Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 24-04-2024 19:06

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 818 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 855 Następna
Autor Wiadomość
Post: 25-11-2010 12:09 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Lucyna pisze:
1. Proszę podaj dowody na uzasadnienie swoich twierdzeń odnośnie Terki.
Proszę powołaj się na źródło mówiące o tym, że na ternie dzisiejszej Polski zginęło 599 cywilów zamordowanych przez UPA SB OUN. Nikt nie neguje tego, że morderstwa na ludności grekokatolickiej były. Pytanie tylko ile osób wyznania grek. zostało zamordowanych przez "swoich"?


Lucyna pisze:
rzeszowskie r.33, zam 24, lubelskie r.10, zam. 4


;)

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 25-11-2010 12:14 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Eh, HM, szkoda w ogóle gadać. To nawet nie tylko niezrozumienie własnych postów, ale zwyczajne spamerstwo. I niech sobie Lucynka sądzi o moich postach co chce, nawet jako o "ataku personalnym". "Wszystko widać jak na dłoni."


Na górę
Post: 25-11-2010 12:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Szukam danych, na razie mam tylko te dotyczące Galicji Wsch. i z Terki i Wołkowyi
Dodaj do tych z "Kresowej..." 3 osoby zamordowane w Terce przez SB OUN i Michała Fryczoka z Bukowca, Michała Ławera z Terki, Ołeksa Szumlańskiego z Wołkowyi, Fedora Tymcia zginął w Wołkowyi,


Na górę
Post: 25-11-2010 12:58 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Przypominam.
Cytuj:
Nie, nie kilkadziesiąt. Za chwilę wrzucę kilka słów o książce, która o tym mówi.


Na górę
Post: 25-11-2010 13:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
kabir pisze:
Przypominam.
Cytuj:
Nie, nie kilkadziesiąt. Za chwilę wrzucę kilka słów o książce, która o tym mówi.

Wrzuciłam kilka słów. Fakt jest tam mowa o granicach przedwojennych.


Na górę
Post: 25-11-2010 13:25 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Na konkretne pytanie odpowiadaj konkretnie, bo jak do tej pory tego nie robisz, i później płaczesz, że jesteś atakowana personalnie. Nie bez przyczyny powołałem się na Koniecznego - wybitnie antyukraińskiego autora, miej to na uwadze.


Na górę
Post: 25-11-2010 13:43 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Nie sądziłem, że aż taką dyskusję wywołam. Chcę jednak zwrócić uwagę Szanownym Forumowiczom, że w swoim poście pisałem o drugiej części atrykułu Operacja "Wisła" -smutny koniec bratobójczego konfliktu. A artykuł o Ihrowicy (i dołączona do Wiedzy i Źycia płytka o w/w) stanowi oddzielny temat. Ten numer Wiedzy i Życia kosztuje jedynie 10,90 zł i -jak sądzę-nie ma problemu z jego nabyciem.


Na górę
Post: 25-11-2010 13:50 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
stary zakapior pisze:
Operacja "Wisła" -smutny koniec bratobójczego konfliktu


Z takim tytułem to niech to sobie publikują w chwili dla ciebie albo innej szmacie :wink:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 25-11-2010 13:59 
Offline

Rejestracja: 23-11-2010 20:26
Posty: 75
Lucyna - szkoda Twojego czasu i energii :) Będziesz wyśmiewana i atakowana personalnie a źródła ,które przytoczysz będące nie wygodne dla UPA będą "kitem" itd a na końcu dowiesz się że to AK jest wszystkiemu winne.


Na górę
Post: 25-11-2010 14:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
-beskidek- pisze:
Lucyna - szkoda Twojego czasu i energii :) Będziesz wyśmiewana i atakowana personalnie a źródła ,które przytoczysz będące nie wygodne dla UPA będą "kitem" itd a na końcu dowiesz się że to AK jest wszystkiemu winne.

Wiem o tym. Przerabiałam już to na forum bieszczady info. Były nawet telefoniczne pogróżki, straszenie mnie zawiadomieniem prokuratury iż moje posty nawołują do waśni na tle narodowościowym. :mrgreen:
Jeżeli zaś chodzi o winę podziemia to bardzo często z taką argumentacją spotykam się. Jestem członkiem założycielem Stowarzyszenia Pamięci SBO NSZ "Zuch" (Żubrydowcy) więc przez to jestem traktowana jak polska nacjonalistka.


Na górę
Post: 25-11-2010 14:08 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
-beskidek- pisze:
Lucyna - szkoda Twojego czasu i energii :) Będziesz wyśmiewana i atakowana personalnie a źródła ,które przytoczysz będące nie wygodne dla UPA będą "kitem" itd a na końcu dowiesz się że to AK jest wszystkiemu winne.


szczyt deliberacji mistrza analizy źródłowej :D

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 25-11-2010 14:29 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Lucyna pisze:
Jestem członkiem założycielem Stowarzyszenia Pamięci SBO NSZ "Zuch" (Żubrydowcy) więc przez to jestem traktowana jak polska nacjonalistka.

No, przynajmniej w tym przypadku jesteś szczera, i nie dziw się, że jesteś traktowana tak, jak jesteś. W każdym razie Twoją szczerość doceniam.
stary zakapior pisze:
Nie sądziłem, że aż taką dyskusję wywołam. Chcę jednak zwrócić uwagę Szanownym Forumowiczom, że w swoim poście pisałem o drugiej części atrykułu Operacja "Wisła" -smutny koniec bratobójczego konfliktu. A artykuł o Ihrowicy (i dołączona do Wiedzy i Źycia płytka o w/w) stanowi oddzielny temat. Ten numer Wiedzy i Życia kosztuje jedynie 10,90 zł i -jak sądzę-nie ma problemu z jego nabyciem.

"O ja niewinny. Com ja narobił! Ja tylko tak mimochodem wspomniałem o płytce."
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
No, ale do rzeczy. Dlaczego zachęcasz, żebyśmy stracili 10,90 na szajs? No dlaczego? Przecież zapodałem artykuł Bruskiego dość rzetelnie traktujący o akcji Wisła, i to za friko. Bruski - to wiem, kto to jest. Naukowiec, historyk. A autorzy artykułu, który polecasz to co za jedni?


Na górę
Post: 25-11-2010 15:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
kabir pisze:
Lucyna pisze:
Jestem członkiem założycielem Stowarzyszenia Pamięci SBO NSZ "Zuch" (Żubrydowcy) więc przez to jestem traktowana jak polska nacjonalistka.

No, przynajmniej w tym przypadku jesteś szczera, i nie dziw się, że jesteś traktowana tak, jak jesteś. W każdym razie Twoją szczerość doceniam.

Oczywiście, każdy kto nie pozwala na stawianie pomników mordercom i na gloryfikację UPA jest polskim nacjonalistą. Każdemu można usiłować nałożyć kaganiec. Na szczęście historia mas to do siebie, że niełatwo nią manipulować. Ani jednemu ani drugiemu nacjonalizmowi. Na szczęście coraz więcej tajemnic jest odsłanianych dzięki rzetelnej kwerendzie i pracy wielu historyków, profesjonalistów i amatorów vide Wołkowyja-Terka czy stwierdzenie, gdzie znajdował się szpital UPA w masywie Wielkiego Działu.


Na górę
Post: 25-11-2010 15:27 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Lucyna pisze:
Oczywiście, każdy kto nie pozwala na stawianie pomników mordercom i na gloryfikację UPA jest polskim nacjonalistą.


nakręcaj się dalej :D

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 25-11-2010 15:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
jarek surowiczny pisze:
Lucyna pisze:
Oczywiście, każdy kto nie pozwala na stawianie pomników mordercom i na gloryfikację UPA jest polskim nacjonalistą.


nakręcaj się dalej :D

Eee tam, jeszcze nie zaczęłam :mrgreen:
Na razie jestem przy lekturze "Antypolskiej akcji OUN-UPA 1943-1944 Fakty i interpretacje".
Fajny artykuł Motyki"Polska reakcja na działania UPA-skala i przebieg akcji odwetowych".


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 818 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 855 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl