Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 18-04-2024 17:46

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13-03-2011 14:56 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Marzec a więc następna wędrówka - tym razem po bliskiej mi okolicy której - jak się okazało - nie znam. A przynajmniej nie pamiętam z młodych lat :-). Widząc codziennie podczas powrotów do domu ośnieżone pola Wołtuszowej i "Ruskich Pól" wybór nie mógł być inny :-)
Rano śnieg jeszcze był zmrożony, na polach pod Uhliskami minął mnie skuter śnieżny przygotowujący trasy pod biegówki - po jego starych śladach o wiele lżej się szło a śniegu - o czym miałem się później przekonać - na polach jeszcze dużo. Z Przymiarek dalekich widoków było brak więc ruszam zobaczyć krzyż którego oznaczenie wypatrzyłem na mapie a od niego na przełaj do cerkwi w Bałuciance. Później idąc na przełaj do Królika na przeciwległym zboczu zobaczyłem długi jar z zaciągniętymi zaspami więc już wiedziałem że wzdłuż niego będę się wspinał. Od Wisłoczka (582) do lasu śnieg coraz mokrzejszy, myślę że w lesie będzie lepiej. Tuż przed granicą lasu spotykam gromadkę dzieciaków z Królika które prowadzą do Wisłoczka kozę - w "odwiedziny" :-) Chciałem odwiedzić "kapliczkę kurierską" - skracam drogę przez las, śnieg tak samo mokry. Chwila odpoczynku przy kapliczce i ruszam dalej. Po chwili orientuję się że za bardzo droga zbiega ze grzbietu - niestety ta wygodna droga nie jest zaznaczona na żadnej z dostępnych mi map, schodzę nią jeszcze kawałek szukając drogi która doprowadziła by mnie na grzbiet (las tu jest mieszany z dość gęstym poszyciem, ciężko by się szło na wprost). Wołtuszowa ciągle się zmienia - szkoda że Iwonicz nie potrafi tak zadbać o pola po Wólce.
Idąc z Wołtuszowej częściowo ścieżką zdrowia wychodzę zaraz koło basenów i zielonym szlakiem ruszam na Przymiarki. "Dziczka" zapinam na smycz gdyż widzę dwoje turystów przed sobą - w sumie to on mnie wyciągnął na górę :-). Próbowałem znaleźć kapliczkę, która gdzieś jest przy tym szlaku - wiedziałem że przy źródle. Poszedłem w las do tego źródła a później już nie chciało mi się wracać na szlak i pilnowałem tylko by iść wystarczająco daleko na południe by nie przedzierać się przez jary na "Ruskich Polach". Wtedy już śnieg topił się bardzo szybko - zapadałem się nawet po kolana i to nie były zaspy za miedzą. Odcinek ten mnie wykończył, pies w czasie krótkich odpoczynków też popiskując układał się do snu. Przed Glorietą siadamy na dłuższy odpoczynek i tam robię 2 ze zdjęć do zagadki "Znajdź 10 szczegółów różniących 2 obrazki" - może być ich i więcej ale nagród nie przewiduję (2 ostatnie zdjęcia w galerii przed mapą).
Dziś jak patrzę to śniegu tam coraz mniej.

Zdjęcia


Na górę
Post: 14-03-2011 14:34 
Offline

Rejestracja: 22-05-2007 18:48
Posty: 245
Lokalizacja: KRK
Sześciu z kozą w "odwiedziny" super :mrgreen:

Dokumentacja u Ciebie jak zawsze świetna :)

PZDR.C.

_________________
Carolla


Na górę
Post: 14-03-2011 18:26 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Niezła obstawa :-) Ale zaraz się rozeszli - 4 poszło w las na poroża.


Na górę
Post: 14-03-2011 19:41 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Patrząc na zdjęcia Dlugiego, to w BN faktycznie w niedzielę było jeszcze dużo śniegu. Ja byłem w tym samym dniu w B. Sądeckim, tam śniegu ledwo co, najwięcej w szczytowych partiach np. Radziejowej, trochę niżej i już bez śniegu. A w dolinach już wiosna była, nawet lepiężniki białe już się pokazały :) .

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 14-03-2011 20:01 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
To było w sobotę, w niedzielę mocny, ciepły wiatr sprawił że dziś pola nad Wołtuszową i Wólką już nie bieleją - a w sobotę mając 3km do przystanku miałem nawet mały kryzys i nie wiedziałem w którą stronę iść by było lżej :-)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl