Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-03-2024 07:01

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 514 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 06-12-2004 20:08 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Polecam link do bardzo ciekawych zdjęć z pleneru fotograficznego organizowanego przez Grupę CKF "Zdynia - Zima 2004"

http://www.ckf.pl/wydarzenia/3wystawa/wppz2004.html

Na jednym z kolejnych, świetnych zdjęć.... piękna panorama Tatr

Bartek


Na górę
 Tytuł: Tatry z BN
Post: 06-12-2004 20:59 
Sławek pisze:
Tatry widać również jadąc po drodze z Jasła w stronę Krosna. Dokładnie między Jasłem a Szebniami.
Oraz co dziwne w Jaśle z krzyżówki na Nowy Żmigród.

O tym, że po drodze z Jasła do Krosna to słyszałem, ale w Jaśle z krzyżówki na Nowy Żmigród, jeszcze nie. Czy chodzi tutaj o krzyżówkę tuż koło przejazdu kolejowego, czyli jadąc główną drogą (nr 28).

Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 27-12-2004 18:19 
Witam ponownie miłośników Tatr oglądanych spoza nich samych. Znalazłem w internecie zdjęcie z widokiem na Tatry z pogórza Ciężkowickiego, konkretnie spod Brzanki:
http://www.bajkinasze.republika.pl/brza ... image7.htm

Pozdr Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 27-12-2004 18:40 
Offline

Rejestracja: 21-12-2004 10:02
Posty: 69
Lokalizacja: Gorlice
Witam.
Ładnie widać Tatry z Libuszy a dokładniej z drogi na Wójtową, ze wzgórza Puski koło cmenatrza wojskowego. Ze słowackiej części BN najładniejszy widok jest z Busova.
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-12-2004 21:10 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
może troche OT: ja widziałem Tatry z Klękanej górki w Tuchowie i z Zabłedzy - nie wiem jak sie ten pagór nazywa, ale to zdaje sie najwyższy punkt tej wsi no i to chyba njdalszy punkt pogórza, z którego je widać. (panorama przednia) w okolicy podobno pieknie tez widać Tatry z Uniszowej i z polany ( nie pamietam nazwy) w grzbiecie Brzanka-Liwocz.
A wracając do Beskidu podobno jak Jaworzyna Konieczniańska nie była tak zarośnieta tez pieknie było widac Tatry.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł: tatry
Post: 28-12-2004 08:27 
Cytuj:
A wracając do Beskidu podobno jak Jaworzyna Konieczniańska nie była tak zarośnieta tez pieknie było widac Tatry.


Nie podobno tylko na pewno. Poza tym dalej widać, tyle że najlepiej wybrać się na oglądanie tej kupy kamieni :lol: w zimie.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 28-12-2004 10:45 
Kornut pisze:
Witam. Ze słowackiej części BN najładniejszy widok jest z Busova.


na Buszowie byłem porą letnią i z tego co pamiętam to widoczność ze szczytu była ograniczona, jedynie na północ (Wysowa, Blechnarka). Tatry widać pewno jesienia lub zimą, gdy nie ma liści. Chociaż pod szczytem (od strony Gaboltova) były chyba jakieś miejsca po wyrebie, z których widoczność mogła być lepsza, niestety w dniu mojej wycieczki był niemiłosierny upał i ledwie było widać sanatoria w Wysowej. Napisz Konrucie skąd dokładnie widziałeś Tatry.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 28-12-2004 16:45 
Offline

Rejestracja: 21-12-2004 10:02
Posty: 69
Lokalizacja: Gorlice
Witam.
Byłem na Busovie 2 razy i za każdym razem widziałem Tatry ale było to w marcu i maju widoczność była super. Tatry jedynie widać ze szlaku z Gobaltowa właśnie z tej przecinki pod szczytem jak są wychodnie skałek.
Drzewa nie zasłaniają widoku mozna zrobić ładne zdjecia, jak zeskanuje fotki to dam link ze zdjecia z Busova na Tatry.
Pozdrawiam


Na górę
Post: 03-01-2005 13:53 
Dzięki Wam znacznie poszerzyły się moje wiadomości na temat "tych" miejsc. Mogło by ich być znacznie więcej dzięki platformom widokowym (choć to sprawa dyskusyjna) lub za sprawą polanek, niekoniecznie szczytowych. Oglądałem kilka dni temu program, w którym mówiono, że hale w Beskidzie Sądeckim są dotowane, a właściwie ich utrzymanie, ze środków unijnych. Mieszkańcy BS mają robotę i pieniążki, a turyści trochę uciechy. Oczywiście w BN trzeba by dopiero "reaktywować" niektóre hale i polanki - myślicie, że to możliwe? W Magurskim Parku pewnie to niemożliwe, ale poza nim?

A druga sprawa z tej samej beczki - widzielście może Babią Górę z Beskidu Niskiego lub co gorsza z Bieszczadów (jeśli to w ogóle możliwe)? A może jeszcze jakiś dalszy obiekt?


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 03-01-2005 14:00 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
platformom widokowym mówimy nie!

aż mnie rece swirzbią jak coś takiego widze...,

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 03-01-2005 14:48 
A ja platformom widokowym mówię TAK !
Dlaczego tak sądzę ?
Otóż gdyby chciano w BN wykonać polany szczytowe czy widokowe na zboczach to do wycięcia byłyby znacznie połacie lasu. Choć mnie osobiście wycinka nie przeszkadza, to zdaję sobie sprawę że w dzisiejszych warunkach (Lasy Państwowe, MPN) jest ona praktycznie mżonką.
Jaki jest inny sposób "wydostania" się ponad drzewa ?
Ano właśnie platforma widokowa. W BN ubożuchnym w widoki ze szczytów wydaje mi się to sensownym rozwiązaniem.


Na górę
   
Post: 03-01-2005 19:56 
Rymek pisze:
Oglądałem kilka dni temu program, w którym mówiono, że hale w Beskidzie Sądeckim są dotowane, a właściwie ich utrzymanie, ze środków unijnych. Mieszkańcy BS mają robotę i pieniążki, a turyści trochę uciechy. Oczywiście w BN trzeba by dopiero "reaktywować" niektóre hale i polanki - myślicie, że to możliwe? W Magurskim Parku pewnie to niemożliwe, ale poza nim?

W Magurskim Parku też koszone są łąki, ale raczej nie dla widoków, a zapewne dla dużych ptaków drapieżników, aby mogły gdzieś polować. A do tego koszenia mają nawet niezły sprzęt, zakupiony z jakichś tam środków, ale nie pamiętam dokładnie z jakich, choć było wyrażnie na tym sprzęcie napisane.
Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 18-01-2005 16:12 
W 2001 roku w lutym około godz. 15.00 widziałem Tatry z miejscowości Lisia Góra 10 km przed Tarnowem (trasa na Warszawę).


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 18-01-2005 16:49 
Na innym forum o górach znalazłem jeszcze takie widoczki na Tatry. To na pewno nie Beskid Niski ani jego Pogórza, ale popatrzeć można:

1. Z Wielkiej Rawki: http://www.ii.uj.edu.pl/~pilsniak/zdjecia/120_2086.JPG

2. Z Połoniny Wetlińskiej: http://www.klub-karpacki.org/wycieczki/ ... 296_40.jpg

Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 18-01-2005 17:17 
To z Rawki pierwsza klasa.
Dzięki Darek za link.


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 514 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl