Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 27-04-2024 12:26

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 113 14 15 16 1721 Następna
Autor Wiadomość
Post: 17-04-2012 13:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
jarek surowiczny pisze:
Budżet przedsięwzięcia, a wyskosć dotacji to dwie różne rzeczy. Pozyskuje się dotacje, a nie budżet :wink: List od p. Małgorzaty Szymon cytuje wyżej. Tyle w temacie - wracamy do pana Waltera :twisted:

Jeszcze raz. Gdzie jest cytat?


Na górę
Post: 17-04-2012 13:38 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Lucyna pisze:
Jeszcze raz. Gdzie jest cytat?


szymon NGK Magurycz pisze:
(...) cytuję list od Pani Małgorzaty, który jest odpowiedzią na pytanie o rzekome 25000 PLN pozyskane wedle Pani na rekonstrukcję kaplicy w Rajskiem. Przy okazji wyjaśniam: to że w projekcie i sprawozdaniu wskazano wartość pracy wolontariuszy ma się nijak do kosztów poniesionych przez Stowarzyszenie "Rajska Dolina", czyli pozyskanych funduszy. Oznacza to, że nikt tych pieniędzy nie miał realnie, bo też nie było takiej potrzeby, może byłaby gdyby wszystkie prace wykonywał ktoś na zlecenie, a nie społecznie. Nie jestem pewien czy Pani to zrozumie, ale jest szansa.

"Nie wiem z jakiego źródła p.Lucyna zaczerpnęła informacje ,bzdura.
Kosztorys remontu wynosił 22 tys.zł
Rzeczywiste koszty poniesione to:
5000 tyś do finansowanie Fundacja Bieszczadzka/gonty ,deski,cement
,transport,piasek wapno,papa,stal/
4000 Magurycz
2000 wykonanie dachu /robocizna/
Reszta to sponsorzy /krokwie łaty robocizna/
Rzeczywisty koszt finansowy wyniósł :11tys. zł.
Zrobiliśmy dla potrzeb UG.wyliczenie godzin społecznie przepracowanych/bo
tak mamy w statucie/
wszystkich prac na rzecz środowiska i wyszło nam ,biorąc stawkę 10zł za
godz.i wyszło 10 tys.zł
Ale to są wszelakie prace/czyszczenie tarasu widokowego,prace przy
kapliczce,wykonanie ławek,koszenie ,projekty szlaków itd.
Ludzie o wątpliwej wiedzy zawsze piszą bzdury ,tak już jest i tym się nie
przejmuję ,ważne ,ze kapliczka stoi
z reszta piękna.Kapliczka ,jeszcze nie otynkowana w środku/zawodzą
majstrowie/ ,drzwi już mamy."


_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 17-04-2012 13:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Pani Lucyna zaczerpnęła informacje od pani Koncewicz. Sama mi o tym mówiła. Przykro mi, że zostałam wprowadzona w błąd i przekazałam jak widać nieprawdziwe informacje. Mimo to cieszę się, że taka sytuacja wydarzyła się. Muszę wyciągnąć wnioski na przyszłość. Jeszcze raz przepraszam za podanie nieprawdziwych informacji.


Na górę
Post: 17-04-2012 15:31 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
Rysiek pisze:

Z tego co janrajchel napisałeś, nie jestem w stanie wywnioskować kim był Świerczewski. Czy był: zbrodniarzem (1-9 zabitych), (z)dekazbrodniarzem (10-99), hektozbrodniarzem (100-999), kilozbrodniarzem (1000-99999)??

Cóż, chyba tym postem zaliczyłem się w grono Polskich Nacjonalistów (żeby nie używać też słowa na f), jak: kabir, Bartek Wadas, jarek surowiczny i sprawcy całego zamieszania - szymona NGK magurycz; z jakimi to Gen. Walter przez całe życie tak dzielnie walczył


To ze nie potrafisz czytac ze zrozumieniem i wnioskowac - to widze i nie musisz mnie przekonywac w tej materii.
Kim byl Swierczewski ?- oto jest pytanie.
Jezeli masz zrodlowe dane na temat tego ilu ludzi zamordowal - to stosujac Twoje kryteria ktore wymieniles wyzej latwo mozesz Swierczewskiego zakwalifikowac do jednej z grup.Tylko nie wiem co to jest za grupa:"(z)dekazbrodniarzem "-ale Ty z pewnoscia wiesz o co chodzi.
Tylko na litosc nie mow mi ze nie skorzystanie z prawa do zamiany wyroku smierci na inna kare jest zbrodnia.
Tak wiec policz ile masz takich przypadkow , nastepnie dokonaj podstawienia i wyjdzie Ci czy Swierczewski jest zbrodniarzem i jesli jest to jakim.
O wynikach smialo mozesz poinformowac na forum tego watku.

Czy jestes nacjonalista czy nie - niewiele mnie to obchodzi.
Natomiast widac z Twoich wypowiedzi ze nie potrafisz oddzielic faktow od propagandy.
Mity o Swierczewskim tworzyli ludzie i to po jego smierci - dla swoich partyjnych i klasowych celow.Sam Swierczewski mitow o sobie nie tworzyl, ani nie mial wplywu na sposob w jaki jego osoba byla medialnie wykorzystywana.
A tego faktu i Ty i inni wymienieni przez Ciebie powyzej zdajecie sie nie zauwazac.

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
Post: 17-04-2012 15:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Janrajchel, pytanie mam takie - czy Karol Świerczewski wedle Ciebie:
a - był patriotą?
b - był bohaterem?
c - jest godzien upamiętniania hymnem państwowym i w ogóle upamiętniania za publiczne pieniądze?
d - jest postacią godną naśladowania?
e - zasłużył się czymś szczególnym?
f - przyczynił się lub przyczynić może do dialogu i pojednania polsko-ukraińskiego?
I w końcu:
g - czy podtrzymywanie jego pośmiertnej komunistycznej kreacji warte jest publicznych pieniędzy?
Proszę o konkretną odpowiedź.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 17-04-2012 16:07 
Offline

Rejestracja: 03-11-2005 00:59
Posty: 548
Lokalizacja: STOLICA małopolski ;-)
janrajchel pisze:
Mity o Swierczewskim tworzyli ludzie i to po jego smierci - dla swoich partyjnych i klasowych celow.Sam Swierczewski mitow o sobie nie tworzyl, ani nie mial wplywu na sposob w jaki jego osoba byla medialnie wykorzystywana.

Świerczewski niczym Che Guevara. Może zrobimy sobie koszulki forumowe z innym wydrukiem niż cerkiew ;-) W końcu okolice Jabłonek to już prawie BN ;-)

janrajchel, nie będę się wdawał w dysputę co do stopnia zbrodniczości Waltera na podstawie kryterium - ile osób wymordował własnoręcznie, ile skrycie, ile przypadkiem. Rozśmieszyło mnie Twoje podejście do sprawy: megazbrodniarz - zabił przynajmniej okrągłą bańkę luda. To jakaś definicja? Podaj źródło.

Bardzo jestem ciekaw Twoich odpowiedzi na pytania Szymona.


Na górę
Post: 17-04-2012 17:28 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
Rysiek pisze:
Świerczewski niczym Che Guevara. Może zrobimy sobie koszulki forumowe z innym wydrukiem niż cerkiew W końcu okolice Jabłonek to już prawie BN

janrajchel, nie będę się wdawał w dysputę co do stopnia zbrodniczości Waltera na podstawie kryterium - ile osób wymordował własnoręcznie, ile skrycie, ile przypadkiem. Rozśmieszyło mnie Twoje podejście do sprawy: megazbrodniarz - zabił przynajmniej okrągłą bańkę luda. To jakaś definicja? Podaj źródło.


Nie ciekawi mnie Rysiek twoje kluczenie w temacie Swierczewskiego.Nie dbam o to ile razy obracasz kota do gory ogonem.
Kazdy czlowiek powinien znac znaczenie slow ktore uzywa.Jezeli Kabir,Rysiek,Bartek W. powiedzial "megazbrodniarz" - to ja sie pytam na jakiej podstawie.
A ile morderstw musi popelnic czlowiek aby byc okreslonym mianem megazbrodniarza miales okazje odpowiedziec sobie sam na przykladzie wlasnie Swierczewskiego i jak widac to cie przeroslo.
Co zas do definicji - to zajrzyj do encyklopedii.Rzeczy oczywistych nawet w sadzie nie trzeba dowodzic.

A propos koszulek: moze i dobrze byloby sprawdzic czy te forumowe " z innym wydrukiem niz cerkiew" czasami lepiej by sie nie sprzedawaly?.Przemysl to!

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
Post: 17-04-2012 17:30 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
A zanim odpowiesz janrajchel Szymonowi - zapoznaj się wprzódy z definicją zbrodni (kodeksową, prawną) znawco prawa i światowcu :lol:


Na górę
Post: 17-04-2012 18:31 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
szymon NGK Magurycz pisze:
Janrajchel, pytanie mam takie - czy Karol Świerczewski wedle Ciebie:
a - był patriotą?
b - był bohaterem?
c - jest godzien upamiętniania hymnem państwowym i w ogóle upamiętniania za publiczne pieniądze?
d - jest postacią godną naśladowania?
e - zasłużył się czymś szczególnym?
f - przyczynił się lub przyczynić może do dialogu i pojednania polsko-ukraińskiego?
I w końcu:
g - czy podtrzymywanie jego pośmiertnej komunistycznej kreacji warte jest publicznych pieniędzy?
Proszę o konkretną odpowiedź.


Widzisz szymon NGK Magurycz ,Twoje pytania sa tak skonstruowane , ze co bym nie odpowiedzial nie bedziesz zadowolony.Ja juz dawno nie siedze w szkolnej lawce i nie musze odpowiadac na pytania typu"co autor mial na mysli piszac swoje slowa".

Czy Swierczewski byl patriota,bohaterem, czy jest czegos godzien lub niegodzien.Czy sie zasluzyl i komu w szczegolnosci.Oraz czy sie przyczynil , lub moze sie przyczynic(sic!)
do dialogu , lub jego braku.Lub czy tez nalezy cos z jego mitu podtrzymywac , lub nie i za czyje pieniadze - to sa pytania ktore absolutnie mnie nie interesuja, a tym bardziej odpowiedz na nie.
A to dlatego ze dotycza one tylko i wylacznie mitu Swierczewskiego - a nie jego samego.
Jezeli ktos uwaza go za bohatera-jego sprawa.Niech sobie swieci rocznice jak chce.Jezeli uwaza inaczej -niech nie swieci. To samo dotyczy patriotyzmu w takim czy innym znaczeniu(polski czy rosyjski albo jeszcze inny).
Upamietnianie tego czy owego jest sprawa osobista kazdego czlowieka i nie bede sie wypowiadal na ten temat.
Natomiast calkowicie jest na miejscu pytanie o srodki finansowe publiczne .
Przydzielanie srodkow publicznych jest domena urzedow i instytucji ktore takie srodki z budzetu otrzymuja.Powinny one w ramach swoich uprawnien przyznawac je zgodnie z przepisami prawa .

Moim zdaniem w tym wszystkim najwazniejsze jest aby postacia Swierczewskiego zajeli sie historycy, co pozwoli z pewnoscia oddzielic legendy i mity od czlowieka, bo jak na razie to mity przewazaja - co na tym watku widac wyraznie.

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
Post: 17-04-2012 18:46 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
kabir pisze:
A zanim odpowiesz janrajchel Szymonowi - zapoznaj się wprzódy z definicją zbrodni (kodeksową, prawną) znawco prawa i światowcu :lol:


Zapoznany jestem laskawco od dawna.
Clara non sunt interpretanda.
:D :D :D

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
Post: 17-04-2012 18:51 
Offline

Rejestracja: 17-11-2011 17:45
Posty: 107
Lucyna pisze:
Pani Lucyna zaczerpnęła informacje od pani Koncewicz. Sama mi o tym mówiła. Przykro mi, że zostałam wprowadzona w błąd i przekazałam jak widać nieprawdziwe informacje. Mimo to cieszę się, że taka sytuacja wydarzyła się. Muszę wyciągnąć wnioski na przyszłość. Jeszcze raz przepraszam za podanie nieprawdziwych informacji.

ja bym się nie cieszył, że taka sytuacja zaistniała.
nie wiem, Lucyna, czy zdajesz sobie sprawę, że wojując z Maguryczem, podcinasz gałąź, na której siedzisz?..
bo to co robi Magurycz w Beskidach zwiększa atrakcyjność turystyczną regionu, co ma także przełożenie na zarobki przewodników beskidzkich.
wyobraź sobie, że całymi dniami ciężko pracujesz, za darmo, dokładasz nawet ze swoich środków
a później czytasz, że ktoś, ktoś kto korzysta z tej pracy, rozpowszechnia nieprawdziwe, zawyżone informacje o dotacjach,
jest to, delikatnie mówiąc, zniechęcające dla wolontariuszy.
sprawy finansowe to bardzo drażliwe kwestie.
sam w niewielkim stopniu wspierałem Magurycz, ale i mnie to zirytowało
dodam jeszcze, że piszę to z perspektywy osoby, która, gdy poprosiła o poradę Szymona,to została przez niego zignorowana.
ale sprawa jest ważniejsza, nadal będę wspierał Magurycz.


Na górę
Post: 17-04-2012 18:59 
Offline

Rejestracja: 17-11-2011 17:45
Posty: 107
janrajchel pisze:
Tylko na litosc nie mow mi ze nie skorzystanie z prawa do zamiany wyroku smierci na inna kare jest zbrodnia.

zatwierdzanie wyroków śmierci za tzw. przestępstwa polityczne jest zbrodnią.
dziwi mnie, że ktoś może bronić tego stalinowskiego generała, na forum.


Na górę
Post: 17-04-2012 20:38 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
janrajchel pisze:

Clara non sunt interpretanda.
:D :D :D


Omnia sunt interpretanda. Tyle Rzymianie. A że komuś w peerelu zachciało się wymyślać nowe, "rzymskie" paremie - cóż, rozeszły się po ludziach :mrgreen:

A swoją drogą - naprawdę dziwie się, jak popularny jest Krwawo-Pijany Karolek na naszym forum...

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 17-04-2012 20:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
W mojej pracy liczy się zaufanie, to jest fundament na którym opiera się współpraca. Coś funkcjonuje lub nie, w tym wypadku nie zafunkcjonowało. Dlatego cieszę się, wrzód przecina się i po kłopocie. Moja słowa nie mają nic wspólnego z Maguryczem. Patrząc się z Twojej perspektywy sytuacja w jaką w sumie sama się uwikłałam jest nieciekawa dla mnie. Mogę tylko przeprosić. Co do wolontariatu. Sama jestem wolontariuszem, każdy z nas dokonuje wyboru. Chce pracować dla innych lub też nie. Co do cmentarzy. Nie traktuję ich jako atrakcji turystycznej, z wyjątkiem kirkutu w Lesku. Tu jednak bardziej mi chodzi o dydaktykę. Chylę czoła ale przed wszystkimi stowarzyszeniami pracującymi społecznie nad ratowaniem zabytków.


Na górę
Post: 17-04-2012 21:15 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
tom1915 pisze:
Omnia sunt interpretanda. Tyle Rzymianie. A że komuś w peerelu zachciało się wymyślać nowe, "rzymskie" paremie - cóż, rozeszły się po ludziach

A swoją drogą - naprawdę dziwie się, jak popularny jest Krwawo-Pijany Karolek na naszym forum...


Ty naprawde myslisz ze te sentencje wymyslono w PRL-u?
Za to mialbys pale jako zywo u prof.Kolanczyka.U wszystkich innych takze.

Ponoc Swierczewski znal lacine , hiszpanski a takze Hemingway'a.Nawet uwieczniony zostal jako gen.Golz w slawnej powiesci "Komu bije dzwon".(coz - taki watek)

Interpretatio cessant in claris .:lol: :lol:

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 113 14 15 16 1721 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl