Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 27-04-2024 06:52

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 721 Następna
Autor Wiadomość
Post: 31-03-2012 20:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
szymon NGK Magurycz pisze:
Pani Lucyno, kompromituje się Pani do tego stopnia, że nie warto odpisywać, komentować, przekonywać. Nie rozumie Pani nawet idei protestu (mam na myśli protest, który pozwoliłem sobie tu zaprezentować) i stara się "dopisać" do niego to, co nie było jego przedmiotem.
Odpowiedź Pani na pytania HM mogłaby wyjaśnić nam Pani postawę.
Stary zakapiorze, mnie konteksty polityczne (czyli władza z pod jakiego szyldu podpisała umowę dotacyjną) kompletnie nie interesują. Interesuje mnie natomiast fakt, że publiczne pieniądze zostały zmarnotrawione.
Do wszystkich, tu można obejrzeć wystarczająco dużo, aby wyrobić sobie zdanie:

http://esanok.pl/2012/zbrodniarz-swierc ... eo-hd.html

Hymnu nie było.
Czekam jeszcze na żądanie zwrotu dotacji. Choćby dlatego, ze odczytany apel na dialog i pojednanie nie może mieć żadnego wpływu, o padających w nim stwierdzeniach nie wspominając.

Cieszę się, że tak ocenia Pan moją postawę. Po raz kolejny to stwierdzam. Osoby myślące inaczej niż ja mają takie same prawa jakie ja posiadam, nie narzucam swoich opinii innym. A idea Pańskiego protestu była jednoznaczna, zamknąć inaczej myślącym usta.


Na górę
Post: 31-03-2012 21:24 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
Lucyna pisze:
Cieszę się, że tak ocenia Pan moją postawę. Po raz kolejny to stwierdzam. Osoby myślące inaczej niż ja mają takie same prawa jakie ja posiadam, nie narzucam swoich opinii innym. A idea Pańskiego protestu była jednoznaczna, zamknąć inaczej myślącym usta.

@Lucyna. Ty chyba sama nie rozumiesz co piszesz? Nikt "myślącym inaczej" (dlaczego to zestawienie ma zabarwienie pejoratywne?) ust nie zamyka. Osoby "myślące inaczej" mają takie same prawa jak Ty. Ale ty nie masz prawa łamać obowiązującego polskiego prawa, więc i ci "myślący inaczej" także nie. (Czy w Jabłonkach złamano polskie prawo? Tego mam nadzieję dowiemy się za jakiś czas).
Z Twoich postów wynika, że popierasz dzisiejszą imprezę. Podobno siostra Twojej matki została wysiedlona? Mam nadzieję, że wiesz dlaczego tak się stało?

@Szymon. Wydaje mi się, że Lucyna nie mogła odpowiedzieć HM-owi. Bo odpowiedzi na te pytania nie zostały zapisane w książkach i folderkach które Lucyna posiada na półce. Lucyna ma tyle wiedzy ile trzymana przez nią książka. Jeśli trzeba wyrazić własny osąd, Lucyna dwóch zdań nie potrafi sklecić (vide próba odpowiedzi na pytania HM-a). Taki kurek na wietrze.


Na górę
Post: 31-03-2012 21:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Wolę być sto razy kurkiem na wietrze niż brać udział w prawicowej hucpie. Politycy z czwartego czy dziesiątego rzędu zebrali się aby mieć swoje pięć minut. Spójrz na twarze osób przewijających się w relacjach. Gdybyś miał ciut pogłębioną wiedzę, to wiedziałbyś, że wiele argumentów rzekomo w sposób definitywny przekreślających Świerczewskiego jest kontrowersyjnych. Chociażby ten mówiący jak to nieudolnie dowodził pod Budziszynem. Tylko małe ale... nieudolność Świerczewskiego, czy udolność Koniewa zadecydowała o tej masakrze. Huanitas sięgnij po jakąkolwiek książkę, mogą być folderki i posłuż się chociaż raz swą wiedzą, a nie tylko umiejętnością graniczą z chamstwem przyczepiania się do innych.
Czy popieram tę imprezę? Na pewno nie jestem zainteresowana udziałem w niej, nie widzę jednak powodu aby nie odbyła się.


Na górę
Post: 31-03-2012 22:26 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
To lepiej bronić hucpy komunistycznej :?: :evil:

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 31-03-2012 22:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-10-2009 22:51
Posty: 182
Lokalizacja: Krosno
To raczej lewicowa hucpa i obecność polityka lewicy w tej imprezie to potwierdza.

Proponuję w imię pojednania PL-UA walnąć obok Waltera pomnik Bandery.

_________________
http://www.przewodnik-beskidzki.eu


Na górę
Post: 31-03-2012 23:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Ja jestem pojednany od urodzenia niemal, a od 18 roku życia świadomie :)
I nie potrzebuję do tego niczego poza swoim sercem i rozumem, niemniej świadom, że ludzie mają różne serca i rozumy na swój sposób zabiegam o dialog, nie ja jeden. Różnica jest taka, że to wydarzeniem, mimo swej marginalności, może uczynić, a może już uczyniło wiele szkody.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 01-04-2012 05:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
tom1915 pisze:
To lepiej bronić hucpy komunistycznej :?: :evil:

Hucpa pozostanie hucpą, nie ważne czy prawicowa, czy lewicowa. Proszę przeczytaj tę rozmowę jeszcze raz, Wasze poglądy polityczne aż walą w oczy. Moim zdaniem jest problem, a wydrzenia jeszcze raz pokazały, iż niewątpliwie jest, więc należy go rozwiązać. Taką próbę pojął UG w Baligrodzie. Doskonale wiedziałam, że uroczystości będą tak wyglądały. Zabraniać Starszemu Człowiekowi, który tu walczył, przelewał swoją krew złożenia wieńca na symbolicznym grobie swego dowódcy to zwykłe świństwo. Pyszczenie dzieciaków z sanockiego Sokoła do Kombatantów to ... Brak mi słów. Panowie politycy powinni chociaż przeszkolić młodzież, wypadli fatalnie. Nauczenie na pamięć kilku sloganów to nie wszystko.


Na górę
Post: 01-04-2012 07:54 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Lucyna pisze:
Zabraniać Starszemu Człowiekowi, który tu walczył, przelewał swoją krew złożenia wieńca na symbolicznym grobie swego dowódcy to zwykłe świństwo.


Niezależnie od tego, kim był ten dowódca? Ciekawe, że innym Starszym Ludziom nie pozwolono nawet postawić na stałe pomnika w miejscu, gdzie ich koledzy - zwykli, szeregowi - umierali w partyzanckim szpitaliku. Ciekawe, ze inni Starsi Ludzie... idt, można by to ciągnąć.
Nie wiem, co tu mają do rzeczy poglądy polityczne. Zbrodniarzom pomników się nie stawia, nawet jeśli legiony Starszych Ludzi chciałyby pod takimi pomnikami wieńce złożyć. Trudno. Nie jest to jedyne miejsce, gdzie można złożyć wieńce - są groby poległych, pomniki zwykłych ludzi, a nie bandziorów. Nie jestem za usuwaniem wszystkich pomników z tej epoki, nie jestem przeciwko upamiętnianiu każdego generała LWP. Ale nawet na tle nasłanych z RKKA oficerów Świerczewski "błyszczał", jeśli chodzi o swoje "zasługi". Przykro mi, ale to po prostu dość odrażająca postać, nawet GieWu, niezawodna w takich wypadkach, nie podjęła się jego obrony (chyba że czegoś nie wiem)...

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 01-04-2012 08:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
tom1915 pisze:
Lucyna pisze:
Zabraniać Starszemu Człowiekowi, który tu walczył, przelewał swoją krew złożenia wieńca na symbolicznym grobie swego dowódcy to zwykłe świństwo.


Niezależnie od tego, kim był ten dowódca? Ciekawe, że innym Starszym Ludziom nie pozwolono nawet postawić na stałe pomnika w miejscu, gdzie ich koledzy - zwykli, szeregowi - umierali w partyzanckim szpitaliku. Ciekawe, ze inni Starsi Ludzie... idt, można by to ciągnąć.
Nie wiem, co tu mają do rzeczy poglądy polityczne. Zbrodniarzom pomników się nie stawia, nawet jeśli legiony Starszych Ludzi chciałyby pod takimi pomnikami wieńce złożyć. Trudno. Nie jest to jedyne miejsce, gdzie można złożyć wieńce - są groby poległych, pomniki zwykłych ludzi, a nie bandziorów. Nie jestem za usuwaniem wszystkich pomników z tej epoki, nie jestem przeciwko upamiętnianiu każdego generała LWP. Ale nawet na tle nasłanych z RKKA oficerów Świerczewski "błyszczał", jeśli chodzi o swoje "zasługi". Przykro mi, ale to po prostu dość odrażająca postać, nawet GieWu, niezawodna w takich wypadkach, nie podjęła się jego obrony (chyba że czegoś nie wiem)...

Tak, niezależnie kim był dowódca. Na szczęście czasy zmieniły, każdy ma prawo upamiętnić swego dowódcę. Chcesz powrotu do tamtych czasów, kiedy to odgórnie politycy decydowali na czyim grobie można złożyć kwiaty? Ja nie.
Nie będę bronić Świerczewskiego, to bohater nie z mojej bajki, nie oznacza to jednak, że będę zabraniać innym określania jako jako dobrego dowódcy. Czy był bandziorem? Hmm, byłabym ostrożna z szafowaniem takimi określeniami.
To upamiętnienie powstało w latach 60-tych, wtedy kreowano tzw. personalistyczny mit heroiczny.
Pomnik wrósł w historię Bieszczadów, w tym w dzieje bieszczadzkiej turystyki. Od pierwszej klasy podstawówki brałam udział w rajdach walterowskich, góry, a potem robiliśmy padnij i zwiewaliśmy z uroczystości. Moim zdaniem powinien pozostać uzupełniony tablicą. Nie widzę powodu, aby komukolwiek zabraniać upamiętniać śmierć generała, czcić pamięć Żołnierzy, którzy zginęli w walce z UPA. Na razie LWP nie jest uznana za organizację zbrodniczą, więc nie rozumiem dlaczego masz takie wątpliwości.
Prawdę powiedziawszy tak zniesmaczyło mnie zachowanie ludzi z Sanoka, że nie ruszę nawet palcem w sprawie upamiętnienia Żubryda. Żubryd tak, ci ludzie nie. Nie lubię świętojebliwości, zabranianie możliwości złożenia wieńców przez Kombatantów przy jednorazowym skarżeniu się, że część mieszkańców Sanocczyzny ma wątpliwości w sprawie gloryfikacji Żołnierzy "Zucha" uważam za niezbyt uczciwe.


Na górę
Post: 01-04-2012 08:58 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
Lucyna pisze:
Nie widzę powodu, aby komukolwiek zabraniać upamiętniać śmierć generała, czcić pamięć Żołnierzy, którzy zginęli w walce z UPA. Na razie LWP nie jest uznana za organizację zbrodniczą, więc nie rozumiem dlaczego masz takie wątpliwości.
Prawdę powiedziawszy tak zniesmaczyło mnie zachowanie ludzi z Sanoka, że nie ruszę nawet palcem w sprawie upamiętnienia Żubryda. Żubryd tak, ci ludzie nie. Nie lubię świętojebliwości, zabranianie możliwości złożenia wieńców przez Kombatantów przy jednorazowym skarżeniu się, że część mieszkańców Sanocczyzny ma wątpliwości w sprawie gloryfikacji Żołnierzy "Zucha" uważam za niezbyt uczciwe


Na 100% tak wlasnie.

Do tego mozna tylko dodac , ze sa ludzie ktorym obie te opcje nie leza i kto wie czy organizacja tej imprezy(stowarzyszenie powstale w ubieglym roku) i czesc protestow przeciwko niej nie byla zamierzona i obliczona na wywolanie skandalu.

Wszak kombatanci corocznie skladali sobie wience w Jablonkach bez medialnych przepychanek.

A tak na kanwie tego co slyszymy - to z pewnoscia przydalaby sie rzetelna konferencja naukowa na temat Swierczewskiego - bo to co przedstawiaja srodki masowego przekazu zenuje swoim poziomem.

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
Post: 01-04-2012 09:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
Lucyna pisze:
Tak, niezależnie kim był dowódca. Na szczęście czasy zmieniły, każdy ma prawo upamiętnić swego dowódcę. Chcesz powrotu do tamtych czasów, kiedy to odgórnie politycy decydowali na czyim grobie można złożyć kwiaty? Ja nie.


Na grobie tak - pod pomnikiem, z wielkim szumem medialnym i za państwowe pieniądze z podatków - nie. Koniec, kropka.


Na górę
Post: 01-04-2012 09:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
Jeszcze jeden filmik nakręcony przez Wojtka1121 z forum bieszczadzkiego.
Dotyczy uroczystości w Bystrem.

http://www.youtube.com/watch?v=Y-lMrZUM ... ature=plcp


Na górę
Post: 01-04-2012 10:07 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
tom1915 pisze:
Ciekawe, że innym Starszym Ludziom nie pozwolono nawet postawić na stałe pomnika w miejscu, gdzie ich koledzy - zwykli, szeregowi - umierali w partyzanckim szpitaliku. Ciekawe, ze inni Starsi Ludzie... idt, można by to ciągnąć.

Mnie to też uderzyło, w kontekście wcześniejszych "wyczynów" Lucyny. Jak można szczuć przeciwko upamiętnieniu poległych w obronie szpitala a jednocześnie dopuszczać fetowanie megazbrodniarza? Skrajna dwulicowość, zaślepienie, czy li tylko prostactwo, głupota?


Na górę
Post: 01-04-2012 10:12 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Jeżeli dobrze zrozumiałem, to 31 marca stowarzyszenie "Lepsze Dziś" we współpracy z gminą Baligród pod wspólnym hasłem "65-rocznica śmierci Gen. Karola Świerczewskiego" zamierzało zorganizować imprezę składającą się z dwóch części. Pierwsza miała być poświęcona pamięci zabitych i zamordowanych przez UPA wopistów a podczas drugiej zamierzano m.in. przedstawić wydarzenia towarzyszące śmierci Świerczewskiego, która - jak wiele na to wskazuje - także nastąpiła z rąk UPA. Zamierzano także odczytać apel o pojednanie polsko-ukraińskie. Jako pierwszy na forum beskid-niski.pl z "protestem" wystąpił w imieniu stowarzyszenia "Magurycz" domorosły specjalista od pojednań. Co prawda nie wiadomo o co mu chodzi, bo mnie po odrzuceniu przymiotników i wykrzykników w które ów „protest” obfituje nie pozostało nic konkretnego, oprócz tych pieniędzy, zwłaszcza „unijnych” ale nie wykluczam, że mogłem coś przeoczyć. Np. to, że "Maguryczowi" nie podoba się przypominanie tych zamordowanych wopistów z Bystrego, bo to dialog komplikuje...

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.

Cyprian Kamil Norwid


Na górę
Post: 01-04-2012 10:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
kabir pisze:
tom1915 pisze:
Ciekawe, że innym Starszym Ludziom nie pozwolono nawet postawić na stałe pomnika w miejscu, gdzie ich koledzy - zwykli, szeregowi - umierali w partyzanckim szpitaliku. Ciekawe, ze inni Starsi Ludzie... idt, można by to ciągnąć.

Mnie to też uderzyło, w kontekście wcześniejszych "wyczynów" Lucyny. Jak można szczuć przeciwko upamiętnieniu poległych w obronie szpitala a jednocześnie dopuszczać fetowanie megazbrodniarza? Skrajna dwulicowość, zaślepienie, czy li tylko prostactwo, głupota?

Czcić zbrodniarzy z UPA :shock: Przypominam Ci o ludobójstwie na Wołyniu. Świerczewski megabrodniarzem? Proszę o uzasadnienie tej tezy.
Na czczenie UPA na ternie Polski nie ma pozwolenia. Nie miałabym nic przeciw postawieniu w miejscu szpitala grobowca, krzyży. Każdy, nawet zbrodniarz ma prawo do grobu, a jego bliscy mają prawo zapalić na jego grobie świeczkę, znicz, złożyć wiązankę czy bukiecik kwiatów. Oczywiście, tylko i wyłącznie w świetle prawa.
I Kabir coś Ci się pomyliło. Ten pomnik pod Chryszczatą nie stanął w miejscu szpitala.

Pod postem Beskidnika mogę podpisać się.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 721 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl