Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 23:13

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13-10-2013 11:54 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Kilka fotografii, dokumentujących poczynania budowlane w tej zapomnianej krainie, z czasów ostatnich i tych nie tak dawno minionych:

Obrazek
Powrót Zombie, czyli Mordownia Beskidzka w nowym wcieleniu. Wysowa.

Obrazek
Cóż mogło skłonić Gargamela do nawrócenia na Prawosławie? Perspektywa końca świata dwa tygodnie później? Bielanka (gdzie do niedawna wystarczała jedna cerkiew; nawiasem mówiąc, podobno zbrakło funduszy na dalsze opłacenie jubilera).

Obrazek
Obrazek
Ziszczone marzenia Gajowego Maruchy - wygodne, szerokie i przytulnie błotniste drogi w okolicach uchodzących dotąd za nadmiernie zalesione; apokaliptyczne błoto to wszak nieodłączny element krajobrazu ALP-ejskiego (Zbocza Cigelki i Wysoty; zryte do imentu przy pomocy funduszy unijnych, czyli za moje podatki).

Obrazek
Okolica po przygotowaniu artyleryjskim zarządzonym przez Marszałka Żukowa. Nie Wzgórza Seelow, ale Ropki/Liskowe[/img]

Obrazek
Myśleliście, że dom z bali musi być automatycznie ładny? No to zapraszam do Krempnej.

Obrazek
Taka Ameryka. A gdzie?

Obrazek
Ruiny monumentalnych obiektów sakralnych zapomnianej kultury przedkolumbijskiej u stóp Lackowej.

Obrazek
złego początki...
Obrazek
...no i już stoi; sprawnie się uwinęli- ledwie miesiąc minął. Klocek Polski w nowym wcieleniu. Technologia zaś 'kanadyjska'.

Tyle tego najnowszego.

Item, nieco obrazków z serii nostalgicznej:

Obrazek
Postument pod przyszły pomnik Wójta Dymitra Rydzanicza, Inicjatora Likwidacji Pola Namiotowego w Hucie Wysowskiej (z przyczyn docieczonych jedynie Wójtowym rozumem).

Do objęcia ochroną konserwatorską; naprawdę lubię tę architekturę:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ożenna

Wreszcie ten rodzaj nowej działalności budowlanej, który budzi mój głęboki podziw (niektórzy twierdzą, że mam na tym punkcie fioła):
Obrazek

Zatem do zobaczenia; póki ciemnych lasów nam coś tam zostało:
Obrazek
Obrazek


Na górę
Post: 14-10-2013 18:13 
Offline

Rejestracja: 20-10-2010 14:46
Posty: 60
Lokalizacja: Pogórze Karpackie, sercem zawsze B i BN
To boli...


Na górę
Post: 26-10-2013 09:36 
Offline

Rejestracja: 29-04-2013 21:34
Posty: 14
śpieszmy się "zwiedzać" Beskid Niski - tak szybko odchodzi
:cry:


Na górę
Post: 26-10-2013 17:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Dzięki za to ostatnie zdjęcie! Noo, odetchnąłem z ulgą. Nie zryćkają wszystkiego w tym Beskidzie zanim stąd odejdę. Taką oto pierońsko odkrywczą refleksję miałem po obejrzeniu ostatniego zdjęcia. Jakoś trza się pocieszać i znajdować zawsze te jasne strony :? . Ale kurna szkoda Beskidu. Inna sprawa, jak tu ktoś kiedyś słusznie napisał, gdyby nie było wysiedleń to Beskid by już dawno był zupełnie inny niż jeszcze jest. Teraz są wsiedlenia. I co poradzisz człeku? Nic, w kij sobie możesz dmuchnąć najwyżej.

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 21-01-2014 13:58 
Offline

Rejestracja: 21-12-2013 17:36
Posty: 5
Podoba mi się ten PGRowski blok chyba z Ożennej, nigdzie nie skalany ociepleniem ze styropianu, ale jakiś taki bez życia. Nigdzie nie suszy się pranie, żadnego chodnika ani drogi. Autor zdjęcia nie bał się jakiejś bury od miejscowych?


Na górę
Post: 22-01-2014 13:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2014 18:38
Posty: 22
Lokalizacja: Wrocław
krzepki16 pisze:
śpieszmy się "zwiedzać" Beskid Niski - tak szybko odchodzi
:cry:


Tak jak piszesz. Warto by się pośpieszyć. Właśnie w zamiarach mam cały lipiec poświęcić na BN w rejonie Uścia gorlickiego.

_________________
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.


Na górę
Post: 22-01-2014 14:00 
Offline

Rejestracja: 22-11-2009 20:33
Posty: 100
turpin pisze:
Ziszczone marzenia Gajowego Maruchy - wygodne, szerokie i przytulnie błotniste drogi w okolicach uchodzących dotąd za nadmiernie zalesione;
To drugie to raczej podbudowa. A szerokie bo pewnie będzie składnica i plac manewrowy.


Na górę
Post: 24-01-2014 23:46 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
maciek b. pisze:
turpin pisze:
Ziszczone marzenia Gajowego Maruchy - wygodne, szerokie i przytulnie błotniste drogi w okolicach uchodzących dotąd za nadmiernie zalesione;
To drugie to raczej podbudowa. A szerokie bo pewnie będzie składnica i plac manewrowy.


Mój Ojciec, inżynier budowlany, też tak twierdzi. Utwardzą, przybetonują, i będzie dużo ładniej, niż jest.

Tylko czemu na jednym z najwiekszych stanowisk salamandry plamistej na obszarze tzw. cywilizacji zachodnioeurpejskiej? (drugie równie duże jest w okolicach Poręby, tej nad Trzemeśnią - zapomniane górki prawie jak BN).

Obrazek


Na górę
Post: 25-01-2014 00:36 
Offline

Rejestracja: 22-11-2009 20:33
Posty: 100
Pewnie dlatego, że samochody wywozowe mają większą ładowność niż salamandry :wink:
Jednym z plusów będzie kolejna trasa rowerowa.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl