Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 20:07

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 12 13 Następna
Autor Wiadomość
Post: 12-03-2011 14:28 
Offline

Rejestracja: 12-03-2011 13:56
Posty: 11
kabir pisze:
Poza tym wierzę Ci, że była byś szczęśliwa. Bo bardzo Ci zależy na jak największym rozgłosie wokół własnej osoby. Nieważne, czy mówią dobrze czy źle, ważne, że o Tobie mówią.
:)

Tu to przesadziłeś. Lucyna szczęśliwa bo ksiądz skierował przeciwko niej pozew do sądu i będzie sławna, nie żartuj. Według mnie sprawa wygląda tak: ksiądz poczuł się urażony więc powinien złożyć przeciwko Lucynie pozew do sądu, oczywiście na drodze cywilnej. Policji nic do tego, nie za to jej płaca żeby przesłuchiwała osoby które kogoś obraziły. Ksiądz z Lucyna spotykają się w sądzie, który decyduje czy ktoś kogoś obraził i ewentualnie co dalej. Oczywiście najwygodniej zrobić tak żeby obrazę podpiąć pod burzenie samowoli budowlanej a wtedy za państwowe pieniądze prokuratura i policja zajmie się tematem.

Lucyno nie ma za co dziękować, to obowiązek każdego przyzwoitego człowieka a ja chcę się za takiego uważać. Od czasu gdy stałem się dorosłym i samodzielnie myślącym człowiekiem zawsze pamiętam o tym:
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem komunistą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem związkowcem.
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem Żydem.
Kiedy przyszli po katolików, nie protestowałem. Nie byłem katolikiem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.


Pastor Martin Niemöller, 1942, Dachau.


Na górę
Post: 12-03-2011 14:36 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Adasko80 pisze:
Coś mi się wydaje, że ten cały kabaret z przesłuchiwaniem to tylko po to żeby Lucynę przestraszyć.

A mi się wydaje, że nie. Takie "straszenie" byłoby niedopuszczalnym, bezprawnym działaniem policji. A tu po prostu popełniono występek, ktoś to zgłosił i policja dokonuje rutynowych czynności wyjaśniających na zlecenie prokuratury. Wszak Lucyna sama mówiła, że policjant ją przesłuchujący nie wiedział, w jakiej sprawie ją przesłuchuje (co dla mnie jest dziwne, jak zwykle Lucyna coś pewnie przekręciła), miał rzekomo przygotowany (przez kogo?) zestaw pytań. Normalka, Adasku80, naruszono prawo i sprawa się toczy. Wolność wypowiedzi wolnością wypowiedzi, ale nie można nawoływać do przestępstwa. A to miało miejsce, bezdyskusyjnie, i stosunek do UPA jest tylko motywem (pisałem o tym parę postów temu).
Natomiast z kulturą Lucyny to mógłbym Ci parę cytatów zapodać, nawet podawałem na tym forum, ale wykasowali. Zarówno z kulturą, jak i z wiedzą Lucyny bywa zatem różnie, najczęściej doły.
Co do Twojego następnego postu - a mi się wydaje, a nawet jestem pewny, że tak. To sprawa osobowości.
Natomiast z księdzem-kapelanem sprawy nie ma (jeszcze :lol: ). Lucyna rzuca bezpodstawne oskarżenia o łamanie przez owego księdza prawa, a nie jest w stanie wskazać złamanego przepisu. No bo takiego po prostu nie ma.


Na górę
Post: 12-03-2011 14:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
A któż mówi o zastraszaniu przez policję. Raczej przez osoby, którym nie na rękę jest nagłaszanie pewnych przedsięwzięć np. budowy nielegalnego pomnika gloryfikującego UPA.
Gdyby nie fora internetowe to tą sprawą nikt by się nie zainteresował.


Na górę
Post: 12-03-2011 15:03 
Offline

Rejestracja: 12-03-2011 13:56
Posty: 11
kabir pisze:
Wolność wypowiedzi wolnością wypowiedzi, ale nie można nawoływać do przestępstwa. A to miało miejsce, bezdyskusyjnie, i stosunek do UPA jest tylko motywem (pisałem o tym parę postów temu).

Po pierwsze, jeżeli nawet Lucyna nawoływała do zburzenia samowoli budowlanej to chyba nie jest jeszcze przestępstwo, a co najwyżej wykroczenie.
Po drugie, wyobraź sobie że ja bez zgody wybudowałem stajnię dla baranów i Ty na forum nawołujesz by stajnię (samowolę budowlaną) zburzyć. Ja w związku z tym składam na Ciebie doniesienia do prokuratury. Jak myślisz, wszczęto by postępowanie i przesłuchiwano Cię na policji?

Co do przesłuchanie Lucyny to obstawiam za prymitywnym podpięciem obrazy pod sprawę burzenia samowoli budowlanej.


Na górę
Post: 12-03-2011 15:26 
Offline

Rejestracja: 12-03-2011 13:56
Posty: 11
Lucyna pisze:
Podałam liczbę 2000 osób. Na razie staram się odzyskać książkę, jeżeli nie uda mi się to od nowa ją kupię. Cytat pojawi się na forum historyków.

Tak przy okazji, żeby zamknąć temat, w podanym artykule Zapałowski nic nie pisze o zamordowaniu 2000 żołnierzy.
W ogóle nic nie pisze o okresie z przed 1944 r.


Na górę
Post: 12-03-2011 15:28 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Cytuj:
Po pierwsze, jeżeli nawet Lucyna nawoływała do zburzenia samowoli budowlanej to chyba nie jest jeszcze przestępstwo, a co najwyżej wykroczenie.
Po drugie, wyobraź sobie że ja bez zgody wybudowałem stajnię dla baranów i Ty na forum nawołujesz by stajnię (samowolę budowlaną) zburzyć. Ja w związku z tym składam na Ciebie doniesienia do prokuratury. Jak myślisz, wszczęto by postępowanie i przesłuchiwano Cię na policji?

Akurat jest to przestępstwo, nie wykroczenie, ale właśnie przestępstwo - nie zbrodnia oczywiście, ale występek. Przecież Lucyna sama przytoczyła odpowiedni artykuł Kodeksu Karnego (nie Kodeksu Wykroczeń). Również pomówienie księdza podpada pod KK, art. 212 bodajże, ścigane z oskarżenia prywatnego. Na dokładkę ów ksiądz jest oficerem-kapelanem, czyli w grę wchodzi pomówienie funkcjonariusza publicznego, a to już nie przelewki - tu może wkroczyć prokurator z oskarżeniem publicznym. Lucyna po prostu nie może przestać mleć ozorkiem, i brnie w ślepą uliczkę.
Ale jak zauważył Humanitas - dyskusja faktycznie stała się niemerytoryczna, jałowa. I wysoce prawdopodobne jest, że to wszystko konfabulacja Lucyny, właśnie coby szumu koło siebie narobić. Przynajmniej w virtualu :lol:


Na górę
Post: 12-03-2011 15:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Adasko80 pisze:
Lucyna pisze:
Podałam liczbę 2000 osób. Na razie staram się odzyskać książkę, jeżeli nie uda mi się to od nowa ją kupię. Cytat pojawi się na forum historyków.

Tak przy okazji, żeby zamknąć temat, w podanym artykule Zapałowski nic nie pisze o zamordowaniu 2000 żołnierzy.
W ogóle nic nie pisze o okresie z przed 1944 r.

To mnie zaskoczyłeś. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Na pewno to gdzieś czytałam, muszę przewertować książki.


Na górę
Post: 12-03-2011 16:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
@ kabir licz się ze słowami.


Na górę
Post: 12-03-2011 17:51 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Bardzo jestem ciekawy, co ksiądz, będący oficerem WP (w służbie czynnej czy w rezerwie?) może ewentualnie zarzucić Lucynie? To, że zdradziła, że dokonywał posługi religijnej na samowolce budowlanej? Oczywiście, jestem przekonany, że ów ksiądz-kapelan miał stosowną zgodę swoich przełożonych na dokonywanie posług religijnych na samowolkach budowlanych...

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.

Cyprian Kamil Norwid


Na górę
Post: 12-03-2011 18:04 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Ojej, Beskidnik. Pomówienie o złamanie prawa. Pytam się bezskutecznie - jakiego prawa? Jakie przepisy złamał ksiądz, uczestnicząc w poświęceniu pomnika? Znasz się coś na tym, mógłbyś mi podać jakikolwiek złamany przez księdza przepis?


Na górę
Post: 12-03-2011 18:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Kabir najdziwniejsze w tej Twojej argumentacji jest to, że przyjmujesz moje słowa. Sprawcy byli nieznani, najprawdopodobniej przyjechali z Kanady, to wynik śledztwa. Skąd więc wśród nich ksiądz, którego znam, którego znasz. Nie negujesz jak masz w swoim zwyczaju mojej prawdomówności, bo wiesz kto brał udział w owym upamiętnieniu. Brałeś udział w tej samej dyskusji, widziałeś zdjęcia, rozpoznałeś ludzi. I tu nasuwa się pytanie. Jak to jest możliwe, że internauci wiedzą kto brał udział w tym przedsięwzięciu, a polska prokuratura, która nadzorowała policyjne śledztwo tego nie wie.


Na górę
Post: 12-03-2011 19:33 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Lucyna & Beskidnik, bez ściemy please, bez rozmydlania istoty :twisted:
A więc przypomnę Ci, Lucynko, co napisałaś:
Cytuj:
Jeden z nich jest kapelanem i z tego co wiem oficerem polskim. I to jest moim zdaniem skandal. To że oficer łamie prawo i gloryfikuje zbrodniarzy.

Proszę o podanie naruszonych/złamanych przez oficera przepisów prawa. Czy macie świadomość, że bezpodstawne pisanie, że ktoś łamie prawo jest właśnie pomówieniem?


Na górę
Post: 12-03-2011 19:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Hmm, nie było złamania prawa, a mimo to policja pod nadzorem prokuratury prowadziła śledztwo w sprawie. Jeżeli jesteś ciekaw na jakiej podstawie prawnej to po prostu sprawdź to.
I nie baw się tu w prokuratora i nie przesłuchuj mnie.


Na górę
Post: 12-03-2011 22:08 
Offline

Rejestracja: 11-02-2011 17:59
Posty: 80
kabir pisze:
Adasiu, takie, że UPA nie została uznana za organizację zbrodniczą. Chodzi o wyroki sądowe, orzeczenia trybunałów, itp., pisałem o tym kiedyś na forum. Owszem, była organizacją, która dopuściła się zbrodni, ale nie organizacją zbrodniczą, czy przestępczą. Organizacji, formacji które dopuściły się zbrodni było wiele, w tym polskich. Ale nikt ich nie nazywa "organizacjami zbrodniczymi". A skoro ktoś używa takich sformułowań w połączeniu z nawoływaniem do łamania prawa (czyli w przypadku Lucyny do samowolnego niszczenia pomników) to nie powinien być zdziwiony, że go "organa" przepytują.
Pomnik nielegalny był, pisałem przecież - samowolka budowlana. W takim przypadku prawo przewiduje interwencję nadzoru budowlanego. I albo się samowolkę rozbiera, albo legalizuje za słoną opłatą. Tyle.

Tak sobie czytam ...i czytam... i czegoś tu zaczynam nie rozumieć...
UPA popełniła wiele tysięcy zbrodni i nie jest organizacją zbrodniczą...
NKWD wymordowała wiele tysięcy ludzi /choćby tylko samych internowanych oficerów polskich/ i nie jest organizacją zbrodniczą...Doprowadziła do śmieci głodowej wiele milionów rodaków "kabira", ale przecież żaden trybunał nie orzekł, że to była zbrodnia...
Gdyby "kabir" zabił tylko jednego człowieka - byłby zbrodniarzem...
Gdyby Lucyna wybudowała coś nielegalnie , a ja apelowałbym do władz o zburzenie tego - byłbym podejrzany o...


Na górę
Post: 12-03-2011 22:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Moderatorem nie jestem, ale też czytam i:
"Operacja "Wisła"- konieczność czy zbrodnia?"
Taki tytuł wątku, tematu zdaje się, co nie :?: ... a nie:
"Operacja "Chryszczata" - Pomnik? Nagrobek? Upamiętnienie? Gloryfikacja UPA? - konieczność czy zbrodnia? samowolka/demolka, czyli o przypadkach Lucyny słów wiele"...

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 12 13 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl