Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 13:51

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27-01-2014 18:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-05-2011 15:05
Posty: 315
Kilka pytań:

1. Czy po kirkucie w Jaśliskach jeszcze coś zostało? W grudniu kręciłem się w jego poszukiwaniu jakieś pół godziny - i nie znalazłem nic...

2. Obok compassowskiej lokalizacji kirkutu stoi budynek coś a'la dwór - wiecie może coś o nim?

3. Ma ktoś może mapkę lub opis aktualnego przebiegu szlaków nie PTTK-owskich w masywie Kamienia. Głównie chodi mi o ten idący Spirytusową drogą i idący wokół kamieniołomów.

4. Czy na drugim wierzchołku Kamienia jest jakiś pomnik / krzyż?


Na górę
Post: 27-01-2014 19:29 
Offline

Rejestracja: 22-11-2009 20:33
Posty: 100
Szlak idący spirytusową jest oznakowany na czarno (Start od mostu z czymś czołgopodobnym na znaku) i łączy się ze szlakiem żółtym (idącym od Lipowca) w okolicach przełęczy za górą 668 (Las Bielczański). Czarne malowanie w miarę widoczne, żółte aż za gęsto.


Na górę
Post: 27-01-2014 20:11 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
maciek b. pisze:
Szlak idący spirytusową jest oznakowany na czarno (Start od mostu z czymś czołgopodobnym na znaku) i łączy się ze szlakiem żółtym (idącym od Lipowca) w okolicach przełęczy za górą 668 (Las Bielczański)

A kiedy ten szlak wyznakowano, i kto to zrobił, wiesz może?

Baker pisze:
1. Czy po kirkucie w Jaśliskach jeszcze coś zostało? W grudniu kręciłem się w jego poszukiwaniu jakieś pół godziny - i nie znalazłem nic...

Po kirkucie nie zostało nic co byłoby obecnie widoczne w terenie. Nie licząc oczywiście macew wydobytych przez Maguryczów z Bielczy i zdeponowanych w magazynie. Ale tu pełniej może odpowie Ci ktoś z nich.

Baker pisze:
4. Czy na drugim wierzchołku Kamienia jest jakiś pomnik / krzyż?

Nie pamiętam na którym szczycie, ale na jednym z nich na pewno stał niegdyś pomniczek, obelisk upamiętniający pobyt na nim ks. Karola Wojtyły. Myślę, że nadal tam stoi jeśli nikt go nie zniszczył.

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 27-01-2014 21:15 
Offline

Rejestracja: 07-11-2008 19:15
Posty: 114
Lokalizacja: Dukla
Darek Z. pisze:
maciek b. pisze:
Szlak idący spirytusową jest oznakowany na czarno (Start od mostu z czymś czołgopodobnym na znaku) i łączy się ze szlakiem żółtym (idącym od Lipowca) w okolicach przełęczy za górą 668 (Las Bielczański)

A kiedy ten szlak wyznakowano, i kto to zrobił, wiesz może?


Na pewno był tam już w listopadzie 2011r. Malowany farbą w sprayu trochę niedbale, a przynajmniej w miejscu gdzie łączy się z żółtym.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl