Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 15:48

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pierwszy raz
Post: 02-02-2006 12:13 
Offline

Rejestracja: 02-02-2006 10:38
Posty: 3
Lokalizacja: Kraków
Witam!
Dzisiaj pierwszy raz spotkałem się z Waszym portalem. I aż mnie zatkało...
Pochodzę i mieszkam w Krakowie, ale odkąd zawędrowałem pewnych wakacji
('89) w tamte strony to nie mogę spać po nocach. Poznałem tam naprawdę
wspaniałych, spontanicznych i bezinteresownych ludzi. Od tamtej pory
KAŻDE wakacje (urlopy) spędzam w Beskidzie Niskim. Nasówa się pytanie:
"Dlaczego nie Bieszczady ?" Odpowiedż jest banalnie prosta:
w Bieszczadach turyści niemal zadepyują się nawzajem, a tu człowiek może
w spokoju obcować z przyrodą i próbować odtworzyć bużliwe, a czasem
wręcz tragiczne losy Łemkowszczyzny. I jak na ironię losu przemierzając tereny, gdzie prawdziwej wolności było jak na lekarstwo, człowiek czuje się wolny. FREEDOM ! Łemkowszczyzna to piękny "kraj", szkoda że mimo starań
ciągle podupada, a Łemkowie podzielili losy prawowitych właścicieli Ameryki
(Indian).
Przez cały rok wraz z kuzynem i szwagrem ustalam wytyczne wakacyjnego wyjazdu.Wyszukujemy miejsca, które warto zobaczyś (a tak na prawdę to wszystko warto zobaczyć) i zapoznajemy się z ich historią.
Gdy nadejdzie czas zabieramy swoje rodziny,przewodniki,książki, mapy, kompas... i w drogę ! Ku przygodzie ! Naszą bazą wypadową jest (zawsze) miejscowość Równe-Kopalnia.(Pozdrawiam "Kopalniaków" oraz pracowników Skansenu Naftowego w Bóbrce). Z tamtąd robimy wypady na z góry upatrzone pozycje, robiąc przy tym mnóstwo zdjęć...

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Fanatyków Beskidu Niskiego ! :D

P.S. Będę wszystkim polecał Waszą stronę. A określę ja jednym słowem:

REWELACJA


Na górę
 Tytuł: supcio!
Post: 02-02-2006 15:43 
Fajnie ze do nas dołączyłeś!! Widać ze cenisz polską przyrodę!! I tak 3mać !! 8) Będę czesto komentowała twoje notki!! Chętnie zobacze twoje zdjecia ! To mój e-mail : [/u][/b] siva03@go2.pl mam nadzieję ze mi przeslesz kilka fajnych fotek!! 3maj się!!! :!: :!: :!: :P


Na górę
   
Post: 02-02-2006 15:49 
Dzieki za przesłanie tylu fajnych zdjątek!! :P :lol: :D mam nadzieje ze wkrótce odwiedzi cie tu wiecej osób!!! fotki są świetne i dziekie nim chetnie odwiedze Beskid Niski w tegoroczne wakacje! wpadne jeszcze tutaj jak znajde czas! narka!! :!: :!: :P :lol:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 03-02-2006 11:21 
hej!!!!!!!!!! fajne zdięcia :mrgreen: :lol: ciekawe czy ktoś ci odpisze darz mi numer gg prosze :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Na górę
   
Post: 03-02-2006 12:48 
Robert G. pisze:
Dzisiaj pierwszy raz spotkałem się z Waszym portalem. I aż mnie zatkało...

Naszą bazą wypadową jest (zawsze) miejscowość Równe-Kopalnia.(Pozdrawiam "Kopalniaków" oraz pracowników Skansenu Naftowego w Bóbrce). Z tamtąd robimy wypady na z góry upatrzone pozycje, robiąc przy tym mnóstwo zdjęć...

Witam.
Mnie Beskid Niski i pięknie dolinny zatkał kilka lat temu.I trzyma :D
Napisz konkretniej o bazie w Równe - Koplania.

Pozdrawiam
Janusz


Na górę
   
 Tytuł: Do Janusza
Post: 04-02-2006 13:20 
Offline

Rejestracja: 02-02-2006 10:38
Posty: 3
Lokalizacja: Kraków
Witam !
Z tym zatkaniem to chodziło o portal i jego zawartość. O wszystkie te wspaniałe rzeczy, które udało się zgromadzić. BN oczarował mnie po raz pierwszy (jak pisałem) w 1989r. Wtedy zaczęła się ta przygoda.
Jeżeli zaś chodzi o "bazę wypadową" to nie ma tam nic w rodzaju schroniska czy chatki studenckiej. Gdy zawędrowaliśmy tam po raz pierwszy i zastał nas wieczór nie mieliśmy wyjścia jak tylko poprosić jakiegoś gospodarza o pozwolenie rozbicia namiotów na nocleg. I tak to wszystko się zaczęło. Do tego , który nas wtedy przyją jeździmy co roku. Jesteśmy już bardzo zżyci ze sobą. Z tego miejsca wędrujemy w przeróżne zakątki BN. Dla nas to jest właśnie "baza wypadowa".
Przykro mi , że się rozczarowałeś, ale tak to wygląda. Polecam bardzo zwiedzanie Skansenu Naftowego w Bóbrce. Jest co zobaczyć.

Pozdrawiam serdecznie Januszku ! :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-02-2006 12:26 
[color=red][/color[color=red][/color\





witam!!!! dzięki za numer GG . bardzo fajne nowe zdięcia jak będziesz miał nowe zdięcia to mi dasz :lol: :lol: :lol: :lol: :?: :!:


Na górę
   
 Tytuł: Re: Do Janusza
Post: 07-02-2006 14:14 
Robert G. pisze:
Przykro mi , że się rozczarowałeś, ale tak to wygląda. :)


Witaj, jest OK.
Tu przyroda, wiatru granie ...

Właśnie o takiej bazie myślałem, chodziło mi o informacje;
czy w ogóle można umówić pobyt,
i za ile.

pozdrowienia
Janusz


Na górę
   
 Tytuł: Baza cd.
Post: 15-02-2006 15:43 
Offline

Rejestracja: 02-02-2006 10:38
Posty: 3
Lokalizacja: Kraków
Witaj !
Dziś wróciliśmy z I części ferii i dlatego nie mogłem odpisać Ci wcześniej.
Dzwoniłem w Twojej sprawie. Dowiedziałem się , że z wiosną rozpoczyna budowę domu dla córki i zięcia przez co ogród ulegnie zmniejszeniu. Nie owijając w bawełnę powiedział, że dodatkowe odwiedziny będą mu nie na rękę. Jednak gdy byś bardzo upierał się przy tej okolicy, to podał mi nr telefonu gdzie możesz porozmawiać o wakacjach. Oto on : Krystyna Kowalska 013-433-10-35. Jest to miejscowość ZBOISKA (dosłownie za miedzą :) ). Natomiast jeżeli potrzebujesz większej dzikości to mówił żebyś zadzwonił do p. Staszka 013-433-03-30. Mieszka w CHYROWEJ. I to byłoby wszystko w tym temacie.
Pozdrawiam serdecznie ! :D :D

Do przeczytania !


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-02-2006 07:32 
Witaj Robercie!

Bardzo dziękuję za życzliwość.
Dla mnie Beskid Niski to odkrycie minionych dwóch lat.
Jak na razie obchodziliśmy Beskid Dukielski i okolice Iwonicz - Rymanów.

Wzajemnie serdeczne pozdrawienia

Janusz


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl