Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 27-04-2024 08:35

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Post: 16-01-2011 20:45 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
janrajchel pisze:
Ten portal i to forum powinno sie nazywac "Lemkowyna" lub cos w tym rodzaju.Interesuja Was tylko tematy ograniczone etnicznie

I wyrazem tego ograniczenia jest tytuł tego wątku i zadane w pierwszym poście pytanie o repatriantów ze wschodu? Polaków Jak by nie spojrzeć.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 16-01-2011 21:47 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
No i jak Panie magister - byli ci repatrianci w Orzechowej w mniejszym stopniu, czy nie byli, bo jak na razie chwalisz się Pan tylko tytułami, stanowiskami, wycieczkami oraz posiadaną wiedzą tajemną dotyczącą socjografii Beskidu Niskiego, a nic nie piszesz konkretnego :lol:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 16-01-2011 23:03 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
Jesli Panowie nie zrozumieli - powtarzam raz jeszcze:ja swoje wywody skonczylem i nie mysle juz nikomu niczego udowadniac(nawet agentowi Real Estate).Natomiast chetnie przeczytam o Waszych dokonaniach na niwie nauki.Napisaliscie cos na temat o ktorym dyskutujecie i opublikowaliscie?.Wydaliscie?.Mozna to gdzies przeczytac?Czy tylko "macie nagrane"wszystkich starych ludzi z BN?Nie wstydzcie sie.Podzielcie sie wiedza zrodlowa.Przy okazji dowiemy sie jakie Uniwersytety wziely Wasze czesne i czy sie to podatnikom oplacilo.Skoro Pan kabir nie boi sie poszerzenia swojej wiedzy - to i ja takze zaryzykuje.A jak sprawdze co jest w rekawie - to wtedy porozmawiamy o Sieniawie.OK?Oczywiscie - nagrania tych ludzi z Odrzechowej i Pastwisk tez mile bylyby widziane.Prosze tylko nie mowic , ze sie gdzies zapodzialy.


Na górę
Post: 17-01-2011 03:53 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
janrajchel pisze:
Jesli Panowie nie zrozumieli - powtarzam raz jeszcze:ja swoje wywody skonczylem i nie mysle juz nikomu niczego udowadniac(nawet agentowi Real Estate).Natomiast chetnie przeczytam o Waszych dokonaniach na niwie nauki.Napisaliscie cos na temat o ktorym dyskutujecie i opublikowaliscie?.Wydaliscie?.Mozna to gdzies przeczytac?Czy tylko "macie nagrane"wszystkich starych ludzi z BN?Nie wstydzcie sie.Podzielcie sie wiedza zrodlowa.Przy okazji dowiemy sie jakie Uniwersytety wziely Wasze czesne i czy sie to podatnikom oplacilo.Skoro Pan kabir nie boi sie poszerzenia swojej wiedzy - to i ja takze zaryzykuje.A jak sprawdze co jest w rekawie - to wtedy porozmawiamy o Sieniawie.OK?Oczywiscie - nagrania tych ludzi z Odrzechowej i Pastwisk tez mile bylyby widziane.Prosze tylko nie mowic , ze sie gdzies zapodzialy.



Coś Pan - na emigracji, że polskich liter nie masz, czy alt się przyciął? Najpierw nauczy się Pan pisać, a potem będzie Pan nas rozliczał z wykształcenia. Co do nagrań - to za pół roku (na Świętego Jana) cześć z nich ukaże się w drugiej części monografii historyczno - społecznej Odrzechowej, a jak na razie nie zamierzam dzielić się treścią ich transkrypcji.

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 17-01-2011 07:38 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
Mo to Panie jarek, jest jak myslalem.A wlasciwie nie ma.Oby ten Swiety Jan nie byl na Swietego Dygdy(co go nie ma nigdy).

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
Post: 17-01-2011 10:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Litości :twisted:
Kolega nie może potwierdzić tych informacji ale ja mogę.
"Besko Wieś nad Wisłokiem" Benedykt Gajewski str. 112
"Na ich miejsce przybyło ze schodu ponad 290 Polaków z 22 miejscowości".
Panowie Moderatorzy w związku z tym, że wrednie nas myślących inaczej niż Wy traktujecie to więcej nic na ten temat nie powiem. :mrgreen:
Szukajcie sobie sami.


Na górę
Post: 17-01-2011 10:51 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Zwracaj się proszę do konkretnego użytkownika. Jak ci nie pasuje coś co ktoś napisał to się odnieś do tego czegoś., I pisz w swoim imieniu....
Acha i oczekuje przeprosin, albo wskazania w którym momencie zachowałem się w stosunku do ciebie "wrednie".

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 17-01-2011 11:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Lucyna pisze:
Litości :twisted:
Kolega nie może potwierdzić tych informacji ale ja mogę.
"Besko Wieś nad Wisłokiem" Benedykt Gajewski str. 112
"Na ich miejsce przybyło ze schodu ponad 290 Polaków z 22 miejscowości".



Oprócz Ciebie i tego pana, nikt nic w tym wątku o Besku nie pisze i niczego, tym bardziej związanego z Beskiem nie kwestionuje. Tak się razem nakręcacie?
Gajewski - marne źródło - niech już lepiej nic nie pisze. Orzeł faktografii :D Parafię greckokatolicką w Besku według niego założono jeszcze przed Unią Brzeską :mrgreen: ale przynajmniej do informacji o repatriantach weryfikowalny przypis zamieścił

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 17-01-2011 11:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
HM pisze:
Zwracaj się proszę do konkretnego użytkownika. Jak ci nie pasuje coś co ktoś napisał to się odnieś do tego czegoś., I pisz w swoim imieniu....
Acha i oczekuje przeprosin, albo wskazania w którym momencie zachowałem się w stosunku do ciebie wrednie.

Nie pasuje mi ta cała rozmowa. Każecie udowodnić człowiekowi, że nie jest wielbłądem.
W dokumentach, które Wam wskazał są takie informacje.
Kiedy? Wydzieliłeś wątek o książkach z akcji Wisła ok, miałeś 100 % rację ale dlaczego go zamknąłeś?
Chciałam umieścić informację dotyczącą wysiedleń, naprawdę ciekawe informacje ale nie mam gdzie. Wiem czym była wojna domowa, staram się być najbardziej obiektywna jak tylko mogę, ale zawsze coś dziwnego dzieje się. Chodzi mi nie o Was, o osoby rozmawiające ze mną ale o osoby, które trafią tu poszukując wiedzy. Owa książka to "Bieszczady w Polsce Ludowej 1044-1989", a artykuł to "Wojskowy Sąd Grupy Operacyjnej "Wisła" Jerzego Borowca. Bardzo ciekawy w kontekście toczącej się rozmowy, też zamkniętej.
Jeżeli nie Ty pozamykałeś to przepraszam.


Na górę
Post: 17-01-2011 11:27 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
janrajchel pisze:
Mo to Panie jarek, jest jak myslalem.A wlasciwie nie ma.Oby ten Swiety Jan nie byl na Swietego Dygdy(co go nie ma nigdy).



polecam pierwszą część :twisted:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 17-01-2011 11:37 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Załóż wątek o tych pozycjach, przecież one w części dotyczą BN (w przeciwieństwie do tamtego) możliwe, że taki wątek jest potrzebny. Znaczy z literaturą dotyczącą tematu, ale choć trochę zahaczającą o BN i to jest podstawowe kryterium. Tego nikt Ci nie ruszy.

Jeszcze raz proszę - wskaż mi gdzie kazałem coś komuś w tym wątku udowadniać.
nadal oczekuje przeprosin.

I pisz ad personam, ja mam trochę tego dość - kolejne posty zawierające zarzuty do jakichś wydumanych "Was" poprostu będę usuwał.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 17-01-2011 12:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
HM pisze:
Załóż wątek o tych pozycjach, przecież one w części dotyczą BN (w przeciwieństwie do tamtego) możliwe, że taki wątek jest potrzebny. Znaczy z literaturą dotyczącą tematu, ale choć trochę zahaczającą o BN i to jest podstawowe kryterium. Tego nikt Ci nie ruszy.

Jeszcze raz proszę - wskaż mi gdzie kazałem coś komuś w tym wątku udowadniać.
nadal oczekuje przeprosin.

I pisz ad personam, ja mam trochę tego dość - kolejne posty zawierające zarzuty do jakichś wydumanych "Was" poprostu będę usuwał.

Doskonale wiesz, że nie mogę. Temat należy traktować szeroko. Mówimy o wojnie domowej, o akcji Wisła, której została poddana ludność wyznania grek. i mieszana w całym regionie, takie same panowały zasady w Beskidzie Niskim jak i na Pogórzu Przemyskim. Czy ulotka o treści:
"Polacy!
Wojsko Polskie dalej wypędza ludność ukraińską z jej ojcowskich siedzib, często wśród znęcań, grabieży i mordów, zmuszając do wysiedlenia. Zmuszeni jesteśmy więc ze swojej strony do reagowania wszystkimi możliwymi środkami. Palimy i będziemy palić wszystkie wasze wysiedlone wsie. Nie zwracamy się z tym krokiem przeciwko wam, lecz protestujemy przeciw terroryzmowi i wypędzeniu naszych ojców i braci. Protestujcie i wy przeciwko tej wysiedleńczej akcji
Ukraińcy"
nie mówi więcej o jej przebiegu niż podanie jednego zdania wprost nawiązującego do Beskidu Niskiego. Czy te informacje o postępowaniu z zatrzymanymi kobietami podejrzanymi o współpracę z UPA, które zamieściłam w sąsiednim wątku nie mówią więcej o tym jak mordowano w świetle prawa ludzi niż jakaś tam informacja: wie, bo tak. Te kobiety zginęły w Przemyślu. Tam przeprowadzono wewnętrzne śledztwo. Nie wiem czy w innych regionach ktoś chciał sprawdzać w jakich warunkach przetrzymywani są ludzie. Nie ważne czy Polacy z podziemia czy Ukraińcy ważne są zasady, które wtedy panowały.
Nie chce mi się sprawdzać, jeżeli czujesz się posądzony bez powodu to przepraszam. Nie znam Twoich intencji, ja chce tylko rozmawiać.


Na górę
Post: 17-01-2011 19:55 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
Do Pana moderatora jarek surowiczny:skoro mienisz sie byc autorem monografii Odrzechowej, juz wydanej w I czesci.To abys sie Pan nie osmieszal - zamiesc Pan w II czesci(tej ktora ma byc wydana na Swietego Dy...- Jana oczywiscie) , ze pierwszym Komendantem OSP w Odrzechowej po II wojcie swiatowej byl repatriant ze wschodu.Polak pochodzacy z Ustrzyk Dolnych.Wtedy jeszcze po tamtej stronie granicy. Nazywal sie Aleksander Krezel.Dodam jeszcze, ze zaraz po korekcie granicy i po powrocie Ustrzyk do macierzy , zostawil Odrzechowe i wrocil na swoje stare smiecie.Mysle , ze powinien Pan takie rzeczy wiedziec skoro przesluchal pan cala Odrzechowe urodzona przed 1935 rokiem i zamierza Pan cos o tym napisac.Byli wiec Panie jarek repatrianci w Odrzechowej , byli.

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
Post: 17-01-2011 20:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
janrajchel pisze:
Do Pana moderatora jarek surowiczny:skoro mienisz sie byc autorem monografii Odrzechowej, juz wydanej w I czesci.To abys sie Pan nie osmieszal - zamiesc Pan w II czesci(tej ktora ma byc wydana na Swietego Dy...- Jana oczywiscie) , ze pierwszym Komendantem OSP w Odrzechowej po II wojcie swiatowej byl repatriant ze wschodu.Polak pochodzacy z Ustrzyk Dolnych.Wtedy jeszcze po tamtej stronie granicy. Nazywal sie Aleksander Krezel.Dodam jeszcze, ze zaraz po korekcie granicy i po powrocie Ustrzyk do macierzy , zostawil Odrzechowe i wrocil na swoje stare smiecie.Mysle , ze powinien Pan takie rzeczy wiedziec skoro przesluchal pan cala Odrzechowe urodzona przed 1935 rokiem i zamierza Pan cos o tym napisac.Byli wiec Panie jarek repatrianci w Odrzechowej , byli.


Wiedza tajemna :D
http://www.odrzechowa.republika.pl/straz.html

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 17-01-2011 20:14 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
Do Pana jarek surowiczny.O! zaraz Pan znalazl cos na potwierdzenie.Czyli ze Pan slyszales i wiesz ale tak dla zasady klamiesz?. No masz Pan pecha jeszcze z innego powodu.Proboszczem w mojej parafii jest byly probosz z Odrzechowej , ksiadz kanonik Henryk Stec.Duzo wie.... ale pan szukasz zrodel , zrodel ..sam siedzac na wyschnietej studni.

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl