posty: 245
Lokalizacja: KRK
Gładki, nowy asfalt położono na szutrowej drodze (dotychczas szutrowej) od Hańczowej w stronę Stawiszy (skrzyżowanie naprzeciw cerkwi) - ja wracałam od strony Ropek , więc nie wiem jak daleko go położyli ponieważ na skrzyżowaniu w Hańczowej jest znak, że droga "ślepa" - pewnie będzie łącznik asfaltowy od Śnietnicy.

_________________
Carolla


Na górę
Post: 02-11-2013 14:09 
Offline

Rejestracja: 20-09-2004 07:59
Posty: 36
Lokalizacja: wawka
dziabka pisze:
stary zakapior pisze:
[ciach]
A na zakończenie tej relacji mam pytanie. W Świątkowej Wlk, za cerkwią odbiega szutrówka, która kończy się-wg mapy-scieżką gdzieś nad cerkwią w Wołowcu. [ciach]


"Asfalt" vel szutrówka kończy się na przełęczy pomiędzy Uhercem a Mareszką zawrotką i placykiem. Od przełęczy w stronę Wołowca idzie nowo wyorana droga leśna (gruntowa) która zwęża się coraz bardziej, ale można nią spokojnie dojść do Wołowca w okolice cerkwi. Nie ma połączenia ze stokówką na Mareszce. Szłam tamtędy wiosną 2011 roku.
Kiedyś, żeby zejść do Wołowca, trzeba było jary kosić, hej.. :)


Edit, szanowni.
W maju tego roku się okazało, że wybudowano całkiem solidny, szutrowy łącznik między końcówką stokówki Mareszki (od placyku) do przełęczy między Uhercem a Mareszką. Droga jest szeroka, solidna, ciężarówa przejedzie spokojnie... Na rower komfortowa, na piechtę, nie bałdzo, oj nie bałdzo.


Na górę
Post: 07-11-2013 12:48 
Offline

Rejestracja: 03-11-2005 00:59
Posty: 548
Lokalizacja: STOLICA małopolski ;-)
Cytuj:
Gładki, nowy asfalt położono na szutrowej drodze (dotychczas szutrowej) od Hańczowej w stronę Stawiszy


Ech ku*wa. Jeden z ostatnich bastionów. Pęd gmin i powiatów do asfaltowania wszystkich dróg które się tylko da jest niesamowity. Na prawdę ja lubiłem. Uważam, że dobry szuter by spełniał tam wszystkie "społeczne" funkcje. I nie możnaby tak grzać autem jak za pewne teraz. Zwierzątka na tym wąskim gardle lasu (łącznik N-S) byłyby bardziej zadowolone. Piesi i rowerzyści podejrzewam, że też. A co na to właściciele pensjonató w Ropkach? Im w sumie klienteli pewnie przybędzie..

Zostaje jeszcze międzywojewódzka Jasionka-Wyszowadka.


Na górę
Post: 30-06-2014 09:34 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Droga 897 na odcinku Moszczaniec - Wola Niżna przez las Szachty dorobiła się nowej powierzchni...


Na górę
Post: 01-07-2014 16:13 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
Dlugi pisze:
Droga 897 na odcinku Moszczaniec - Wola Niżna przez las Szachty dorobiła się nowej powierzchni......


Gdyby tak jeszcze kiedys nasze "panstwo"doprowadzilo do stanu uzywalnosci droge z Pulaw do Surowicy i polaczylo by tym samym drogi 897 i 889 - to by bylo osiagniecie.

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
Post: 02-07-2014 10:08 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Ja tam wolę, żeby Państwo wydawało publiczne pieniądze na drogi, po których będzie jeździł ktoś więcej niż paru zapaleńców.

I w temacie:
Czy na drodze do Polan Surowicznych w lesie Szachty jest zakaz wjazdu?

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 02-07-2014 12:02 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
Ja tam wole aby szlaban na drodze do Polan Surowicznych byl zamkniety tak jak jest - skoro lasy wydaly na to swoje pieniadze .
A Panstwo- skoro uchwalilo zabranie lasom cos okolo 220 mln zl i obiecalo wyremontowac za to drogi lokalne - niech zrobi to do czego sie zobowiazalo , bo jak na razie tego nie widac.
Moje Jeepy pokonaly juz nie raz droge z Woli Wyznej do Polan Surowicznych wprost przez Biskupi Lan .Podobniez doline Wisloka z Wernejowki do Surowicy.
Jezeli o to chodzi - to ja jestem "za".
Ale nie wiem czy wszystkim zmotoryzowanym turystom chodzi dokladnie o to samo co np.turystom pieszym - dla ktorych im gorsza droga , lub wrecz jej brak - tym lepiej.

I w temacie: Zakazu wjazdu na drodze w Lesie Szachty w strone Polan nie ma.
Sam wjechalem. Ale jest zakaz ruchu.( Nie dotyczy administracji LP) :!:

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
Post: 02-07-2014 14:11 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Ja wolę, żeby Państwo - czyli administrator moich pieniędzy, nie wywalało ich w błoto budując drogi w lesie, którymi ktoś może kiedyś zdąży przejechać zanim zniszczy je zwózka, bądź czas i przyroda.
LP póki są spółką państwową niech przynoszą zysk temu Państwu. Przecież nie istnieją po to by się zielenić na wiosnę i złocić jesienią.... Będą prywatne, to problem będzie z głowy.

w temacie - wjazdu, czy ruchu - legalnie tam nie wjadę. Dzięki za informację.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 02-07-2014 14:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-05-2011 15:05
Posty: 315
Na Polany - bywa, że zieloni kontrolują - miałem zgodę na wjazd na czas remontu dzwonnicy, inaczej obawiam się, że mógłby madacik być.


Na górę
Post: 02-07-2014 16:05 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
HM pisze:
LP póki są spółką państwową niech przynoszą zysk temu Państwu. Przecież nie istnieją po to by się zielenić na wiosnę i złocić jesienią.... Będą prywatne, to problem będzie z głowy.

Z LP to troche taka sprawa jak z "panstwem w panstwie". Chcieliby zapomniec o tym komu tak naprawde powinni sluzyc i do kogo naleza.
A tzw "Panstwo" tez ma duzo za uszami i chetnie zrobiloby ze swoja spolka LP to samo co robilo z innymi spolkami kiedy potrzebowalo pieniedzy - czyli zamienilo ja na male pieniadze na stole i troche drobnych pod stolem.

A mnie interesowaloby rozwiazanie np. takie zeby szlabany byly podnoszone np. w niedziele albo przez weekend dla ruchu pojazdow osobowych i turystycznych. Wtedy moglbym uwierzyc ze spolka LP jest narodowa spolka i sluzy niejako nam wszystkim obywatelom tego kraju - a nie tylko uprzywilejowanym czlonkom korporacji posiadajacym dodatki na sorty mundurowe i deputat w wysokosci kilku m3 drewna rocznie no i klucze do klodek w tych szlabanach.

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
Post: 02-07-2014 17:06 
Offline

Rejestracja: 22-11-2009 20:33
Posty: 100
janrajchel pisze:
A mnie interesowaloby rozwiazanie np. takie zeby szlabany byly podnoszone np. w niedziele albo przez weekend dla ruchu pojazdow osobowych i turystycznych
Tu się z Tobą nie zgadzam. Ludziska zrobili się zbyt leniwi i chcą wszędzie dojechać autem zamiast pospacerować czy pojechać rowerem. Argumentem za tym może być przykład z Bożego Ciała. Rowerowałem sie droga z Wisłoczka do Królika (były otwarte szlabany) wyprzedził mnie obniżony golf III z dwoma łysymi dżentelmenami i dwoma blondwłosymi niewiastami w środku. Mili państwo wjechali w jakąś boczna drogę leśną i darli paszczęki wniebogłosy.


Na górę
Post: 02-07-2014 19:30 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
maciek b. pisze:
Tu się z Tobą nie zgadzam. Ludziska zrobili się zbyt leniwi i chcą wszędzie dojechać autem zamiast pospacerować czy pojechać rowerem. Argumentem za tym może być przykład z Bożego Ciała. Rowerowałem sie droga z Wisłoczka do Królika (były otwarte szlabany) wyprzedził mnie obniżony golf III z dwoma łysymi dżentelmenami i dwoma blondwłosymi niewiastami w środku. Mili państwo wjechali w jakąś boczna drogę leśną i darli paszczęki wniebogłosy


Nie zawsze przejazd taka droga laczy sie z parkowaniem w lesie.Mam znajoma ktora wyszla za maz do Wisloczka , a pochodzi ze Szklar.Zeby w niedziele odwiedzic matke musi pokonac 45 kilometrow - zamiast 6 przez las droga asfaltowa LP. Paranoja.

Mnie tez sie nie podoba jak na chodniku z Rymanowa do Klimkowki panosza sie rowery nie dajac przejsc pieszym. To nie jest sciezka rowerowa - a chodnik dla pieszych.W tym miejscu rowery powinny jezdzic droga a nie chodnikiem.

[b]Podobnie jest z Krolika do szlabanu nad Wisloczkiem. Jest znak zakazu ruchu w obu kierunkach , bez tabliczki T-22.Wiec dotyczy tez rowerow.
No chyba ze Ty uwazasz iz jezeli uda sie objechac szlaban lub przeniesc rower pod lub nad nim - to wtedy juz znak zakazu nie obowiazuje dla takiego rowerzysty? :roll:[b]

A paszczeki dra w lesie rozni ludzie - bez wzgledu na to czym przyjechali. Raczej ze wzgledu na to co w torbie przywiezli.
Na wzmiankowanej trasie , na parkingu przy szlabanie od strony Wisloczka bylem takze zdegustowany swego czasu zachowaniem grupy rowerzystow, ktorzy niezle sobie poczynali palac tam ogniska. W niebie pewnie nie bylo slychac ich glosow - ale tam na ziemi - i owszem.

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
Post: 03-07-2014 10:10 
Offline

Rejestracja: 22-11-2009 20:33
Posty: 100
janrajchel pisze:
Jest znak zakazu ruchu w obu kierunkach , bez tabliczki T-22.Wiec dotyczy tez rowerow.

Toć przecie tam szlak rowerowy biegnie. To tak średnio chyba zakaz dotyczy. :wink:


Na górę
Post: 10-07-2014 11:25 
Offline

Rejestracja: 21-02-2011 21:58
Posty: 54
Lokalizacja: Rzeszów/Rymanów
Na drodze z Lasu Szachty do Polan Surowicznych jest zakaz. W niedziele ok godz 13 szlaban był otwarty, ale od strony Polan przyjechał samochód straży leśnej. Wysiadło dwóch Panów w "strażowych" koszulkach, zamknęło szlaban i pojechało z powrotem w stronę Polan.


Na górę
Post: 11-07-2014 10:19 
Offline

Rejestracja: 12-02-2007 15:13
Posty: 52
a czy cały odcinek Stawisza - Hańczowa jest już wyasfaltowany?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 8 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl