Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 14:00

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03-03-2007 19:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-01-2007 16:54
Posty: 19
Właśnie dostałem cynk, że w TVN'ie w "Faktach" była mowa o proteście przeciwko budowie zbiornika w Myscowej. Niestety nie mam dostępu do TVN'u. :( Czy może ktoś to oglądał? Proszę o info. Czyżby druga Rospuda? :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-03-2007 20:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
przypadkiem przełączyłem na TVN i widziałem informacje, niestety nie całą. Były zdjecia z Myscowej, wypowiadali się miejscowi (przeciwko budowie) i jakiś facet z Urzędu Wojwódzkiego (za), pokazali agroturystykę u Pani Ziomek oraz gospodarzy, którzy zainwestowali w bydło. Mówiono coś o proteście ale ze wzgledu na to, że nie widziałem początku nie potrafie stwierdzić czy chodziło o to, że ma taki nastąpić, czy też, że dzisiaj jakis sie odbył. Wymowa reportażu była negatywna dla zbiornika, przede wszystkim dlatego, że nie pytano dotychczas miejscowych o ich zdanie, o zbiorniku mówiono od lat co nie przeszkadzało wydawaniu pozwoleń budowlanych itp. Zauwazyłem jeszcze dziadka który machając widłami mówił, że będzie sie bronił... No i to chyba tyle.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-03-2007 16:34 
Offline

Rejestracja: 06-12-2004 19:03
Posty: 31
...też widziałem, wynika z tego ze kilkanaście lat temu miejscowi byli zgodni do przeprowadzki, a teraz juz nie (z dziarskim dziadeczkiem na czele).
(Często jezdzę tamtedy do Olchowca, nawet w tamtym roku zrobili tam asfalt).

_________________
Sławek


Na górę
Post: 09-03-2007 12:30 
Offline

Rejestracja: 20-12-2006 15:42
Posty: 12
Lokalizacja: Rzeszów
Generalnie ten reportażyk miał chyba służyć zantagonizowaniu lokalnej społeczności z władzami niekoniecznie tylko lokalnymi. Widziałem go od początku do końca i uważam, że niósł w sobie jedynie destruktywne treści. Podpuścili starszego człowieka aby widzowie mieli "niezłą jadkę" i ogólnie chyba nieźle wystraszyli miejscowych. Czemu? Nie wiem... Odnośniki do Rospudy jawne bądź nie w co drugim zdaniu, a o zbiorniku w Czorsztynie i prawdziwych korzyściach dla setek ludzi z przeprowadzki do Nowych Maniowów sza...


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-03-2007 16:34 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
a o zbiorniku w Czorsztynie i prawdziwych korzyściach dla setek ludzi z przeprowadzki do Nowych Maniowów sza...


BTW: rozwiniesz troszeczke temat? nie przecze, zaintrygowałeś mnie...

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł: Intryga
Post: 12-03-2007 14:34 
Offline

Rejestracja: 20-12-2006 15:42
Posty: 12
Lokalizacja: Rzeszów
Za Gazetą Krakowską, co by nie zmyślać:

"Ukazało się drugie, poszerzone wydanie monografii <<Maniowy wczoraj i dziś>> autorstwa Andrzeja Niemca. (...) Maniowy nie wyszły źle na przeprowadzce. Stare Maniowy położone były na małych, chaotycznie położonych działkach, woda do picia wytryskiwała z mułu naniesionego przez Dunajec, co powodowało występowanie niektórych chorób, np. artretyzmu - opowiadał autor (...)"


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-03-2007 15:10 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Wiesz, ludzie sie przyzwyczaili iprzystosowali do nowych warunków. Jakby nie za bardzo mieli inne wyjście...
co zaś samej monografii, nie czytałem - więc nie wiem z czym polemizować.
co do tego co napisałeś:
Cytuj:
Stare Maniowy położone były na małych, chaotycznie położonych działkach

no i co z tego? wszystkie górskie wioski tak są położone (nie licząc pegieerów i innych wzorcowych reliktów poprzedniej epoki)
byłeś w Nowych Maniowach? Porządek i symetria... myślisz, że ludziom lepiej się tak żyje? przyjedz, zapytaj...

Co zaś się tyczy:
Cytuj:
woda do picia wytryskiwała z mułu naniesionego przez Dunajec, co powodowało występowanie niektórych chorób, np. artretyzmu - opowiadał autor

to najlepiej świadczy o braku sensownych argumentów, jak autor takimi dziwolągami się podpiera.[/code]

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl