Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 00:12

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 116 17 18 19 20 21 Następna
Autor Wiadomość
Post: 19-04-2012 20:44 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Tjaa, jednak Humanitas masz rację. Tego przypadku biez pałlitra nie razbieriom.


Na górę
Post: 19-04-2012 20:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
kabir pisze:
Tjaa, jednak Humanitas masz rację. Tego przypadku biez pałlitra nie razbieriom.

Kabir człowieku małej wiary. Mimo wszystko sądzę, że masz na tyle szerokie horyzonty, że możesz zdobyć się na merytoryczne argumenty, nie musisz sięgać po Argumentum ad hominem. :lol:


Na górę
Post: 19-04-2012 21:02 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Istotnie - jestem człowiekiem małej wiary, szczególnie w zakresie przejawów życia pozagrobowego. Bo nie wiem, Lucyna, co powiedzieć, żeby Cię nie wystraszyć. No wiesz, jakoby, jak by to powiedzieć ..... No rozumiesz - prokuratorzy prowadzący sprawę śmierci Świerczewskiego, no jakoby oni odeszli. No nie ma ich już w świecie żywych od dosyć dawna .....


Na górę
Post: 19-04-2012 21:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
kabir pisze:
Istotnie - jestem człowiekiem małej wiary, szczególnie w zakresie przejawów życia pozagrobowego. Bo nie wiem, Lucyna, co powiedzieć, żeby Cię nie wystraszyć. No wiesz, jakoby, jak by to powiedzieć ..... No rozumiesz - prokuratorzy prowadzący sprawę śmierci Świerczewskiego, no jakoby oni odeszli. No nie ma ich już w świecie żywych od dosyć dawna .....

No, cóż moje wiadomości znacznie odbiegają od Twoich. IPN dwukrotnie prowadziło śledztwo w sprawie Świerczewskiego, pierwsze zostało umorzone. Z Naczelnikiem rozmawiałam w październiku, nie wiem czy drugie śledztwo trwa, czy się zakończyło.


Na górę
Post: 20-04-2012 18:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Wróciłam z konferencji, bardzo ciekawej i dobrze przygotowanej. Wrażenia mieszane, na pewno nie mogliśmy się nudzić. Rozmawialiśmy o sensie zorganizowania tego typu imprezy, Potężna sala była wypełniona w połowie czerwonymi polarami, w połowie "cywilami". Przeszło sto osób przybyło, a to już świadczy o tym, iż organizatorzy wstrzelili się w zapotrzebowanie społeczne. Jaki cel przyświecał Organizatorom. Ku memu zaskoczeniu Pani Wójt w całości potwierdziła moją argumentację z postu wyżej. Sprawozdanie napisze na stronkę w stopce o ile się dziś wyrobię.
Pokrótce: kilka referatów o różnym stopniu merytoryczności.
Nieobecny prof. Stańczyk został i to bardzo ale to bardzo udanie zastąpiony przez dr Palskiego. Wykładzik miodzio, multum szczególików i smaczków historycznych podanych w bardzo atrakcyjny sposób. Bardzo fajny aczkolwiek specyficzny wykład dr. Zapalowskiego o sytuacji polityczno-społecznej na terenie Podkarpacia przed akcją "Wisła". Moim zdaniem stronnicze przedstawienia faktów, skoncentrowanie się na tragedii Polaków, z pominięciem dramatu grekokatolików. Letni referat dr. Jerzego Grzybowskiego, w sumie to nawet ja wiem więcej na temat zasadzki i śmierci Świerczewskiego. Wykład dla laików. Potem perełka i prof. Olejko, temat nieznany, czyli Działania lotnicze lotnictwa polskiego i czechosłowackiego przeciwko UPA w 1947 r. Ten referat niestety nie ukaże się na stronie gminy Baligród. Potem ponownie dr. Palski i prawdę powiedziawszy nie poznawałam naukowca, zupełnie inny człowiek. Po kilku pierwszych minutach prawie krzyknęłam Chryste Panie, na szczęście bardzo ważny telefon wyrwał mnie ze spotkania. Zupełnie nie zgadzałam się z argumentacją iż akcja Wisła jest koniecznością militarną. Świetny aczkolwiek potwornie nudny wykładzik Mieczysława Samborskiego, niektórzy nie powinni brać mikrofonu do ręki. Przed chwilą przeczytałam tekst, szczegółowy, bardzo precyzyjny i diablo dobry "Napad sotni "Chrynia" i "Stacha" 28 III 1947 r. na samochody wojskowe w pobliżu Jabłonek w świetle źródeł archiwalnych i wspomnień nacjonalistów ukraińskich." Dla mnie większość podanych informacji to nowinki. Na prawdę poszerza horyzonty. Nie będzie opublikowany. O eko muzeach mówił Bogusław Pyzocha. Na terenie Baligrodu właśnie powstanie ekomuzeum. Potem dyskusja, litościwie nad tą żenadą w wykonaniu m.in. pana Andrzeja Potockiego spuszczę na tym Forum zasłonę milczenia. Coś skrobnę na stronce ale dopiero jak ochłonę i wyważę słowa.


Na górę
Post: 20-04-2012 19:56 
Offline

Rejestracja: 23-11-2010 20:26
Posty: 75
Dawaj Lucyna :) Tysięczny post się zbliża. Jesteś nie do zdarcia :)


Na górę
Post: 20-04-2012 20:49 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Lucyna - a nie zapytałaś o stan śledztwa w sprawie śmierci "Waltera"? Przecież uczestnicy konferencji to jedni z ludzi najbardziej zorientowanych w tym temacie :lol:


Na górę
Post: 20-04-2012 20:56 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
:lol: :lol: :lol: :lol:


Na górę
Post: 21-04-2012 04:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Nie, nie zapytałam. Kabir Sieroto Boża przyjmij wreszcie do wiadomości, że poza internetem jest realny świat. Rozumiem, że Ty stoisz na stanowisku, czego Kabir w internecie nie przeczytał to nie istnieje.
Wybacz, ale nie mam ochoty dziś wyzłośliwiać się. Jestem tak zmęczona, że wczoraj około 21 położyłam się na sekundę w ubraniu, aby odpocząć, a obudziłam się przed chwilą. Musisz poczekać na to, gdy będę miała chwilę wolnego czasu. Wtedy będę mogła nadal prowadzić z Tobą wojenkę :mrgreen:
Na pół godziny zapraszam na http://www.....pl idę pisać relację.


Na górę
Post: 21-04-2012 04:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Już nie mogę edytować. Na stronce jest już opublikowany artykuł Kolegi Wiesława Cieślaka o szkole w Baligrodzie. Niedługo ukaże się cały cykl poświęcony 34 pułkowi budziszyńskiemu, jeden z nich będzie dotyczył Świerczewskiego. Kolega przewodnik Łukasz Bajda, który w "cywilu" jest doktoratem, wprawdzie specjalizuje się w szlachcie zagrodowej ziemi sanockiej i jest autorem książki o Balach, ale temat jest Mu bliski i napisze na naszą stronkę artykuł poświęcony Świerczewskiemu. Zapraszam.


Na górę
Post: 21-04-2012 07:09 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
O tym, że istnieje coś takiego, jak realny, pozainternetowy świat, nie musisz mnie przekonywać :) Raczej lepiej by było, abyś sama to sobie uświadomiła. Tak jest - IPN to instytucja jak najbardziej realna. Instytucja państwowa, finansowana z publicznych pieniędzy, zobowiązana m. in. do corocznego publikowania sprawozdań z przebiegu i wyników wszystkich prowadzonych śledztw. W formie papierowej no i właśnie (niestety :lol:) elektronicznej. Cóż zatem prostszego - znajdź znak sprawy i podaj :mrgreen:
(uprzedzę jednak litościwie - nie znajdziesz, z bardzo prostej przyczyny).


Na górę
Post: 21-04-2012 07:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Postaram się zrobić to w poniedziałek.


Na górę
Post: 23-04-2012 08:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
Trochę w bok od tematu głównego, ale w związku ze Świerczewskim.
W dzisiejszym historycznym dodatku "Gazety Wyborczej" artykuł o Świerczewskim i klęsce dowodzonej przez niego II Armii pod Budziszynem.

"Być może gdyby Świerczewski nie pił, do masakry by nie doszło. Ale jak to miał w zwyczaju - nie trzeźwiał. ... "

http://wyborcza.pl/alehistoria/1,121733 ... y_nie.html

B.


Na górę
Post: 23-04-2012 10:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Obiecałam zasięgnąć informacji o śledztwie dotyczącym Świerczewskiego. Przykro mi ale telefonicznie jest to niemożliwe. Musiałbym się zwrócić z pisemną prośbą, merytorycznie ją uzasadnić do Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiego. Tam dopiero zadecydują czy mogą mi odpowiedzieć na pytanie, czy też nie.


Na górę
Post: 23-04-2012 10:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Trochę okrężną drogą zdobyłam informacje. Nie wiem, czy one dotyczą pierwszego śledztwa? czy drugie śledztwo jest prowadzone? było prowadzone? Same znaki zapytania. Znam tylko numer akt sprawy S 53/11/ZK Prokurator, który prowadził śledztwo jest nieobecny.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 116 17 18 19 20 21 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl