Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:22

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09-05-2008 00:35 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
Chciałbym się dowiedzieć dlaczego usuwane są przez Pana HM'a tylko moje posty nie związane z tematem ??

Dlaczego nie mam prawa odpisać komuś kto mi ubliża nazywajac mnie betonem ??

Dlaczego nie mam prawa odpisać komuś w podobnym tonie na post w którym jestem jawnie wyśmiewany ??

Czy na forum ogólnie dostępnym dobrym zwyczajem jest forowanie przez administratorów jednej grupy z pośród dyskutujących ?? jeżeli tak ma być to dobrze było by stworzyć inne forum dla tej grupy gdzie będą sie wszysycy z wszystkimi zgadzać bo to forum jest przypisane stronie www.beskid-niski.pl a po beskidzie chodzą i mieszkają nie tylko ludzie o takim samym poglądzie na wszystko dookoła.

Mam nadzieje cichą że ktoś coś odpisze zanim ktoś to usunie .

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 09-05-2008 06:12 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Wczoraj HM usunął także kilka moich postów w których odnosiłem się do tekstu Kabira. Proponuję zatem albo zmienić postępowanie moderatora albo zmienić nazwę portalu na "Sercu bliski prezentujący jedynie słuszne poglądy Beskid Niski".

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.

Cyprian Kamil Norwid


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 09-05-2008 06:56 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Zawsze mi się wydawało że właściciele tego portalu a także forum działają kierując się promocją różnorodności i odmienności kulturowej, szacunkiem dla mniejszości narodowych, poszanowaniem prawdy historycznej ... Nie przestałem tak sądzić.
Trudno się więc dziwić tym wycinkom, wręcz naiwnością było by sądzić, że moderatorzy będą tolerować poglądy i wypowiedzi w treści, duchu lub intencji uwłaczającej tym wartościom. Piszę to otwarcie ponieważ wydaje się jakby ta dosyć oczywista wiedza do was nie docierała...
Rada: jeśli się wam nie podobają tego typu wartości to jest wiele forów i stron gdzie uznawane są całkowicie odmienne systemy wartości. Można tam zabłysnąć.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 09-05-2008 08:22 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
uruloki - tak Ty jak i Kabir i ja napisaliśmy po kilka postów nie mających w sobie żadnych wartosci kulturowych . Zresztą w którym miejscu moje teksty uwłaczają jakimkolwiek wartością ?? Gdzie nie zgadzadzam się z różnorodnością i wielokulturowością ??

Dlaczego na siłe chcecie ze mnie zrobić jakiegoś faszyste/nacjonaliste który nienawidzi innych narodowości zamieszkujących Polske ?? Jest to wierutna bzdura którą uilnie staracię się mi wcisnąć i dzięki której usprawiedliwiacie swoje posty.

Lubię Łemków , cieszę sie ze znaleźli swoje miejsce na świcie właśnie pod Gorlicami przez to Beskid Niski jest jeszcze bardziej wyjątkowy , ale nie zmusicie mnie żebym się w każdym miejscu z Wami zgadzał - czyż Uroloki mam takie prawo ?? moge myślec inaczej niż Tyczy nie moge ??

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 09-05-2008 09:01 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Uruloki - zanim opuszczę to forum, pragnę (jako, że z Tobą prowadziłem większość sporów) przedstawić Ci swoją opinię. Podstawą do prowadzenia jakiejkoolwiek dyskusji jest poszanowanie prawdy historycznej. Istnieje jednak coś takiego jak swobodna ocena faktów, która - moim zdaniem - dopuszcza możliwość, że to co dla Ciebie jest pozytywne dla mnie jest negatywne. Nie ma (przynajmniej tak mi się wydaje) poglądów "słusznych" i "niesłusznych" - są tylko poglądy Urulokiego, beskidka, HM, Kabira czy moje. Oczywiście, każdy z nas może uważać, że tylko Jego poglądy są jedynie dopuszczalne, ale na szczęście jest to tylko pogląd z którym nie wszyscy mają obowiązek się zgadzać. Ale nie podoba mi się sytuacja, gdy moderator dopuszcza tylko jeden rodzaj poglądów... Z całym szcunkiem dla Ciebie, ale odnosze wrażenie (być m,oże błędne), iż w swoich postach mylisz tolerancję z akceptacją - to, że np. przyjmuję do wiadomości istnienie pedofilów nie oznacza, że muszę to akceptować. Prawda?
Czy promocja "różnorodności" ma polegać na prezentowaniu i promowaniu poglądów z którymi zgadza się moderujący dyskusję? Starałem się w swoich postach bronić prawa do posiadania własnego zdania; okazało się jednak, że mamy już tak rozwiniętą formę demokracji, iż można mieć własne zdanie, pod warunkiem, że jest ono zgodne ze zdaniem samozwańczych obrońców jedynych słusznych poglądów... Dlatego zmuszony jestem przemyśleć swój udział w dyskusjach na forum Beskidu Niskiego.

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.



Cyprian Kamil Norwid


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 11-05-2008 12:16 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Witam w klubie Beskidniku.

Byłem na tym forum od samego początku.

I wiem ile osób nie wytrzymało cenzury tu obowiązującej oraz sposobu dyskusji uprawianego przez "wiodących" dyskutantów.
Może nie wie tego moderator i właściciel forum?

A może im nie zależy na niezależnych, tylko na "poprawnych" z pewnego punktu widzenia poglądach.

I pomyśleć, że dokonuje tego w zasadzie jedna osoba...

Widać jest ważniejsza dla właściciela niż dziesiątki innych uczestników.

_________________
Znajdź dom w Beskidzie: http://beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego: http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 11-05-2008 13:37 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Byli i tacy co zabierali zabawki z piaskownicy jak rozkapryszone dzieci a potem wracali ponieważ nie mogli wytrzymać bez tego forum na którym panuje taki haniebny poziom dyskusji, cenzura i kumoterka :cry: Byli i tacy co składali szumne deklaracje tego czy owego a potem nie zrobili nic... :cry:

I pomyśleć że byli to sami najwartościowsi dyskutanci, tacy wnoszący wiedzę, pomagający innym znajdować odpowiedzi na skomplikowane i niejasne kwestie, zaangażowani w różne beskidzkie przedsięwzięcia itp. a nie zwykłe klony i wirtualni turyści forumowi :cry:

Ale kto w takim razie pozostał :shock: Aż strach ogarnia jak się pomyśli :wink: :lol:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 11-05-2008 20:30 
Offline

Rejestracja: 30-05-2007 08:49
Posty: 89
Lokalizacja: Krzywa
Niezbyt często zabieram głos na tym forum, ale kilka razy dziennie, od kilkudziesięciu miesięcy tu zaglądam. I rzeczywiście jest coś w stwierdzeniu, że bez tego forum, a raczej bez tej strony ciężko już żyć.
Jednakże zgadzam się i potwierdzam zdanie niektórych użytkowników, że atmosfera braku tolerancji i uleganie kompleksowi wyższości (podejrzewam, że nie tylko na forum, w codziennym życiu też) niektórych użytkowników jest niesamowicie jaskrawy. To niestety zniechęca mnie często do śledzenia niektórych wątków, w których pojawiają się aroganckie wypowiedzi pewnych użytkowników. Użytkowników, obdarzonych niewątpliwą dużą wiedzą fachową. Ale cnotą jest wiedza i pokora zarazem, jeśli nie idą w parze - można mówić o braku dojrzałości. A dla takich mędrców raczej się szacunku nie ma...


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 11-05-2008 21:01 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Ale cnotą jest wiedza i pokora zarazem, jeśli nie idą w parze - można mówić o braku dojrzałości. A dla takich mędrców raczej się szacunku nie ma...

O to, to , to !

Ja na przykład chociaż pewnie można pomylić niektóre moje stanowcze wypowiedzi z arogancją, staram się poprawiać błędy które ktoś mi wytknął i więcej ich nie powtarzać. A jak już tu na tym forum pokazano uzbierał sie tych błędów niezły "pęczek" :lol: Cenię konstruktywną krytykę pod swoim adresem i sam uprawiam pod adresem innych. Ale widzę że niektórzy użytkownicy wolą zamiast przyznać się do błędu skasować swoje wypowiedzi. I co tu o tym myśleć ? Mam przed oczami taki stary cytat "prawdziwa cnota krytyk się nie boi"...

pozdrawiam cie resist10 i zachęcam do zabierania jednak głosu w tematach dla ciebie interesujących, nie tylko w sprawach formalnych . Oprócz tematów które interesują nielicznych każdy tu może znaleźć odpowiedni temat dla siebie.

P.S. rzeczywiście jesteś z Krzywej ?

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 
Post: 11-05-2008 22:07 
Offline

Rejestracja: 08-10-2006 10:55
Posty: 16
Lokalizacja: Strzyżów /prawie Oderne
Już dawno nie zabierałem głosu na forach tej strony – powód przedstawiony został przez moich poprzedników (co najmniej czterech}. Tym razem jednak nie „strzymałem” i pragnę ich poprzeć. Należę do starszej generacji i niestety nie przyzwyczaiłem się jeszcze do dyskusji z „anonimami” a takimi dla mnie są ludzie nie podający swych danych (chociaż wiem, że taka teraz moda). Nie wiem, kto to jest „uroloki”, ale wiem, że jest arogantem, ponieważ jego wypowiedzi nie zakwalifikowałbym nigdy tylko do „stanowczych” i ciekaw jestem, kto dał mu prawo do „wytykania błędów innym” i zmuszania ich do przyjęcia jedynie słusznej racji? Podobnie oceniam postawę innego „anonima” HM. Przecież jego rady na innym forum dotyczące lektury , jedynie słusznej zresztą, są typową cenzurą (definicję znajdziemy w wielu encyklopediach i słownikach). Zaciekawiła mnie jednak bardzo ludzka reakcja „urolokiego” na post resist10 w związku z jego adresem Krywa. Spieszę więc donieść urolokiemu, iż miejscowości te nie są mi obce – młodość(aż do podjęcia pierwszej pracy zawodowej a było to już ponad czterdzieści lat temu spędziłem w Odernem, ale także w nie istniejącej już leśniczówce leśnictwa Nieznajowa (między Jasionką a Czarnem), a wcześniej w leśniczówce leśnictwa Regetów w Zdyni i kilka razy witałem Nowy Rok z rodzicami w gajówce w Nieznajowej, gdzie teraz rządzą studenci. Znałem mieszkańców Czarnego i Radocyny – piszę to w nadziei, iż uroloki także na mnie spojrzy łaskawszym okiem podobnie jak na przedmówcę z Krywej.
Chciałbym, żeby strona o tak sympatycznym tytule służyła wszystkim mieszkańcom Beskidu Niskiego i myślę, iż staraniem jej właściciela tak będzie, ale muszą być uznawane na niej także racje innych. Pozdrawiam wszystkich.
Adam


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 12-05-2008 06:04 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Panie Baniak,
tak jak i Pan nie jestem tutaj anonimowy, ale zanim mnie Pan publicznie obraził nie zadał Pan sobie niewielkiego w sumie trudu zaglądnięcia do wielu moich postów z których część, a jakże, jest podpisana moim nazwiskiem: Mirosław Łopata. Co więcej, gdy zadać sobie trud można znaleźć na tym Forum nawet telefon do mnie. Pan sobie takiego trudu nie zadał. Jest takie określenie dla ludzi którzy wypowiadają się na nieznane im tematy, innymi słowy "strzelają a nie nabiją" ale nie użyję go tu wobec Pana bo mimo, że jestem młodszej daty staram się nie obrażać ludzi.

Jeśli jesteśmy już przy obrażaniu to jako człowiekowi starszej daty, być może nie obeznanemu z internetem i prawem wyjaśnię że anonima nie można obrazić ponieważ obraza polega na naruszeniu dóbr osobistych a te u anonima są nieznane z definicji. Ale ja anonimowy nie jestem...

P.S. Co do cenzury która tak sie "potwornie rozpanoszyła" to HM usuwał m.in. wpisy w których jeden użytkownik groził drugiem w stylu "że mu mordę obije". Jeśli takie treści Panu odpowiadają to zaiste, jest Pan dosyć dziwnym człowiekiem "starszej generacji".

P.S. 2 Odernemu, Pańskiej rodzinnej miejscowości nie "grozi" żadne referendum w sprawie nazw :lol:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 12-05-2008 07:13 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Uruloki! Słońce Beskidu i okolic... Jeżeli mnie masz na myśli pisząc o użytkowniku, któy groził drugiemu - jak to poetycko ująłeś - "obiciem mordy" (swoją drogą - skąd u Ciebie znajomość takich słów prostackich?), to uprzejmie informuję, iż post mój brzmiał: "Po raz pierwszy od kilkunastu lat mam ochotę dać komuś w twarz. I tym kimś jesteś Ty Kabirze /.../". Oczywiście, jako specjalista od dyskusji polegających na odwracaniu znaczenia słów i faktów, pominąłeś przyczynę takiego mojego zachowania (zauważ, że Tobie - mimo dzielących nas różnic - jakąś agresją fizyczną, któą notabene się brzydzę - nie groziłem), bo nie pasowałoby to do Twojej, z góry założonej tezy, iż HM kasuje tylko te posty, które powinien kasować. Jakoś nie chciało Ci się - w ramach tej jakże często promowanej przez Ciebie tolerancji i różnorodności - zastanowić co spowodowało taki wybuch agresji? Swoją drogą - słowa o mojej chęci, by Kabirowi "dać w buziaczka z plaskaczka" były dopiero w moim drugim (a pierwszym skasowanym w całości) poście. Bo w tym edytowanym przez HM poście był tylko zapis, iż: nie należy dyskutować z takimi ... (w miejsce kropek powinno być słowo "kretyn") jak Kabir po wpierw sprowadzą człowieka do swego poziomu a potem go pokonają doświadczeniem. Znajdujesz tu może coś o przemocy fizycznej?

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.



Cyprian Kamil Norwid


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 12-05-2008 07:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-04-2007 11:03
Posty: 283
Lokalizacja: Rzeszów
Zdanie o urulokim wyrobiłem sobie już jakiś czas temu. To "alfa i omega", zawsze nieomylny.
Wolałem nie ciągnąć pewnych wątków i zmilczeć, niż "kopać się z koniem".
Dziwi mnie atmosfera na forum, na szczęście w realu, w Beskidzie Niskim doświadczam zawsze i wszędzie miłego i sympatycznego przyjęcia. Podczas ognisk, spotkań, nawet, gdy dyskusja dotyczy drażliwych tematów nikt nie forsuje na siłę "jedynie słusznie politycznych" myśli.

Bezczelne wręcz zachowanie urulokiego nieco uwłacza temu forum, ale jest tu sporo wartościowych forumowiczów i nadal ta strona pozostanie dla mnie skarbnicą wiedzy o BN. Jakoś zdzierżę. Szkoda, że tak zasłużony Mirosław w czynieniu dobra w BN próbuje kreować BN na swój folwark. Ma zresztą spore kółko wsparcia.

Bartku, czasem warto spojrzeć na sprawę obiektywnie. Wznieś się ponad i spójrz...

_________________
Pozdrawiam

Arjano


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 12-05-2008 08:37 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Arjano pisze:
Bartku, czasem warto spojrzeć na sprawę obiektywnie. Wznieś się ponad i spójrz...


Ależ oczywiście, że spoglądam... dlategoż nie ingeruje i pozostawiam Wam swobode dyskusji lecz z racji faktu, iz ta dyskusja juz do niczego nie prowadzi i żadnego z niej efektu nie będzie TEMAT ZAMYKAM co wcale nie jest przejawem cenzury.

Działanie HM jest w pełni popierane przeze mnie i wszystkie wpisy usunął słusznie.

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 12-05-2008 08:46 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
Podobnie oceniam postawę innego „anonima” HM. Przecież jego rady na innym forum dotyczące lektury , jedynie słusznej zresztą, są typową cenzurą


No więc śpiesze odpowiedzieć.
raz - nie jestem "anonimem" - wielokrotnie podpisuje się imieniem i nazwiskiem, takież moje dane są w profilu. wystarczy kliknąć.
dwa - nie biore udziału w dyskusjach na żadnym innym forum pośwęconym podobnej tematyce.

Ogólnie do wszystkich zbulwersowanych cenzurą.
Forum skupia pewną grupę ludzi, o określonym spojrzeniu na świat i pewne sprawy, fascynatów różnych beskidzkich dziedzin. Znaczna część z nas zna się osobiście, przez cztery lata istnienia forum wytworzyła się pewna "społeczność forumowa".
Nie rozumiem żali, kogoś kto tu wchodzi mówi, że mu nie pasuje towarzytwo.
Jak wchodze do baru i tamtejsze towarzystwo mi nie pasuje, to ide do innego.
Jest wiele for internetowych, każdy może znależć coś dla siebie, ewentualnie nawet założyć swoje forum.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl