Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 14:22

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 14-07-2021 08:16 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Na mapie Compassu z 2020 nie widzę przebiegu szlaku Jaga-Kora? Już go nie ma?

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 14-07-2021 10:07 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
HM pisze:
Na mapie Compassu z 2020 nie widzę przebiegu szlaku Jaga-Kora? Już go nie ma?
?
Na papierowej nie ma? Na mapie ze strony Compassu Jaga-Kora jest (wyd.XVI. Kraków 2020 r.).
http://www.compass.home.pl/klient/!Skle ... index.html

A niezależnie od powyższego:
task pisze:
Fajnie było w tamtym rejonie bez JAGI- KORY. Teraz jest, jak jest.


Na górę
Post: 14-07-2021 13:50 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
http://www.compass.home.pl/klient/!Skle ... index.html

Tu nie ma. sądząc z 21 w linku, to rocznik bieżący.
Tym bardziej, że Jaga-Kora była wcześniej niż droga.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 14-07-2021 18:08 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
HM pisze:
http://www.compass.home.pl/klient/!Sklep/Zoomify/BesNiski_21_img/index.html

Tu nie ma. sądząc z 21 w linku, to rocznik bieżący.
Tym bardziej, że Jaga-Kora była wcześniej niż droga.

To jest wydanie 2021(stąd ja również byłem zaskoczony ) bo pojawił się np. zarys drogi S19 Via Carpatia. Nie zdążono nanieśc zmian koło Bartnego na GSB i koło Koniecznej (szlak niebieski przez cm. Nr46). Jest też połączenie szlaków rowerowych w pewnej miejscowości nad Wisłoką. Trasa rowerowa nad "Dniestrem" ;-)
Ciekawe takie porównywanie i sprawdzanie tego co planują dla turysty organizacje/samorządy z nową mapą. Może nowy wątek?

Sama trasa Jaga - Kora w terenie już mocno zużyte znakiem czasu oznaczenia(np. odcinek końcowy). Czy na początku trasy coś jeszcze można znaleźć? Wyznaczona w 2012 ale czy odnawiana ostatnio?
Nazwa przetrwała w nazwie imprezy biegowej.


Na górę
Post: 14-07-2021 20:37 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Jure pisze:
To jest wydanie 2021

Ciekawe takie porównywanie i sprawdzanie tego co planują dla turysty organizacje/samorządy z nową mapą. Może nowy wątek?

Sama trasa Jaga - Kora w terenie już mocno zużyte znakiem czasu oznaczenia(np. odcinek końcowy). Czy na początku trasy coś jeszcze można znaleźć? Wyznaczona w 2012 ale czy odnawiana ostatnio?
1. Zgadza się, to 2021 r. J-K znikła.

2. Pierwsze i oczywiste dla mnie spostrzeżenie, to brak współpracy między w/w przez Jure, a Compassem. Śp. Darek Zając już ponad 3 lata nie żyje. Darek współpracował z Compassem, chociaż, z tego co pisał, nie wszystkie Jego uwagi uwzględniano. Wiem, że jeszcze dwie osoby swoje uwagi wydawnictwu przedstawiały. Może coś napiszą? Compass z kimś konsultuje kolejne wydania? Z kim?
W legendzie mapy z 2021 r. widzimy
Konsultacja merytoryczna:
...Dariusz Zając, PTTK Krosno.

Darek w grobie się przewraca,
a PTTK Krosno? Konsultowało mapę? Chyba na forum przedstawiano zamieszanie ze szlakami koło Chatki w Zyndranowej. Nie będę to tematu wracał, ale...
Spostrzeżeń do bieżącej mapy sporo. Najbardziej mnie drażni ponowny brak pd.wch. rejonu BN. Na mapie z 2020 r. była "dokładka" trójkąta Pasika/Komańcza/Nowy Łupków. Na najnowszym wydaniu tego nie dołożono. Chyba, że link jest niekompletny.

3. Zużyte, niewidoczne znaki szlaków. Odnawianie? Temat stary i wciąż aktualny nie tylko w BN. Łatwo znaleźć/zdobyć finanse na jakąś inicjatywę, np. nowy szlak. Jednak utrzymanie tegoż, to "to nie my". Takie moje sugestie do przetargów (może zleceń): coś robisz (szlak) w pakiecie masz obowiązek utrzymania, odnawiania przez jakiś czas.


Na górę
Post: 15-07-2021 07:23 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
Cytuj:
a mapie z 2020 r. była "dokładka" trójkąta Pasika/Komańcza/Nowy Łupków.

"Kontynuacja mapy w ramce u góry" tak jak w wersji papierowej.
Zasięg mapy papierowej na cały BN jest niemożliwy (myślę o najnowszych regionalizacjach).
Konsultacje też zauważyłem śp. p. Darka Zająca (brak teraz takich rzeczowych informacji i ciekawostek) chyba nie aktualizowali tego opisu.


Na górę
Post: 15-07-2021 12:21 
Offline

Rejestracja: 02-05-2019 11:48
Posty: 2
Na mapie z 2021 zniknęła też żółta ścieżka spacerowa na Wołtuszowej, która w terenie jeszcze zimą istniała.


Na górę
Post: 24-07-2021 08:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
Nie widzę też szlaku zielonego prowadzącego z Jasiela na Haburskie i do połączenia ze słowackim zielonym na Kopriwnicy. A wyznakowało go PTTK Krosno już dwa lata temu.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl