Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 23:40

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 513 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07-01-2009 06:56 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Prosisz - masz! :D http://pl.youtube.com/watch?v=8suALYXoSos

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.

Cyprian Kamil Norwid


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-01-2009 11:23 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
a tak pomijając fakt krainy w jakiej znajduje się owy pomnik to zdaniem szanownych forumowiczów powinien zostać czy powinien zniknąć ??

Ja jestem za tym aby jednak nie upamiętniać UPA w Polsce pomnikami .

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-01-2009 12:49 
Offline

Rejestracja: 27-04-2007 14:43
Posty: 16
Lokalizacja: gmina Dukla
Nie mam nic przeciwko, walczyli w obronie szpitala, zginęli, jeżeli jest ktoś kto uważa, że powinni mieć pomnik to niech stoi. Nie ważne jest dla mnie jaki znaczek nosili na czapce, poświęcili życie w obronie innych i swoich ideałów.


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-01-2009 13:48 
Offline

Rejestracja: 01-03-2006 18:51
Posty: 60
Lokalizacja: Tarnów
Pomnik powinien zniknąć


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-01-2009 21:18 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
Dyskusja w temacie pomnika od dłuższego czasu toczy się tu:

http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=4733


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-01-2009 21:45 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Jakiś porządek powinien być.
Postawiłem sobie kiedyś garaż-blaszak w ogródku. Bez zezwolenia ;)
Życzliwy sąsiad doniósł do nadzoru budowlanego i musiałem rozebrać.

Z punktu widzenia prawa budowlanego jednak różnica jest.
Pomnik można by zaliczyć do architektury ogrodowej.
A na architekturę ogrodową nie trzeba mieć pozwolenia ani dokonywać zgłoszenia.

Problem polega tylko na tym, że postawiono pomnik bez wiedzy i zgody właściciela terenu.

_________________
Znajdź dom w Beskidzie: http://beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego: http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-01-2009 22:38 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
markos36 napisał:
Cytuj:
Nie mam nic przeciwko, walczyli w obronie szpitala, zginęli, jeżeli jest ktoś kto uważa, że powinni mieć pomnik to niech stoi. Nie ważne jest dla mnie jaki znaczek nosili na czapce, poświęcili życie w obronie innych i swoich ideałów.

To pomnik dla uczczenia żołnierzy SS z oddziałów "Trupich główek" gdzie proponujesz postawić?

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.



Cyprian Kamil Norwid


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-01-2009 09:56 
Offline

Rejestracja: 27-04-2007 14:43
Posty: 16
Lokalizacja: gmina Dukla
Grigorij napisał
Pomnik powinien zniknąć
Nie można polemizować z tak stanowczym zdaniem,tak uważasz i ja to szanuję(chociaż mam inne zdanie).

Marek Widurek
Jakiś porządek powinien być.
Postawiłem sobie kiedyś garaż-blaszak w ogródku. Bez zezwolenia Wink
Życzliwy sąsiad doniósł do nadzoru budowlanego i musiałem rozebrać.

Marku zgadzam się, prawo powinno obowiązywać wszystkich i wszędzie.Myślę jednak,że fundatorzy pomnika UPA mieli doskonałych nauczycieli (wiata i droga na Cergowej na terenie rezerwatu) jak myślisz Marku czyja samowolka zniknie a czyja pozostanie jako pośmiewisko z prawa?
Beskidnik napisał

To pomnik dla uczczenia żołnierzy SS z oddziałów "Trupich główek" gdzie proponujesz postawić?

Jeżeli nie potrafisz zauważyć różnicy pomiędzy obroną szpitala a mordowaniem bezbronnych w obozach koncentracyjnych to nie mam z Tobą o czym rozmawiać. Przypomina mi się stare powiedzenie jak brakuje rozsądnych argumentów"a u was w ameryce to murzynów biją"
Pozdrawiam wszystkich!


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-01-2009 13:22 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Wiesz chłopcze, gdybyś znał historię - choćby tak mało jak ja - to byś może wiedział, że Niemcy (m.in. jednostki SS) mordowały dla uzyskania "przestrzeni życiowej" (lebensraum) a UPA w ramach "depolonizacji". Dla mnie - różnica między jednymi a drugimi polega tylko na różnych możliwościach technicznych-finansowych.

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.



Cyprian Kamil Norwid


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-01-2009 17:23 
Offline

Rejestracja: 27-04-2007 14:43
Posty: 16
Lokalizacja: gmina Dukla
Beskidnik,małe sprostowanie" chłopcy" to kiedyś u szewca gwoździe w zębach prostowali i jako znawca historii( jak twierdzisz) powinieneś wiedzieć.Możemy mieć różne zdania ale zachowajmy zasady kulturalnej rozmowy.Doskonale wpisujesz się katolicko-prawicowe pojęcie historii, spróbuj dostrzec co polaków i ukraińców przez wieki łączyło a nie tylko ile i jakie krzywdy nam wyrządzono (na marginesie ukaińcy też dostali za swoje w przeszłości od polaków)Popatrz na to z odrobiną wyrozumiałości ,nie tylko nienawiści i jątrzenia w nieskończoność ran z przeszłości, nikomu i niczemu to nie służy.Więcej pozytywnego myslenia a nie będziesz tak zgorzkniałym :) Pozdrawiam!


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-01-2009 19:46 
Offline

Rejestracja: 01-03-2006 18:51
Posty: 60
Lokalizacja: Tarnów
Markos36 bierz pod uwagę,że w tymże szpitalu hospitalizowano zwyrodnialców spod znaku tryzuba i podobni zwyrodnialcy go bronili. Czy im należą się pomniki?


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-01-2009 20:19 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Grigorij
To był szpital kurenia "Rena", tam leżeli i bronili go ludzie, którzy poszli do lasu, żeby bronić swoich bliskich i współziomków przed wysiedleniami. Głownie Łemkowie i Bojkowie. Nie dość, że w zdecydowanej większości nieświadomi ideologii OUN, to jak wynika z raportów z pracy wychowawców politycznych - nieświadomi nawet ukraińskiej tożsamości narodowej.

Podejrzewam, że każdy z nich jest dla Ciebie anonimowy, mówiąc o zwyrodnialcach, dobrze by było, żebyś mówił o kimś konkretnym.

Pomijając całe niepotrzebne gadanie o SS, zwyrodnialcach itd. uważam, że każdemu należy sie pomnik i godny pochówek.

A w tym konkretnym temacie, gdyby pomnik stał zgodnie z prawem i przepisami, nie było by tematu. Jeżeli nie stoi - sprawa jest jasna.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-01-2009 20:38 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
HM - każdemu się należy pomnik? Czy, jeżeli w Gorlicach wpadnie ktoś na pomysł budowy pomnik rotmistrza Dietricha to też poprzesz te inicjatywę?

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.



Cyprian Kamil Norwid


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-01-2009 21:10 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Pisze o pomniku, jako o nagrobku. Rotmistrzowi Dietrichowi jak najbardziej należy sie nagrobek (zresztą mniemam, że takowy ma).

BTW. Dla mnie jest różnica między konkretnym, człowiekiem, któremu można przypisać konkretne czyny, a grupą anonimowych chłopaków, o których nie możemy powiedzieć w zasadzie nic.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-01-2009 21:17 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
To Dietrich zginął i jest pochowany na terenie Gorlic :shock: ? Nie kituj ! A jakby był nawet pochowany pod jakimś pomnikiem austro-węgierskim to co ? Napis trzeba by skuwać ? Pomnik burzyć ? A może poza tym, że był tępym żołdakiem i zbrodniarzem może także walecznie bronił np. Krakowa lub Limanowej przed Rosjanami ? Wiesz o nim wszystko ?

Ważne żeby wiedzieć co zrobił w Gorlicach - tak samo w przypadku historii UPA - wystarczy wiedzieć jakie były dzieje tej formacji a nie mścić się na grobach.

Poza tym mieszasz jak zwykle wszystko ze wszystkim a każdą okazję wykorzystujesz do jątrzenia waśni narodowych.

Wątek jest o tym czy Chryszczata leży w Beskidzie Niskim czy nie - tak więc moderatorze: POBUDKA !

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 513 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl