Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 23:15

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 68 Następna
Autor Wiadomość
Post: 12-07-2012 09:29 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
Most w Grybowie nadaje się już do jazdy
Data dodania: 2012-07-10 21:14:49 ▪ Ostatnia aktualizacja: 2012-07-10 21:14:49



Próba wytrzymałości nowego mostu powiodła się. Ugiął się pod ciężarem zaledwie 4 mm (© Fot. Archiwum GDDKiA w Krakowie)

W środę mają się rozpocząć prace przy przebudowie głównego skrzyżowania w centrum Grybowa. To drugi etap ogromnej jak na to miasto inwestycji obejmującej budowę mostu na rzece Białej i modernizację znajdującego się po sąsiedzku skrzyżowania drogi krajowej Nowy Sącz - Gorlice z drogą wojewódzką biegnącą do Stróż i Bobowej.

Nowy most na Białej nadaje się już do jazdy. Kilka dni temu przeszedł pomyślnie próbę obciążenia. Wjechało na niego jednocześnie kilka tirów obciążonych do pełna ładunkiem ziemi i kruszywa. Konstrukcja ugięła się zaledwie o cztery milimetry. Nowy most wymaga jeszcze prac wykończeniowych, czyli położenia chodników, malowania, zamontowania balustrady. Zbudowany został obok starej przeprawy, gdzie wciąż trwa ruch pojazdów.

- Grybów nie pamięta tak wielkich i jednoczesnych robót komunalnych - mówi burmistrz Piotr Piechnik. Niedawno zbudowany został most na Białej Tarnowskiej (obok nowego przedszkola). Regionalna Dyrekcja Gospodarki Wodnej wykonała umocnienia na tej rzece, która przy każdej powodzi siała ogromne spustoszenia. Trwa rewitalizacja rynku, za którym powstał już pasaż handlowy. Najmniej widowiskowa jest budowa kanalizacji i wodociągu za 12 mln złotych. Koszt nowego mostu na trasie krajowej nr 28 i skrzyżowania to 16 mln zł.

Przebudowa krzyżówki drogowej w centrum miasta pociągnie za sobą istotne zmiany organizacji ruchu. W najbliższych dniach trasa z Grybowa do Krynicy, biegnąca pod mostem kolejowym, będzie wyłącznie jednokierunkowa w stronę uzdrowiska. Jadący z Krynicy do Grybowa przez Berest muszą szukać objazdu na Nowy Sącz już we Florynce.

- Nowy most na rzece Białej nie został jeszcze formalnie oddany do użytku - podkreśla burmistrz Piechnik. - Zostanie jednak z konieczności włączony do ruchu ze względu na modernizację skrzyżowania. Kierowcy jadący od Gorlic w kierunku na Stróże, Bobową i Tarnów będą musieli wjechać najpierw na starą przeprawę, zawrócić na nową i skręcić w lewo na Stróże. Ruch od Stróż na Gorlice będzie odwrotny. Najpierw przez nowy, później stary most. Najmniej ucierpią kierowcy kursujący między Nowym Sączem a Gorlicami.
Wykonawca inwestycji - Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB Podbeskidzie zapewnia, że roboty powinny zakończyć się przed nowym rokiem szkolnym.


http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... tcount=404 / GK

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 14-07-2012 15:00 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
Zmiana ruchu w Grybowie. Z Krynicy nie dojedziesz przez Kąclową


Od 16 lipca aż do końca wakacji nie będzie można dojechać do Grybowa z Krynicy-Zdrój drogą nr 981 przez Krzyżówkę, Berest, Florynkę i Kąclową. Wjazd do miasta z ul. Grottgera będzie zamknięty, bo właśnie zaczyna się ostatni etap budowy mostu na Białej i przebudowy skrzyżowania dróg łączących Nowy Sącz z Gorlicami i na północ - ze Stróżami, Bobową i Tarnowem.

Budowa nowego mostu w Grybowie już jest na finiszu. Czytaj: Grybów: Most przeszedł pomyślnie próbę obciążeniową. Zaczyna się przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 28 Wadowice-Przemyśl z wojewódzką nr 981 Zborowice-Krynica.
- Budowa mostu kołowego na rzece Białej Tarnowskiej wchodzi w ostatni etap realizacji, który przewiduje między innymi całkowitą przebudowę skrzyżowania wraz z wykonaniem nowych zjazdów na drodze wojewódzkiej Grybów-Krynica - poinformował dziś (10 lipca) Piotr Piechnik, burmistrz Grybowa. - W celu wykonania tego zakresu robót konieczne jest częściowe zamknięcie tej drogi, która na czas przebudowy stanie się drogą jednokierunkową, co w praktyce oznacza, że od 16 lipca do 31 sierpnia wjazd do miasta z wykorzystaniem ul. Grottgera będzie niemożliwy - podkreślił.

Czyli z Grybowa do Krynicy będzie można dojechać tą ulicą, jako jednokierunkową, a w przeciwnym kierunku, z Krynicy do Grybowa, tą samą drogą już nie będzie można jechać. We Florynce przygotowane są objazdy, wskazujące samochodom jadącym z Krynicy drogę do Grybowa przez Ropę lub objazd w kierunku na Nowy Sącz.
Trasa Krynica - Florynka - Ropa - Grybów jest dłuższa od obecnej drogi o około 20 km. - Zatem zapraszam do Grybowa cały czas, mimo utrudnień komunikacyjnych, ale turystów proszę, by zarezerwowali sobie trochę więcej czasu na przejazd przez miasto - ostrzega burmistrz.

Żeby zmniejszyć uciążliwość z powodu tej zmiany organizacji ruchu, burmistrz zdecydował o uruchomieniu tymczasowego bezpłatnego parking dla samochodów osobowych przy boisku sportowym „Orlik”. A w celu wyeliminowania przejazdu przez Osiedle Równe dla pojazdów pozamiejscowych droga ta na czas robót zostanie zamknięta od strony ul. Kościuszki.
- Bronimy się jak możemy przed tym ruchem o charakterze dzikim, nieskoordynowanym - tłumaczy Piotr Piechnik. - Zamykamy więc ulice, które nie są w żadnym stopniu przygotowane do przyjęcia zwiększonego natężenia ruchu, mam tu na myśli osiedle Równe. Tam jest wąska droga, brak poboczy i bardzo się obawiamy, że szczególnie turyści wracający z Krynicy będą szukać jakich dróg mniejszych, bocznych i to może stwarzać poważne zagrożenie dla mieszkańców. Pocieszające, że te roboty zaplanowano na wakacje, kiedy nie mamy problemu z dowożeniem dzieci do szkół i przedszkoli.

Wykonawcą robót jest IMB-Podbeskidzie. Koszt inwestycji: 15,9 mln zł.
- Wierzymy, że nowy rok szkolny rozpoczniemy także w nowym układzie komunikacyjnym - zastrzega gospodarz Grybowa. - Dużo obiecujemy sobie po tej inwestycji. Na pewno zostanie przywrócona w Grybowie płynność ruchu i znacznie zwiększa się bezpieczeństwo pieszych, którzy chcą dostać się w okolice rynku - są porobione nowe trakty dla nich i likwidacja barier architektonicznych.




sadeczanin.pl
http://www.sadeczanin.info/gospodarka,6 ... AF7kHU-K-A

edit:

Busy od strony Krynicy mają podobno kursować tylko do Florynki. Więc jak ktoś się wybiera, to lepiej wcześniej sprawdzić co i jak jeździ między Grybowem, a Krzyżówką.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 19-08-2012 07:46 
Offline

Rejestracja: 20-09-2004 07:59
Posty: 36
Lokalizacja: wawka
stary zakapior pisze:
[ciach]
A na zakończenie tej relacji mam pytanie. W Świątkowej Wlk, za cerkwią odbiega szutrówka, która kończy się-wg mapy-scieżką gdzieś nad cerkwią w Wołowcu. [ciach]


"Asfalt" vel szutrówka kończy się na przełęczy pomiędzy Uhercem a Mareszką zawrotką i placykiem. Od przełęczy w stronę Wołowca idzie nowo wyorana droga leśna (gruntowa) która zwęża się coraz bardziej, ale można nią spokojnie dojść do Wołowca w okolice cerkwi. Nie ma połączenia ze stokówką na Mareszce. Szłam tamtędy wiosną 2011 roku.
Kiedyś, żeby zejść do Wołowca, trzeba było jary kosić, hej.. :)


Na górę
Post: 19-08-2012 10:04 
Offline

Rejestracja: 29-01-2012 15:34
Posty: 109
Jak już zostało wspomniane na forum, droga z Świątkowej łączy się z drogą pod Mareszką. Z niej do Wołowca najprościej trafić idąc szlakiem narciarskim. Wyjdziemy koło cerkwi.


Na górę
Post: 19-08-2012 10:09 
Offline

Rejestracja: 20-09-2004 07:59
Posty: 36
Lokalizacja: wawka
Pytanie techniczne do Admina - dlaczego nie widać edycji mojego poprzedniego postu?


Na górę
Post: 27-08-2012 11:53 
Offline

Rejestracja: 15-12-2010 11:00
Posty: 103
Lokalizacja: Rzeszów
Może nie nowe drogi, a nowa nawierzchnia. W Wapiennym koło uzdrowiska jest oddana nowa nawierzchnia zrobiona z kostki brukowej. Czy takie rozwiązanie ma szanse wytrzymać normalny ruch drogowy włączając w to ciągniki rolnicze i ciężarówki? Ktoś może tutaj jest zorientowany w takich tematach? Drugie pytanie dotyczy lasu powyżej Buczynowej Doliny. Widziałem tam nowe drogi dosyć szerokie, widać ze to świeża robota. Ktoś wie czy to tylko nowe drogi do prac leśnych czy też może wytyczają jakaś drogę w kierunki Bartnego?

_________________
Chodzę sobie to tu, to tam - częściej tam :)
http://www.swiadomyrodzic.pl/ - Integracja Sensoryczna, diagnoza i terapia SI


Na górę
Post: 27-08-2012 12:13 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
dziabka pisze:
Pytanie techniczne do Admina - dlaczego nie widać edycji mojego poprzedniego postu?

Nie wiem o co chodzi i czego nie widać?

traper, zależy od podbudowy, kostki i wykonania.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 27-08-2012 12:37 
Offline

Rejestracja: 29-01-2012 15:34
Posty: 109
Drogi budowane przy dolnej granicy lasu to drogi wywozowe nadleśnictwa. Do nich prowadzą, z reguły od grzbietów, drogi zwózkowe.
Nadleśnictwa w ten sposób budują swoją sieć dróg, uniezależniając sie od dróg gminnych. Były one często niszczone przez ciężki sprzęt, co budziło sprzeciw miejscowej ludności. Są to ich drogi zakładowe. Droga nad Buczynową Doliną jest właśnie taką drogą, poza tym nie zmierza w kierunku Bartnego.


Na górę
Post: 27-08-2012 13:55 
Offline

Rejestracja: 15-12-2010 11:00
Posty: 103
Lokalizacja: Rzeszów
Masz racje nie w kierunku Bartnego, bardziej na Bodaki, taki skrót myślowy. Dzięki za wyjaśnienie. W terenie droga wygląda na naprawdę szeroką, dodatkowo maja przepusty na wodę, dlatego pomyślałem, że to może początek budowy "normalnej" drogi

_________________
Chodzę sobie to tu, to tam - częściej tam :)
http://www.swiadomyrodzic.pl/ - Integracja Sensoryczna, diagnoza i terapia SI


Na górę
Post: 18-09-2012 14:15 
Offline

Rejestracja: 20-09-2004 07:59
Posty: 36
Lokalizacja: wawka
HM pisze:
dziabka pisze:
Pytanie techniczne do Admina - dlaczego nie widać edycji mojego poprzedniego postu?

Nie wiem o co chodzi i czego nie widać?


Przepraszam, dość długo nie zaglądałam.
Edytowałam swój post, ten poprzedni i cała edycja się nie zapisała, nie wiedzieć czemu.
Ale już nieważne, i tak zapomniałam o co mi chodziło :)

można pokasować te posty, oprócz zasadniczego, rzecz jasna.


Na górę
Post: 30-04-2013 14:13 
Offline

Rejestracja: 22-05-2007 18:48
Posty: 245
Lokalizacja: KRK
Omijajcie drogę Zagórz- Komańcza, remont całkowity. Po 5 zwężeniu wahadłowym ze światłami przestałam liczyć następne :( a znaku informują ; czas oczekiwania 15 min !!!!
stoję i czekam na zielone :-)
Pzdr. C.

_________________
Carolla


Na górę
Post: 30-04-2013 18:50 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Droga Tylawa - Komańcza też wymaga remontu - miejscami jest tak rozsypana że trzeba jechać 20km/h aby plomb nie pogubić :-(


Na górę
Post: 30-04-2013 22:18 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
Dlugi w 100% się zgadzam! Jechałem tą drogą w zeszłą niedziele do Komańczy. Rozpacz!!! Wołam do drogowców: Miejcie litość!!!
Po 10km byłem już nie tyle poirytowany co po prostu wściekły!!! Nawet mój 2 letni synek był już mocno na granicy swoich nerwów :D

PS. Ktoś z beskidników kręcił się Borą na RJS, bo kilka razy się na nią natknąłem, a byłem ciekaw czy to forumowicze??

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 06-05-2013 13:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-05-2011 15:05
Posty: 315
Prowadziłem ostatnio autokar Tylawa - Komańcza - Zagórz - rzeźnia!


Na górę
Post: 07-08-2013 23:51 
Offline

Rejestracja: 29-04-2013 21:34
Posty: 14
jak wam pobudują w XXII wieku autostrady przez BNiski to będzie wspominać tą drogę ze łazami w oczach :mrgreen:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 68 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl