Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:21

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18-11-2012 23:02 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Przygotowuję materiał będący historią wsi Jawornik. Jest to fragment obszernej pracy naukowej aczkolwiek mimo, iż to tylko "fragment" to pojawi się na beskid-niski.pl prawdopodobnie w trzech odsłonach (ze względu na objętość).

Czy możecie poratować mnie zdjęciami z Jawornika, któe mogłyby zilustrować ten materiał? Te które posiadam niestety nie są dla mnie satysfakcjonujące (może poza porządną sesją cmentarza).

Z góry dziękuję.
Ewentualnie zdjęcia poproszę na adres bartek@beskid-niski.pl

Bartek Wadas

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 30-05-2014 09:57 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Może zły wątek, ale powiązanie jest (obawiam się czy nawet nie za duże).
Na najnowszej mapie Compass-u oprócz krzyża niedaleko bazy pojawił się również następny, bliżej Wahalowskiego Wierchu.
Czy jest on rzeczywiście w terenie czy jego oznaczenie jest tylko wynikiem publikacji?
Włóczyłem się tam "zimą", ale nie spotkałem tam nic oprócz śladów fundamentów, piwnic. W mniejscu mniej więcej odpowiadającym oznaczeniu na mapie natknąłem się tylko na kawał piaskowca, który mógł być podstawą krzyża. Napisów żadnych na nim nie widziałem a opracowanie ukazało się później więc pewności nie mam...
I jeszcze pytanie - w którym miejscu jest ten krzyż - w dolnej części między cmentarzem a Miklaszkami?


Na górę
Post: 30-05-2014 10:45 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Dlugi pisze:
Na najnowszej mapie Compass-u oprócz krzyża niedaleko bazy pojawił się również następny, bliżej Wahalowskiego Wierchu.
Czy jest on rzeczywiście w terenie czy jego oznaczenie jest tylko wynikiem publikacji?
Włóczyłem się tam "zimą", ale nie spotkałem tam nic oprócz śladów fundamentów, piwnic.

To zaznaczenie nie jest wynikiem wskazanej publikacji, jeno mojej propozycji by zamieścić go na nowej mapie :) . A wspomniany obiekt rzeczywiście znajduje się w terenie, choć na razie nie mam możliwości sprawdzenia, czy zaznaczono go tam, gdzie proponowałem, bo nie mam nowej mapy :) . Obiekt ciężki do zauważenia (szczególnie jak przyroda rozwinie swe "skrzydła"), bowiem leży i jest częściowo "zakotwiczony" w ziemi. Z tego też powodu nie udało nam się z kolegą podnieść go, pasowałoby go podkopać najpierw. Na cokole wyryta jest data 1902 r., krzyża wieńczącego brak.

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 30-05-2014 10:55 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Dlugi pisze:
I jeszcze pytanie - w którym miejscu jest ten krzyż - w dolnej części między cmentarzem a Miklaszkami?

Ten krzyż, a w zasadzie cokół krzyża stoi nieopodal bazy w Jaworniku. Niegdyś miał drewniany krzyż, zamiast oryginalnego, ale teraz już nie ma nawet tego drewnianego. Idąc od bazy do cmentarza i cerkwiska, mamy go po lewej stronie, na łączce powyżej drogi. Przynajmniej tak mi się wydaje :wink: .
Jeśli to ten o którym myślę, to Bartek niezbyt precyzyjnie napisał, że nie widać go z drogi. W czasie, gdy trawa jest wyższa niż on (jak na załączonym obrazku), to fakt, pewnie go nie widać, natomiast w pozostałych porach roku jest zauważalny, tylko trza wiedzieć gdzie patrzyć :wink: .

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl