Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-03-2024 09:13

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 514 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 18-01-2005 18:32 
ja widzialem z osiecznika ( okol. zawadki rymanowskiej )


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 19-01-2005 14:25 
uruloki pisze:
To z Rawki pierwsza klasa.

Też mi się podoba, szczególnie jak się je powiekszy, to widać wszystko jak na dłoni.
Zapomniałem dodać, że w prawym dolnym rogu pojawia się przycisk, za pomocą którego istnieje możliwość powiększenia zdjącia.

Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 19-01-2005 17:56 
Offline

Rejestracja: 21-12-2004 10:02
Posty: 69
Lokalizacja: Gorlice
Bardzo ładnie widać Tatry, podobno też jest na odwrót z Tatr widać Bieszczady a dokładniej z pod Kopy Królowej.
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł: Tatry z BN
Post: 20-01-2005 12:01 
Hej ja nie małem tyle szczęscia co inni ale widziałem Tatry z Czerteża koło Mochnaczki Niżnej, było to parę lat temu w lutym, mam parę zdjęć na których coś widać, ale niezbyt dobrze, za duża odległoś na zwykły aparat. Poza tym przez cztery lata codziennego jeżdżenia w pracy z Krosna do Jasła udało mi się zobaczyć dwa razy Tatry z górki w miejscowości Zimna Woda, o tym miejscu pewnie też pisał wcześniej Sławek.

Pozdrawiam Waldek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 20-01-2005 20:54 
Offline

Rejestracja: 20-09-2004 07:59
Posty: 36
Lokalizacja: wawka
Ja widziałam z dwóch miejsc - w lutym, bardzo ciepłą i słoneczna zimą. Powyżej cerkwi w Dubnem i o zachodzie słońca w Bielicznej - niesamowity widok!!!!
ma - dziab


Na górę
Post: 02-02-2005 15:59 
Przy odrobinie szczęścia (czytaj: przy dobrej widoczności :wink: ), zarówno Tatry, jak i bieszczadzkie połoniny można zobaczyć ze szczytu Baranie (z wyższej kulminacji, zwanej dawniej przez Łemków Spalenisko a przez Słowaków Nastavok). Latem są one jednak widoczne pod warunkiem wdrapania się na metalowe nogi przewróconej wieży widokowej, najwyżej jak się da (do czego broń Boże nie namawiam, grozi to skręceniem karku :wink: ). Jak jest zimą, nie wiem. I zupełnie nie rozumiem przeciwników wież widokowych - taka wieża na szczycie Baraniego to byłaby fajna rzecz (ale oczywiście stojąca, nie leżąca i prowokująca do kaskaderskich popisów wykonywanych przez żądnych podziwiania panoram turystów).


Na górę
   
 Tytuł: Tatry...
Post: 07-02-2005 01:33 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
A w niedzielę 6 lutego...Tatry było pięknie widać z górnej części Przysłupia...

Obrazek

Obrazek

a w drodze powrotnej...kilka kilometrów za Nowym Sączem pojawiły sie raz jeszcze

Obrazek

Bartek


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-02-2005 10:37 
Offline

Rejestracja: 21-12-2004 10:02
Posty: 69
Lokalizacja: Gorlice
Witam.
Od dwóch dni w Gorlicach w nocy temp. sapada do -25C. A w górach jest inwersja co sprzyja dalekim widokom i dla tego widać Tatry. Z Połonin od 3 dni rano widać tatry i ma to trwać do 10.02.
Pozdrawiam


Na górę
Post: 07-02-2005 11:49 
przy takich warunkach!

http://www.bieszczady.pl/portal/html/re ... rsja2005_1


Na górę
   
Post: 07-02-2005 12:16 
Na zdjęciach, które wczoraj zrobił S. Strzyżewski (portal Bieszczady, link poprzednio podany) widać wschodnią część polskich karpat. Jako ciekawostkę podaję link do zdjęcia (a właściwie dwóch zmontownych), które wykonałem 23.12.1996 roku z Wielkiego Rogacza w Sądeckim w kierunku zachodnim. Oprócz Pilska, widać tam również dalsze masywy, podejrzewam, że może to być Rycerzowa/Wielka Racza (czyli jakieś 110-120km). Na wschodzie , ponad pasmem Jaworzyny Krynickiej widać było wtedy skrawki chyba połonin (no bo czego innego, cały Beskid Niski jest przecież zasłonięty, zdjęcia niestety nie mam). Oprocz zdjeć z "Rogasia" zapodałem również kilka z innych miejsc, a z których również widziałem Tatry.

http://www.esp.com.pl/gorki

pozdrawiam i dzięki za tak wielki odzew :-))


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 16-02-2005 15:20 
Znalazłem nowe zdjęcia Tatr z Beskidu Niskiego. Prawdopodobnie zrobione z góry Wysokie (657 m) nad Żydowskim.
Oto linki:
http://www.magurskipn.pl/BIP/W/3.htm
http://www.magurskipn.pl/BIP/W/4.htm

Pozdr Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 21-03-2005 21:48 
Offline

Rejestracja: 21-12-2004 10:02
Posty: 69
Lokalizacja: Gorlice
Wybieram sie jutro na Jaworzyne Konieczańską sprawdzić czy jeszcze widać Tatry. Czy drzewa nie zarosły już całkiem widoku. Mam nadziej że rano będzie widać Tatry z BN bo warunki temu sprzyjają, teraz jest mrożno i pogodnie i taką pogode zapowiadają na rano.


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-03-2005 13:59 
Offline

Rejestracja: 21-12-2004 10:02
Posty: 69
Lokalizacja: Gorlice
Jak wczoraj wspomniałem wybrałem sie dziś na Jaworzyne Konieczańską zobaczyć Tatry. I niestety już nie widać Tatr drzewa zasłoniły cały widok na Jaworzynke, Kozie Żebro, Beskid Sądecki i Tatry.
Jadąc aukiem do Regetowa podjechałem zobaczyć czy z Przysłupia widać Tatry i prezentowały sie ładnie podświetlone przez wschodzące słońce.
Za pare lat drzewa całkiem zasłonią widok z Jaworzyny.


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-03-2005 21:30 
Offline

Rejestracja: 14-03-2005 21:31
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
W maju 2002 r. oglądałem panoramę Tatr podchodząc od cerkwi w Bielance w stronę Sołtysiej Góry.


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-04-2005 21:12 
Witam!
Nawiązując do informacji o widoczności Tatr z drogi nr 28 to łatwiej je oglądać jadąc z Krosna do Jasła. Wyjeżdzając z Szebni widać je prawie do zabudowań w Jaśle.
Pod poniższym linikem jest kika zdjęć zrobionych w okresie przełomu 2003 i 2004 roku z okolic Szebni.
http://www.staszek.net/galerie/tatry/tatry.html

asia


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 514 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl