Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 27-04-2024 07:29

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1013 Następna
Autor Wiadomość
Post: 11-03-2011 12:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
To co wyrabiają członkowie związku Ukraińców w Polsce czy innych organizacji ukraińskich przechodzi wszelkie wyobrażenie.
Link do http://bieszczadzkieforum.pl/post8272.html#p8272
lucyna napisał(a):Zawsze wiedziałam, że moja pisanina na forum kiedyś źle się dla mnie skończy. Po zamieszczeniu pierwszego posta w tym wątku nieźle oberwało mi się, a teraz prokuraturą straszą.

Moim zdaniem ten pomnik powinien być rozebrany w świetle prawa. Nie zdewastowany przez nieznanych sprawców lecz przez znidszczony decyzją odpowiednich organów. To nie było upamiętnienie ludzi, członków UPA , to nie były krzyże nagrobne ale próba gloryfikacji zbrodniczej organizacji. Został postawiony bezprawnie, powiem wprost to była kpina z polskiego prawa. W internecie pokazały się zdjęcia zrobione w czasie stawiania pomnika, zwykła baba bieszczadzka rozpoznała kilka osób, w tym duchownych. Polskie organa stojące na straży prawa miały z tym problemy. Dziwne. Nawet we Lwowie próbowano dyskutować w gronie osób odpowiedzialnych za dobre stosunki pomiędzy Ukrainą i Polską o legalizacji owego przedsięwzięcia. Robili to przedstawiciele prezydentów obu narodów.
Teraz pomnika nie ma, już zaczynają organizacje nacjonalistyczne podnosić larum iż dzieje się im krzywda. Nie dość, że są utrzymywani także z moich podatków to moim zdaniem działają na szkodę państwa polskiego. Aby nie było iż jestem polską nacjonalistką, znam historię i w moich żyłach płynie także rusińska krew.



Wróciłam z przesłuchania na policji w Lesku. Art. 255. § 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Podstawą mego wezwania, na razie jako świadka był jeden z wpisów na tym forum i moja działalność w wątkach historycznych na innych forach.
Jestem wstrząśnięta. Pytano mnie o : mają działaność forumową, jakie mam niki na forach, o wpis na forum
"Informacja z ostatniej chwili.
Przed sekundą skończyłam rozmawiać z Kolegą z forum info. Pomnik został zniszczony przez nieznanych sprawców. Najprawdopodobniej byli to jacyś wandale: str. 1 tego wątku
, czy jest mój, z kim rozmawiałam telefonicznie na temat pomnika, czy brałam udział w jego zniszczeniu, czy znam osoby, które dopuściły się jego zniszczenia, czy wzięłałbym udział w jego niszczeniu, rozmowa dotyczyła także mojej działalności forumowej i tego, że śmiem określić ten pomnik jako gloryfikację UPA i że określam UPA jako zbrodniarzy, którzy dopuścili się ludobójstwa.
Muszę to przemyśleć.

Mój post wrzucam tu, bo cała sprawa wypływa z tego co piszę o UPA na forach, takze na tym w tym wątku.


Na górę
Post: 11-03-2011 13:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Sprawę pewnie zgłosili ci z Landsmannschaft Vandalen :wink:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 11-03-2011 13:21 
Offline

Rejestracja: 12-05-2009 21:13
Posty: 138
Lokalizacja: Beskid Niski
Nie śmiałabym się tak bardzo...
Jeśli policja weźmie się za fora internetowe, to i u nas może znaleźć jakiś paragraf.
Uważajcie moderatorzy :wink:

_________________
Znajdź dom w Beskidzie
http://www.beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego:
http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
Post: 11-03-2011 13:33 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
Lucyna pisze:
Wróciłam z przesłuchania na policji w Lesku. Art. 255. § 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Płaćcie podatki to Was urząd skarbowy i policja nie ruszy! :lol:


Na górę
Post: 11-03-2011 13:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
jarek surowiczny pisze:
Sprawę pewnie zgłosili ci z Landsmannschaft Vandalen :wink:

Aj tam, aj tam.
To raczej ci co to odkryli: za moją stodołą młot pneumatyczny i wiązkę granatów, w biblioteczce książki Prusa (wprawdzie to była "Lalka" ale niewątpliwie napisał ja Prus) i podsłuchali jak mój pies Kretyn w rozmowie z kociarnią nawoływał do waśni na tle narodowościowym.


Na górę
Post: 11-03-2011 19:03 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Pirx pisze:
Nie śmiałabym się tak bardzo...
Jeśli policja weźmie się za fora internetowe, to i u nas może znaleźć jakiś paragraf.
Uważajcie moderatorzy :wink:

Ja też tak bardzo bym się nie śmiał .....
Można, można znaleźć i u nas jakieś paragrafy chyba. Szczególnie te, dotyczące oszczerstw i pomówień.
Ale raczej nie dotyczy to moderatorów ....


Na górę
Post: 11-03-2011 19:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Moim zdaniem jest to zamach na wolność wypowiedzi, które gwarantuje mi konstytucja.


Na górę
Post: 11-03-2011 19:14 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
No taak, wolność słowa ... Ale słowo ma swoją wagę. Np dzisiaj napisałaś "próba gloryfikacji zbrodniczej organizacji". Nie dość, że kłamiesz, bo żadnej "gloryfikacji" tam nie było, to na dokładkę wbrew polskiemu i międzynarodowemu prawu zakwalifikowałaś UPA jako "zbrodniczą organizację". Jesteś sędzią, wydajesz wyroki? Bo niektóre Twoje słowa mają znaczenie prawne, nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę. A potem się dziwisz, że Cię wzywają ....


Na górę
Post: 11-03-2011 21:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
kabir pisze:
No taak, wolność słowa ... Ale słowo ma swoją wagę. Np dzisiaj napisałaś "próba gloryfikacji zbrodniczej organizacji". Nie dość, że kłamiesz, bo żadnej "gloryfikacji" tam nie było, to na dokładkę wbrew polskiemu i międzynarodowemu prawu zakwalifikowałaś UPA jako "zbrodniczą organizację". Jesteś sędzią, wydajesz wyroki? Bo niektóre Twoje słowa mają znaczenie prawne, nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę. A potem się dziwisz, że Cię wzywają ....

Historii nie zafałszujecie, nie wiem jakbyście się starali. A czymże była UPA jak nie organizacją odpowiedzialną za ludobójstwo. Nie organizacja zbrodnicza, być może to i prawda. W sumie odpowiadają za śmieć około 100 000 Polaków często zamordowanych w przeokrutny sposób. Wyrwanie płodów z brzuchów matek, wdziewanie dzieci na sztachety, palenie żywcem ludzi, mordowanie za pomocą pił i motyk, to nie zbrodnia to zwyrodniała zbrodnia. Cześć i chwała UPA, postawcie im więcej pomników.


Na górę
Post: 11-03-2011 21:17 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Ja nie stawiam pomników UPA. Poza tym "nas" jest jeden - kabir :lol:
No ale może byś się jakoś wytłumaczyła z kłamstwa w swoim dzisiejszym poście ("gloryfikacja")? Dlaczego rozpowszechniasz fałszywe informacje?


Na górę
Post: 11-03-2011 21:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
kabir pisze:
Ja nie stawiam pomników UPA. Poza tym "nas" jest jeden - kabir :lol:
No ale może byś się jakoś wytłumaczyła z kłamstwa w swoim dzisiejszym poście ("gloryfikacja")? Dlaczego rozpowszechniasz fałszywe informacje?


A czemuż to służy stawianie pomnika jak nie gloryfikacji?
Nie przyjmuję tłumaczenia, że chciano upamiętnić ludzi, którzy tam zginęli. To nie był krzyż ani monument postawiony na grobie. I jeszcze jedno dziwi mnie. To był nielegalnie postawiony pomnik, toczyło się śledztwo, oczywiście sprawców nie wykryto. Male ale w internecie były zdjęcia z jego postawienia, bez problemu jestem w stanie rozpoznać kilka osób biorących w tym udział, w tym duchownych. Jeden z nich jest kapelanem i z tego co wiem oficerem polskim. I to jest moim zdaniem skandal. To że oficer łamie prawo i gloryfikuje zbrodniarzy.


Na górę
Post: 11-03-2011 21:41 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Lucyna pisze:
. Jeden z nich jest kapelanem i z tego co wiem oficerem polskim. I to jest moim zdaniem skandal. To że oficer łamie prawo i gloryfikuje zbrodniarzy.

Polegli na Chryszczatej w obronie szpitala byli zbrodniarzami? Coś Ci się pomyliło. Nie jesteś w stanie tego udokumentować, udowodnić, zatem jest to pomówienie, oszczerstwo wobec poległych. Kapelan złamał prawo? Nie wiesz, co mówisz. Albo wrażenia z komisariatu odebrały Ci zdolność myślenia, albo ponownie rzucasz oszczerstwami.
Lucyna pisze:
Nie przyjmuję tłumaczenia, że chciano upamiętnić ludzi, którzy tam zginęli.

A to, że czegoś nie przyjmujesz, to nikogo nie obchodzi, a już najmniej policję :lol:


Ostatnio zmieniony 11-03-2011 21:45 przez kabir, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 11-03-2011 21:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
kabir pisze:
Lucyna pisze:
. Jeden z nich jest kapelanem i z tego co wiem oficerem polskim. I to jest moim zdaniem skandal. To że oficer łamie prawo i gloryfikuje zbrodniarzy.

Polegli na Chryszczatej w obronie szpitala byli zbrodniarzami? Coś Ci się pomyliło. Nie jesteś w stanie tego udokumentować, udowodnić, zatem jest to pomówienie, oszczerstwo wobec poległych. Kapelan złamał prawo? Nie wiesz, co mówisz. Albo wrażenia z komisariatu odebrały Ci zdolność myślenia, albo ponownie rzucasz oszczerstwami.


Aha, to postawienie tego pomnika było zgodne z prawem? Coraz ciekawiej to wygląda.


Na górę
Post: 11-03-2011 21:54 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Nie, nie było zgodne z prawem, to była samowolka budowlana. Ale od rozwiązania sprawy to są odpowiednie organy, m. in. nadzoru budowlanego, A nie "gorące bieszczadzkie młotki". Jak sama napisałaś, trwały rozmowy w sprawie legalizacji pomnika, w tym ustalenia dotyczące jego formy. Wiązało się to z wysokimi kosztami, ale do polubownego, zgodnego z prawem rozwiązania nie doszło, bo "wandale" uprzedzili. No ale nie przejmuj się. Jeżeli nie brałaś udziału w nawoływaniu i nie brałaś udziału w rozwaleniu pomnika - to możesz spać spokojnie :smile:


Na górę
Post: 11-03-2011 22:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Nie, będę nawoływać do rozwalenia następnego o ile powstanie nielegalnie i nie będzie stał na ludzkim grobie. Po następnych przesłuchaniach być może i wezmę udział w niszczeniu. To na razie jest Polska a nie Zakierzoński Kraj.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1013 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl