Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 12:59

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25-01-2005 20:23 
Offline

Rejestracja: 06-01-2005 16:20
Posty: 42
Porównując te dwie strony, to wyglada to dokładnie tak samo jak na "szlakach". W Bieszczadach tłumy (turyści, wczasowicze, rodziny z dziećmi, plażowicze nad Soliną, itd) a w BN głównie plecakowcy i to bez kasy raczej ;-(. Bieszczady.pl są obwieszone komercyjnymi banerami, na forum setki tematów... Szkoda braku tych reklam, bo stronka mogłaby się jeszcze bardziej rozwinąć.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-01-2005 20:42 
Offline

Rejestracja: 21-12-2004 10:02
Posty: 69
Lokalizacja: Gorlice
Nie ma co tak porównywać bo Bieszczadzkie forum istnieje już prawie 4 lata a BN dopiero pare miesięcy i sie prężnie rozwija. Zobaczysz będzie lepsze niż Bieszczadzkie.
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-01-2005 20:49 
Offline

Rejestracja: 06-01-2005 16:20
Posty: 42
no chyba tak, forum ma szanse się rozwinąć, przynajmniej jeśli chodzi o potencjał piszących w sprawie cmentarzy, to z pewnością czeka nas jeszcze nie jedna dyskusja :lol: na razie dla mnie ta strona jest w TOP 10 najczęściej odwiedzanych przeze mnie stron. Pozdro dla Administracji i forumowiczów!


Na górę
Post: 25-01-2005 21:49 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Turysta pisze:
... Szkoda braku tych reklam, bo stronka mogłaby się jeszcze bardziej rozwinąć.


Myślę, że jeszcze długo nie będzie reklam na tej stronie. W BN nie ma sie po prostu kto reklamować...a jak ma się kto...to niestety świadomość internetu jest na poziomie roku 1997.
A pieniądze by się przydały. Całość jest na barkach jednej osoby a i marzy mi sie zmiana grafiki.
Jednak niezależnie od wpływów strona sprawia mi ogromną radość i dalej sie będę w to bawić.
Na szczęście forum - przed którym się długo wzbraniałem - rozwija się super. I za to chciałem wszystkim podziękować.

Bartek


Na górę
Post: 25-01-2005 21:51 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Liczba postów na serwisie bieszczady.pl to wynik prawie 4 letniej działalności, dużo większej popularności Bieszczad oraz faktu, ze zarówno czat jaki forum są wspólne dla kilku portali bieszczadzkich.

A poza tym słowo kontra jest nie na miejscu. Nie jesteśmy dla siebie konkurencją, nie rywalizujemy i mamy ze soba kontakt bezpośredni


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-01-2005 11:52 
Forum to naprawdę fajna sprawa, bo moim zdaniem powoduje, że portal "żyje" :wink:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-01-2005 19:35 
Offline

Rejestracja: 26-01-2005 18:55
Posty: 2
Lokalizacja: Lesko
Witam wszystkich ;-)

Postanowilem zabrac glos skoro jest juz mowa o mnie i o prowadzonym przeze mnie serwisie www.bieszczady.pl

Przede wszystkim chcialbym wyprostowac jedna rzecz: forum dostepne na naszym serwisie nie jest stricte forum serwisu www.bieszczady.pl, lecz forum (podobnie jak i chat) miedzyserwisowym. Udostepniaja je m.in. serwisy www.twojebieszczady.pl, www.bieszczady.net.pl, www.bieszczady.info.pl (ktory pierwotnie stworzyl to forum) no i my. Razem wspolnie udostepniamy milosnikom naszego regionu to samo narzedzie do komunikowania sie i wymiany pogladow. Jest to swego rodzaju fenomen poniewaz jak to w zyciu bywa, kazdy z tworcow bieszczadzkich serwisow po jakims czasie postanowil "robic swoje" zamiast wspolpracowac z pozostalymi. Dlatego tez jestem pelen uznania dla tej wspolnej idei.
Co do ambicji prowadzneia wlasnych, niezaleznych serwisow; coz takie zycie i chyba nic tego nie zmieni. Z drugiej strony to pozytywny czynnik wplywajacy na podwyzszanie poziomu zawartosci wszystkich bieszczadzkich stron.

Sprawa reklam... jakby to ujac... punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Ale wierzcie mi - dla wszystkich, wlacznie prowadzacych serwisy reklamy to w zasadzie rzecz niepozadana, przeszkadzajaca i nielubiana. Wiekszosc wlascicieli stron pragnelaby w ogole nie zamieszczac reklam i skupiajac uwage swoich czytelnikow tylko na swojej, autorkiej zawartosci strony.

Zycie jednak zmusza tych wszystkich, ktorzy chca kontynuowac i rozwijac swoje hobby jakim jest serwis internetowy do dzialan zmierzajacych do najzwyklejszego ulatwienia sobie mozliwosci utrzymywania nalezytej jakosci jesli chodzi o uzywane narzedzia programistyczne, jakosc lacz, serwera itp. itp.

W marcu minie 5 lat od kiedy zajmuje sie bieszczadzkim serwisem www.bieszczady.pl. To duzo i malo. Jednak po tych 5 latach czlowiek musi dokonywac zyciowych wyborow - czym sie zajmowac w zyciu, jak je sobie zaplanowac. Wiem jedno na pewno - jesli chce sie na powaznie zajmowac tego typu sprawami, niemozliwe fizycznie i merytorycznie jest godzenie pracy nad serwisem z innymi obowiazkami zawodowymi. Trzeba podejmowac nieraz BARDZO trudne decyzje: czy zajac sie serwisem i calkowicie sie mu poswiecic i robic go dobrze i sukcesywnie go rozwijac, czy tez pracowac w innym zawodze i robic go tylko "z doskoku" aktualizujac rzadziej, na skutek czego strona moze byc tak naprawde strona tylko i wylacznie hobbystyczna.

Niewiele osob przegladajacych tego typu serwisy zdaje sobie sprawy, ile czasu wymaga ich administracja, aktualizowanie, nie wspominajac o zalatwianiu roznych spraw organizacyjnych, wyjazdach w celu przygotowania materialu do publikacji. To wszystko kosztuje - i to spore pieniadze i zabiera mnostwo czasu. Reklama daje mozliwosc sfinansowania czesci niezbednych wydatkow. Dodatkowo - moze (a nawet powinna) byc zrodlem wynagrodzenia za wklad pracy wlozony w powstawanie i rozwijanie serwisu. Ich czytelnicy maja pelny, bezplatny dostepp do tego, co twqorzymy. W jaki wiec inny sposob pozyskac srodki finansowe jak nie z reklam?

Nie chce robic z siebie w zadnym przypadku zadnego guru czy tez proroka, ale uwazam, ze predzej czy pozniej autor niniejszego serwisu i tak sam dojdzie do wniosku, ze te wszystkie wstretne, przebrzydle i nielubiane reklamy :-) jednak beda musialy sie pojawic jako zlo konieczne.

Serwis beskid-niski.pl jest moim zdaniem swietny. Przede wszystkim doceniam jego swiezosc i zapal jego tworcy. Jednak dyskusje na temat tego, czy serwis A jest lepszy od serwisu B tylko dlatego, ze ma mniej reklam uwazam za bezpodstawne, bo zwroccie uwage, ze powszechnie tepiona komercja w odpowiednich rekach potrafi byc narzedziem pozytywnym i kreatywnym.
Sam pamietam jak to bylo 5 lat temu i czasami naprawde mi brakuje tego pierwotnego zafascynowania samym faktem kreowania i dostarczania informacji o regionie. Dla tych, ktorzy wytrwaja w swoich planach, staje sie cos takiego codziennym obowiazkiem, po prostu praca. Czesc z tego zapalu niestety przygasza najbardziej ludzkie zmeczenie, roznego typu klopoty - po prostu zycie. Czasem jednak udaje sie odnalezc te pierwotne zrodlo satysfakcji z tego co robi :-)

Zycze tworcy serwisu beskid-niski.pl aby potrafil dokonac we wlasciwym czasie wlasciwego wyboru - czym ma byc serwis i w jakim kierunku powinien on zmierzac w przyszlosci. Niezaleznie od tego, czy los sprawi, ze bedzie to strona hobbystyczna - dostarczajaca zarowno autorowi jak i czytelnikom duzo frajdy, czy tez strona komercyjna przynoszaca zarowno duzo frajdy jak i gratyfikacji za wlozona wen prace.

P.S. Jesli chodzi o bieszczady.pl - wierzcie mi - w tym roku bedzie duzo zmian - mam nadzieje, ze na plus :-)

_________________
Pozdrowienia z Bieszczad

Stachu


Ostatnio zmieniony 31-01-2005 00:10 przez Stachu_Bieszczady, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 26-01-2005 23:21 
Offline

Rejestracja: 13-01-2005 19:11
Posty: 30
Lokalizacja: Zagórz
Wracając jednak do forum... Są takie momenty (fazy) w funkcjonowaniu forum że nagle wyczerpują się tematy, nie dlatego że zabrakło tematów tylko dlatego że twórcze możliwości forumowiczów ulęgają pewnej stagnacji... Myślę że obecnie forum bieszczadzkie przechodzi taki kryzys. Na forum jest potrzebne oprócz "stałych bywalców" (bez skojarzeń :) ) tzw. "świeże mięso"... Jako wujek dobra rada powiem wam (bieszczadnikom) że warto od czasu do czasu popatrzeć na Bieszczady z innej perspektywy np. z perspektywy Beskidu Niskiego...
Przyznam że ta wylewna gloryfikacja Bieszczad na forum bieszczady.info stwarza w pewnym momencie odruchy wymiotne dlatego warto jest przerzucić się na Beskid Niski żeby móc wrócić w Bieszczady. Możnaby to było nazwać odpoczynkiem od Bieszczadów... Podobną radę daję użytkownikom forum beskidzkiego (taka terapia dla ludzi gór)... Mieszajcie się i wymieniajcie poglądy :)
Tak orzecze obywatel alias marcin (z forum bieszczadzkiego)


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-01-2005 23:37 
Offline

Rejestracja: 26-01-2005 18:55
Posty: 2
Lokalizacja: Lesko
Hehe - wiadomo - slynne juz TWA czyli Towarzystwo Wzajemnej Adoracji.

Zgadzam sie calkowicie. Ile mozna maglowac w kolko te same tematy pod innymi tytulami?...

Ale niestety tak bylo, jest i bedzie. IMHO trzeba patrzec na to wybiorczo i znajdowac rzeczy interesujace.

_________________
Pozdrowienia z Bieszczad



Stachu


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-01-2005 19:29 
Offline

Rejestracja: 06-01-2005 16:20
Posty: 42
Ogólnie to wszystko zostało już napisane w tym temacie, a Admini BN wiedzą co mają robić.
Co do reklam, to sam też działałem kedyś z pewnym serwisem i wiem, że nic tak nie dopinguje, jak jakikolwiek dopływ gotówki, mimo że stronę się robi hobbistycznie. Jak wyżej było napisane problem jest jak przekonać przedsiębiorców w BN, że zareklamowanie np. wyciągu na tej stronie, szybko się zwróci ;-)

Na forum Bieszczadów, bardzo ciekawe są obszerne relacje z wypraw, których na razie tu na BN nie ma, jak widzę nawet zawiązał się na Bieszczadach jakiś a la "Klub użytkowników forum" a użytkownicy forum spotykają się na szlakach ;-), widac że strona i forum żyje.


Na górę
Post: 04-03-2005 15:59 
Czesc, Dopiero dzis trafilem na ten watek, widze ze juz jest dosc dawno nie odnawiany. Jako autor serwisu BeskidNiski.pl chcialbym takze zabrac glos na temat moze bardziej mnie jzwiazany z porownywaniem dwoch serwisow cytowanych w topiku. zainteresowalo mnie bardziej wypowiedz admina z Bieszczady.pl - dokladnie w wielu kwestiach zgadadzam sie z Toba pomimo ze strona prowadzona przez mnie ruszyla kilka miesiecy pozniej od portalu Bartka trudno jest godzic zycie codzienne z zainteresowaniem, hoobyy etc. jakim jest tworzenie funkcjonalnego serwisu w internecie zwlaszcza o tematyce regionalnej. W zyciu jak to bywa los rzuca nas po swiecie i czasem pozostajemy z naszmy planami marzeniami i zainteresowaniam daleko od domu. Ja aktualizuje pomimo przeciwnosci strone beskidniski.pl siedzac przy komp0ie kilka tys km od Jasla. przygladajac sie rozwojowi strony beskid-niski.pl - mysle ze TO forum dyskusyjne to swietna sprawa i niesamowita okazja do poznania sie, wymiany opinni, dyskusji na beskidzkie tematy..

goroco pzdr Kuba
http://www.beskidniski.pl


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl