Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:54

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10-02-2010 06:55 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Tu umowa międzynarodowa z 1975r. o zmianie przebiegu granicy polsko-słowackiej w związku z budową zbiornika Czorsztyńskiego: UMOWA PLIK PDF

Czy wiecie, który dokładnie fragment terytorium PL został przekazany Słowacji?

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 12-02-2010 15:14 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Na mapce okolicy Wojkowej zaznaczyłem obszar, w którym granica opuszcza grzbiet.
Jak pamiętam z terenu są to rozległe płaskie łąki. Granica prowadzi w tym miejscu nieco poniżej bardzo spłaszczonego i niewyraźnego w tym miejscu grzbietu wzdłuż skraju lasu, pozostawiając rzeczone łąki po stronie Słowackiej.
Obrazek

wg. porozumienia od słupka 278/8 do słupka 281/3.
Czyli to powinien być ten obszar, tylko ciut większy niż zaznaczony - po linii grzbietu, której z mapy nie jestem w stanie dokładnie określić

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 01-12-2010 02:18 
Offline

Rejestracja: 03-11-2005 00:59
Posty: 548
Lokalizacja: STOLICA małopolski ;-)
Ale cudeńko, nawet nie wiedziałem, że pod budowę zbiornika wyrównawczego (Sromowce Wyżne) zmieniono granicę Polski. No bardzo ładne, a jakbyś jeszcze raz załączył ten obrazek ze zmianą drogi HM, to w ogóle byłoby git. Jeśli chodzi o zmiany na Spiszu, to podejrzewam, że wychapaliśmy od CSSR działkę, którą obecnie mianuje się jako 4127/2, a także 4127/6 oraz może jeszcze kilka tych mniejszych "przydunajcowych". Jakby ktoś miał mapkę Pienin sprzed 1975, to z chęcią zerknę.

A co mi się w tym akcie prawnym przytoczonym przez HM podoba najbardziej, to Art. 4!!! Sądzę, że Słowacy spokojnie mogą się nań powoływać, np. przy okazji ograniczeń inwestycyjnych związanych z domykaniem uszczuplonych przez ZZW korytarzy ekologicznych, strat w rybostanie itp.


Na górę
Post: 03-04-2015 11:05 
Offline

Rejestracja: 19-12-2012 13:42
Posty: 1
Sprawdziłam trochę informacji. W sumie przykra sytuacja, Kolega, który nas na kursie szkolił i tak sugestywnie opowiadał o swoim udziale w operacji okazał się kłamcą. Nie był Łemkiem, nie był przymusowo wcielony do Armii Czerwonej, nie był w ogóle w Armii Czerwonej ani nie brał udziału w operacji. Nie oznacza to, że Łemkowie nie byli żołnierzami Armii Czerwonej, wstępowali jednak dobrowolnie. Związane to było z działalnością Włościańsko-Robotniczego Komitetu Łemkowszczyzny.Na razie forumowy Kolega z tego co wiem prowadzi badania. Aby zorientować się w temacie

_________________
http://www.test-king.com/vendor-ITIL.htm
http://www.test-king.com/cert-CompTIA-A-plus.htm


Na górę
Post: 03-04-2015 11:24 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
Rysiek pisze:
Jakby ktoś miał mapkę Pienin sprzed 1975, to z chęcią zerknę.

Mam mapę "Tatry i Pieniny" 1957 i "Pieniński PN" 1959...zainteresowanyś zerkaniem?


Na górę
Post: 03-04-2015 12:44 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
czerwony - nowa granica.

Obrazek

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl